Skocz do zawartości

Koronawirus


Paweł Prauss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie napisałem nigdzie by lekceważyć młodych, a jedynie by nie lekceważyć infekcji ogólnie i podchodzić odpowiedzialnie do szeroko pojętej kwarantanny i izolacji i wszelkich działań służących jej ograniczeniu i spowolnieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może gwoli wyprostowania -młody zarazi się tak samo jak stary. Ma tylko większą szanse, że z tego wyjdzie. Stary po 80tce jak się zarazi np. od wnuczka  to wyjdzie... nogami do przodu zazwyczaj.

 

Młody -pewnie pokaszle pokaszle    -spowoduje śmierć dziadka i babci   i wyzdrowieje    a sam zadowolony, że się nie poddał temu p.......u  i chodził do kumpli, dysco itp. Bo nie chce o tym myśleć i się nudzi -wolne ze szkoły -to cala szkoła na raz do McDonald`s -"bo co mi ktoś zrobi"    Mało który młody zależy, że od niego zależy życie dziadka, babci, matki itp.  Niestety starsi też niefrasobliwi.  Poszła plotka że papier toaletowy do Kaufland wstawili -tłum z grupy  ryzyka  70+ 80+   , przepychanie się i prawie bitwa...

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Viper napisał:

Nie napisałem nigdzie by lekceważyć młodych, a jedynie by nie lekceważyć infekcji ogólnie i podchodzić odpowiedzialnie do szeroko pojętej kwarantanny i izolacji i wszelkich działań służących jej ograniczeniu i spowolnieniu.

 

Marcin, wyluzuj :) ja nie odnosilem sie do Twoich slow i porad. Uogolnilem to co wszyscy powtarzamy, powielamy .. ja rowniez do tej pory to robilem, jednak zapalila mi sie czerwona lampka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, robertus napisał:

Tak szczerze to nie rozumiem tego pędu do papieru toaletowego. To nie jest najpotrzebniejszy artykuł w obliczu apokalipsy.

Czyżby ludzie nagle zorientowali się, że podcieranie d... to ważne sprawy dla higieny i  zdrowia?

 

To chyba bardziej chodzi o to , ze ludzie boja sie o brak regularnych dostaw , albo ze czynne beda  tylko 2 sklepy w miescie ITP.

 

Wrocilem wlasnie ze sklepu i az mi sie smiac chcialo ( w tym sklepie ) . Ludzi moze 25 % tego co zawsze , grobowa cisza i dziwne spojrzenia. Jak sobie dobrze kaszlnalem ( mam chroniczny kaszel w zwiazku z pewna dolegliwoscia ktora , od dwoch lat nie mam czasu sie zajac ) , to widzialem podejrzliwe spojrzenia i natychmiastowa "ucieczke" w inna strone :)

Zaopatrzeznie raczej normalne , ale dolne polki z najtanszymi produktami pustawe . Zniknely jakies tanie oleje , margaryny i makarony , ale na gornych polkach

( na szczescie ) normalne :)

 

P.S. NIE kupilem NIC na zapas. 

29 minut temu, d9Jacek napisał:

hehehe....i tak wszyscy dobrze wiedzą że TUTAJ na forum same dziady i pradziady są?

 

Gdyby bylo tak , ze umieraja WSZYSCY powyzej 65 , to moj klub RC mialby ze 4 czlonkow po tej zarazie ...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jarek996 napisał:

 

To chyba bardziej chodzi o to , ze ludzie boja sie o brak regularnych dostaw , albo ze czynne beda  tylko 2 sklepy w miescie ITP.

 

Wrocilem wlasnie ze sklepu i az mi sie smiac chcialo ( w tym sklepie ) . Ludzi moze 25 % tego co zawsze , grobowa cisza i dziwne spojrzenia. Jak sobie dobrze kaszlnalem ( mam chroniczny kaszel w zwiazku z pewna dolegliwoscia ktora , od dwoch lat nie mam czasu sie zajac ) , to widzialem podejrzliwe spojrzenia i natychmiastowa "ucieczke" w inna strone :)

Zaopatrzeznie raczej normalne , ale dolne polki z najtanszymi produktami pustawe . Zniknely jakies tanie oleje , margaryny i makarony , ale na gornych polkach

( na szczescie ) normalne :)

 

P.S. NIE kupilem NIC na zapas. 

 

Gdyby bylo tak , ze umieraja WSZYSCY powyzej 65 , to moj klub RC mialby ze 4 czlonkow po tej zarazie ...........

"Gdyby bylo tak , ze umieraja WSZYSCY powyzej 65 , to moj klub RC mialby ze 4 czlonkow po tej zarazie ..."

