Skocz do zawartości

Moja pierwsza platforma FPV - czy to będzie działać?


amator007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli potrzebny jest kontroler lotu wraz z OSD oraz gps:) to jeszcze mi tylko odbiornik do wyboru pozostał...chyba:) A jaka pojemnośc pakietu zastosować do zestawu kamera+kontroler+gps?

Kurcze trochę jest tego do podłacznia w kontrolerze...chyba beZ głębszej lektury sie nie obejdzie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli potrzebny jest kontroler lotu wraz z OSD oraz gps:) to jeszcze mi tylko odbiornik do wyboru pozostał...chyba:) A jaka pojemnośc pakietu zastosować do zestawu kamera+kontroler+gps?

nie stosuje osobnych baterii. wszystko zasilam baterią napędową z podłączonymi bec'ami. Jak jeszcze pozostał Ci odbiornik to możesz wykorzystać okazję i przejść na np 868mhz od frsky. Moduł R9M + R9Slim+ i masz całkowicie drogę otwartą do zabawy w fpv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie nie zamierzam wymieniać nadajnika i odbiornika w aparaturze(dopiero co kupiłem:) )

Czy upraszczając, do podstawowych lotów ( na początek, powiedzmy że nie bedę sie oddalał za daleko, i znam punkty orientacyjne) to potrzebuje. Nadajnik, odbiornik, anteny, ekran i kamerę.

A nastepnie mogę rozbudowac system o kontroler lotu itp, itd.

 

To dalej szukam jakiegoś odbiornika do ekranu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Jednak nakłaniam do zakupu gogli nie monitorka... mało który ekran daje rade w słońcu.. Dodatkowo latając na "dziko" bez zadochronu jakim jest auto-powrót orientacja w terenie jest nie do przecenienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, uprzedzam tylko. Zgubienie modelu staje się bardzo realne, 1000m zasięgu klasycznego odbiornika osiągamy w minutę lotu w jednym kierunku i to dość wolnym modelem. Dodatkowo nie mamy jak określić azymutu gleby żeby udać się dokładnie prosto po model. Oszczędność na goglach może być tylko pozorna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie komfortem. Weź komórkę i wystaw na słońce, puść na youtube jakieś fpv dvr i oceń czy widzisz dobrze szczegóły terenu. Jeśli akceptujesz to co widzisz to faktycznie szkoda kasy na gogle. Aha i w komórkach są obecnie rewelacyjne ekrany w monitorku fpv na taki bym nie liczył ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako swiezy w temacie potwierdze opinie Pawla. Nie szedlbym w monitor. Zeby to mialo jakis sens musial bys sie wbic w jakies pudelko po butach co nie jest za bardzo wygodne szczegolnie przy wyrzucie ;). Najtansze gogle albo maska za psi grosz wydaje sie lepszym rozwiazaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, gogle EV800D zamówione, oraz kamera RunCam Eagle 2 Pro.

Teraz pytanie techniczne:

Czy żeby kamerę podłączyć do nadajnika TBS Unify Pro V3 lub HV 800mW, potrzeba coś więcej niz jest w orginalnych zestawach? znaczy się jakies okablowanie? czy to sie lutuje? xp3r czy mozesz podpowiedzieć? Bo nie wiem co jeszcze zamówić. Aha a jakiego Beca byś polecił do zasilania FPV? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamerka ma swój zestaw wtyczek do dowolnego zagospodarowania/lutowania, podobnie nadajnik tbs unify.

Co do beca to używam tego: https://abc-rc.pl/pl/products/ubec-2-6s-5v-3a-lub-12v-3a-przelaczalny-9791.html

tbs HV ma swój wbudowany bec natomiast pro v3 przyjmuje tylko i wyłącznie 5V. Kamerkę polecam zasilać 12V przy 5V i długich kablach o małym przekroju spadki napięć są na tyle odczuwalne że kamera potrafi się restartować w czasie lotu i trwa to z 2~3sec. Dodatkowo run cam ma fajny bajer czyli wbudowany woltomierz wystarczy podłączyć 1 przewód do + pakietu napędowego i mamy szczątkowa telemetrie na osd ;). Na koniec nie zasilaj nic związanego z fpv bezpośrednio z pakietu napędowego, regulator silnika tak potwornie sieje zakłóceniami że obraz potrafi być nieużyteczny. Wszytko co ma związek z fpv z beców albo z osobnej baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna mega ważna sprawa. Odprowadzanie ciepła z nadajnika wideo.. Musisz o tym pomyśleć przy budowaniu modelu. Ja dokleilem do płytki nadajnika radiator, z jednej strony jest całkowicie płaska i bez elementów smd więc problemu niema. Przy pełnej mocy i braku opływu powietrza po minucie nadajnik z radiatorem osiąga temperaturę topnienia kleju na goraco.

 

 

 

 

ba512115bbbf07a4e3420e725653e91a.jpgcca7b69af0b37024388fb58e330cdb1c.jpg


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.