Skocz do zawartości

Ubezpieczenia 2020


robertus

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Konrad_P napisał:

No przecież w podanym linku jest oferta na rok 2020 cytat z OW "od 01-03-2020 do końca okresu ubezpieczenia polisy głównej, czyli do dnia 28-02-2021".

Tak, nie zdążyłem edytować, przepraszam...

2 minuty temu, maxiiii napisał:

A kto jest w stanie podać mi ich definicję dronów i samego rc. Na ich stronie takiej nie ma.

cytat 

"Zakres ubezpieczenia obejmuje wypadki podczas uprawiania sportów: lotniarstwo, paralotniarstwo, paralotnie z napędem, skoki spadochronowe, snowboard, nurkowanie, narciarstwo, windsurfing, kitesurfing, jazda na rowerze, modelarstwo  z wyłączeniem DRONÓW (modele do 25 kg MTOM – zgodnie z załącznikiem nr 6 Rozporządzenie Ministra Transportu z dnia 26.03.2013).

Zakres ubezpieczenia nie obejmuje osób eksploatujących motolotnie oraz paralotnie nieprzeznaczone do startu pieszego (Zał. nr 7 – Rozp. Min. Transportu z dnia 16 stycznia 2013 r)."

 

zgodnie z załącznikiem nr 6 Rozporządzenie Ministra Transportu z dnia 26.03.2013, z tego co zrozumiałem z załącznika (ustawy jak dla mnie są nieczytelne - nie rozumiem tego co tam jest napisane).

Przepisy załącznika stosuje się do bezzałogowych statków powietrznych o masie startowej nie większej niż 150 kg, używanych w operacjach w zasięgu widoczności wzrokowej VLOS, oraz bezzałogowych statków powietrznych o masie startowej nie większej niż 2 kg, używanych w operacjach z widokiem z pierwszej osoby FPV, używanych w celach rekreacyjnych lub sportowych, zwanych dalej „modelami latającymi”

 

tak to rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem właśnie OWU i dla mnie zaczyna to być jasne.

Pierwsze trzy propozycje nie odnoszą się do naszych potrzeb.

Obejmują wszystkie sporty łącznie z modelarstwem ale za wyjątkiem dronów (modeli ).

 

Dopiero zakres czwarty obejmuje modele czyli nasze modele samolotów i drony w rozumieniu wielowirnikowce lub jeszcze dokładniej modele latające tylko i wyłącznie dzięki sile nośnej wytwarzanej tylko przez śmigła. (taka definicja drona wymyślona przeze mnie).

 

Snap3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, maxiiii napisał:

Przeczytałem właśnie OWU i dla mnie zaczyna to być jasne.

Pierwsze trzy propozycje nie odnoszą się do naszych potrzeb.

Obejmują wszystkie sporty łącznie z modelarstwem ale za wyjątkiem dronów (modeli ).

 

Dopiero zakres czwarty obejmuje modele czyli nasze modele samolotów i drony w rozumieniu wielowirnikowce lub jeszcze dokładniej modele latające tylko i wyłącznie dzięki sile nośnej wytwarzanej tylko przez śmigła. (taka definicja drona wymyślona przeze mnie).

 

Snap3.jpg

Raczej masz rację... jako członek PSP próbuję kontaktować się w sprawie ubezpieczenia z konkretną osobą podaną na stronie... ale telefon milczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Raczej masz rację... jako członek PSP próbuję kontaktować się w sprawie ubezpieczenia z konkretną osobą podaną na stronie... ale telefon milczy...

 

Cześć Robercie i jak dodzwoniłeś się do agenta? 

Możesz coś więcej napisać czego się dowiedziales. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość dziwna sprawa... podają nr telefonu, imię i nazwisko osoby do kontaktu, a dodzwonić się nie da. Z tel. Komórkowego od razu rozłącza wybrany numer więc spróbowałem ze stacjonarnego, automat informuje mnie, że nie ma takiego numeru.

Na stronie po lewej stronie jest kontakt, spróbujcie sami...

http://psp.org.pl/ubezpieczenia/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już kiedyś dzwoniłem i to co się dowiedziałem jest w tym wątku:

 

Poniżej przytoczę to co wtedy napisałem:

 

"Dzisiaj postanowiłem coś zdecydować w kwestii ubezpieczenia i zadzwoniłem na numer podany na stronie PSP. Tym samym muszę zdementować to co napisałem wyżej, że opcja II nie obejmuje modeli latających. Dostałem takie definicje na e-mail:

 

Poniżej nasze definicje:

Definicja modelu latającego:  statek powietrzny cięższy od powietrza, o ograniczonej wielkości, z silnikiem lub bez silnika, zdolny do wykonywania lotów bez możliwości wzniesienia człowieka w powietrze, wykorzystywany wyłącznie w celach sportowo-rekreacyjnych.

