Skocz do zawartości

Ubezpieczenia 2020


robertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witold? To moje ubezpieczenie ?

[edit]  ten zapis to wynik przemyśleń i negocjacji z agentem. Jeżeli Podasz konkretny model(e) i jego parametry/producenta to firma ubezpieczeniowa może na tej podstawie dokonać oceny ryzyka i zgodzić się lub nie na wzięcie go pod polisę. Zapisy ogólne typu będę latał modelami powyżej 5kg ale poniżej 25kg nie pozwalają na ocenę ryzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się, to się wypowiem :)

Dobrze rozumiem, że wg nowych przepisów mając model motoszybowca o rozp. 3.6m będę musiał być zarejestrowany i maksymalnie latać na wysokość 120m? Bo jeżeli tak to, o ile rejestrację przeboleję, to ta granica wysokości jest śmieszna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to problem.

Czy masz nową beemkę z prędkością max 320km/h czy masz tico które ledwo osiąga 140km/h po zwykłej drodze możesz jechać tylko 90km/h. A z tym już chyba nie ma problemu. 

Już nikt nie narzeka bo ja mam szybkie auto...... to mogę szybciej. :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak -tyle, że o ile beemką można  jechać te 90 (choć przykre) to latanie większym motoszybowcem poniżej 120m po prostu mija się z celem... 

 

będziemy wszyscy latać piankami (i to pewnie tylko na kompie) , jeść znormalizowaną  papkę na bazie owadów i soi GMO  oraz dla własnej wygody będziemy zakolczykowani/zaczipowani . Przyszłość ludzkości w tzw. "cywilizowanym świecie" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin napisał:

Dobrze rozumiem, że wg nowych przepisów mając model motoszybowca o rozp. 3.6m będę musiał być zarejestrowany i maksymalnie latać na wysokość 120m?

 

Zapisując się do stowarzyszenia modelarskiego, mającego odpowiedni regulamin wykonywania lotów, nie będziesz musiał się trzymać ograniczenia wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Marcin napisał:

Czyli trzeba z ludźmi w interakcje wchodzic?? No kto by pomyślał :)

Dzięki za wskazówkę. Zarejestrowałem się w PSP i czekam na ich ofertę OC na ten rok to już coś ruszyłem do przodu.

Od czterech lat jestem w PSP i mam ubezpieczenie u nich, lecz ostatnio zaczęli coś "mieszać" i było ubezpieczenie modelarskie z wyłączeniem dronów. Czekam na ofertę na 2020 rok, zobaczymy co przygotowali.

 

http://psp.org.pl/ubezpieczenia/oc-2020/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tytuł został zmieniony na Ubezpieczenia 2020
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.