Dron to statek powietrzny, który nie wymaga do lotu załogi obecnej na pokładzie oraz nie ma możliwości zabierania pasażerów, pilotowany zdalnie lub wykonujący lot autonomicznie, który może być wykorzystywany zarówno w celach rekreacyjno-sportowych, jak i zarobkowych.

Czyli generalnie różnica leży w zastosowaniu takiego urządzenia

 
Generalnie z rozmowy wynika, że opcja II obejmuje wszystkie modele latające (również więc wielowirnikowce najczęściej nazywane dronami), które są wykorzystywane wyłącznie do celów sportowo-rekreacyjnych.
Natomiast wszystko co jest stosowane do celów zarobkowych podlega pod opcję IV wariant II.
 
Niestety jak dla mnie dalej pozostają pewne wątpliwości. Przyjmując takie definicje i taką interpretację tak naprawdę nie wiadomo po co i dla kogo jest opcja IV wariant I."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dariuszj napisał:

zadzwoniłem na numer podany na stronie PSP. Tym samym muszę zdementować to co napisałem wyżej

Pamiętaj, że konsultant powie wszystko aby sprzedać ci swój towar. Po roku nie będziesz pamiętał 3/4 rozmowy a będzie się liczyć tylko to co jest na papierze.

 

 

Zresztą te definicje na dzień dzisiejszy już są nieaktualne. Twój temat był z 2017r.

Edytowane przez maxiiii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt wiele jest niejasności i ograniczeń aby zawierać u nich ubezpieczenie. Był już wątek na końcu tej strony -> kliknij na drugi obrazek poniżej. Nawet pokusiłem się o sprawdzenie kilku stowarzyszeń modelarskich i skutek był taki, że ich członkowie mają ubezpieczenie zapewniające dobre samopoczucie a nie realne bezpieczeństwo -> patrz pierwszy obrazek poniżej. 

 

Na razie pozostają własne negocjacje z firmami ubezpieczeniowymi i uważne przeczytanie wszystkich OWU i klauzul, dodatków itp. + prośby o pisemną interpretację poszczególnych zapisów jeżeli macie najmniejsze wątpliwości. Prośby skierowane do TU a nie do brokera - też opisywałem mój przypadek kiedy broker odpowiedział mi w 5min a TU zajęło to bodajże 2 dni i parę osób było w to zaangażowanych a to o czymś świadczy.

Żadne TU nie pisze polis po to aby stracić na tym biznesie. Dlatego są zapisy w polisach, które można interpretować na 2 strony i tą interpretację lepiej dostać przed szkodą w trakcie negocjacji polisy, niż po szkodzie.

 

No i na koniec śmieszna jest "odpowiedzialność" TU do kwoty 200, czy 300tys. pln dla całej grupy ubezpieczonych.

Ale to wynika z tego, że każdy chce mieć ubezpieczenie na wszystko w cenie mniejszej niż pakiet LiPo do małego modelu z EPP.

 

 

 

 

Tak było rok temu dla 2 stowarzyszeń. Składka roczna to składka dla całego stowarzyszenia.

 

polisa.thumb.jpg.09ccd68e328db8221b198a1b1032af6d.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój ostatni post.

Suma ubezpieczenia w PSP dla niekomercyjnego latania dronami wygląda OK na ten rok.

Ale przykładowo aby świadomie wykupić ubezpieczenie warto wiedzieć:

 

§ 91. Zakres ubezpieczenia nie obejmuje odpowiedzialności cywilnej za szkody:

2) wyrządzone osobom bliskim wobec osób objętych ubezpieczeniem albo osobom przez nie zatrudnionym, bez względu na podstawę prawną zatrudnienia

 

oraz

 

Informacje dodatkowe:

(...)

Ubezpieczenie OC obejmuje swoim zakresem uszkodzenia przez pilota innych jednostek komunikacyjnych – pod warunkiem, że zdarzenie było związane z wykonywanym lotem.

 

mój komentarz: np. docierasz silnik na stanowisku i komuś śmigło potnie rękę; nadepniesz koledze na model; czy spadający bez kontroli model to "wykonywany lot", itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Marcin napisał:

Panowie - propozycja do adminów i uczestników dyskusji - może temat ubezpieczenia w osobnym wątku, tutaj główna myśl przewodnia tematu jest inna.

Zgodnie z sugestią część dyskusji o OC zostaje przeniesione do tego tematu .

Pewne posty z wcześniejszej dyskusji mogą się dublować, traktować jako aktualne ostatnie wpisy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.