Jarek,

nic nie pisałem o umieraniu a  a o wieku większości Forumowiczów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gW6E8n6x_bigger.jpg
Co za ciemnota !!!!!!!!
Tak latwo smiac sie muzulmanow , ze liza sciany meczetu , a tutaj dokladnie to samo ...........
Zastanawiem sie tez CO trzeba miec w glowie ( lub z glowa ) , zeby bac sie diabla ? 
 
 
 

Abp Dzięga w - napisanym wczoraj! - liście pasterskim sugeruje, że nie można się zarazić przez wodę święconą ani przez komunię świętą do ust.

Hierarcha zachęca: „Nie lękajcie się sięgać z wiarą po wodę święconą”. Boi się jej bowiem – twierdzi abp – diabełhttps://www.tygodnikpowszechny.pl/slowa-biskupa-bledne-i-grozne-162565 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Paweł Praus napisał:

Z wypowiedzi ministra ja wnioskuję że chodzi o osoby którym kwarantanna się już skończyła...

Słowo klucz "były"...

Pawle - we Wrocławiu każda osoba (choć znam też instytucje publiczną która została przez sanepid zlana) zgłasza CV do sanepidu jest obsługiwana właśnie w taki sam sposób jak w tym artykule: https://gazetawroclawska.pl/wroclawianin-mam-koronawirusa-nie-wiem-jak-sie-zarazilem-spotykalem-mnostwo-ludzi/ar/c14-14858617

W prasie są podawane informacje że osoby które sa w kwarantannie i miały bezpośrednią styczność z chorymi mają robione badania - to g... prawda. Jedyne badania to telefon. Mam I nie są to wiadomości wyssane z palca. Mam kontakt z osobami które miały styczność z pierwszym we Wrocławiu przypadkiem CV, ale i mam kontakt z osobami z innych "przypadków". To jest jedna wielka kpina i ściema medialna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wszedłem na tą stronę:

https://pacjent.gov.pl/kwarantanna-dozor-epidemiologiczny-co-to-znaczy

I pod hasłem kwarantanna wyczytałem, że to kogoś nią objętego nikt nie może przychodzić....a ponoć chodzą kontrolę z Sanepidu...wiec sami łamią zakaz...

3 minuty temu, jarek996 napisał:
gW6E8n6x_bigger.jpg
Co za ciemnota !!!!!!!!
Tak latwo smiac sie muzulmanow , ze liza sciany meczetu , a tutaj dokladnie to samo ...........
 
 
 

Abp Dzięga w - napisanym wczoraj! - liście pasterskim sugeruje, że nie można się zarazić przez wodę święconą ani przez komunię świętą do ust.

Hierarcha zachęca: „Nie lękajcie się sięgać z wiarą po wodę święconą”. Boi się jej bowiem – twierdzi abp – diabełhttps://www.tygodnikpowszechny.pl/slowa-biskupa-bledne-i-grozne-162565 

 
Tak latwo smiac sie muzulmanow , ze liza sciany meczetu , a tutaj dokladnie to samo ...........

Jarek ale nie podali składu tej wody może aktualnie ma ponad 70% etanolu...

Więc nawet odkaża ???

Może jak paliwo ma skład letni i zimowy tu jest podobnie skład na czas bez wirusa i z obecnością wirusa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Paweł Praus napisał:

Jarek ale nie podali składu tej wody może aktualnie ma ponad 70% etanolu...

Więc nawet odkaża ???

 

 To moze w tamtym iranskim meczecie mieli sciany spryskane "odkazadlem" i kilku lizacych , po raz pierwszy w zyciu mialo "szmerek" w glowie ? :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam kontakt z paroma młodziakami, którzy czytają to co jest pisane.

I wierzcie mi: Maja taką "BEKĘ" Z nas jak stąd do Tokio.

Młodziaki to jest zupełnie inny  świat.

Sam muszę sobie założyć cenzurę na pisanie. Bo po pierwsze mój ulubiony mod wali mi punkty za byle co.

A po drugie nie chcę się narażać moim dzieciakom, bo one mądre są i w razie wtopy śmiać się z ojca będą.

No i należy pamiętać, że każdy kto wejdzie może czytać to co jest pisane a zawłaszcza o to co tu...

Bo temat jest chyba najważniejszy od początku działania forum.

 

MAMY PROBLEM.

I żarty się skończyły. Jako ten drobny przedsiębiorca bardzo czarno widzę przyszłość,  bo już wczoraj rano słyszałem w TVN jednego idiotę, który nadawał, że ci mali sobie poradzą, bo są dynamiczni i kreatywni.

Normalnie krew człowieka zalewa na takie gadanie.

Jutro mam termin zapłaty ZUS i na pewno nie zapłacę, bo najpierw muszę pracownikom dać wypłatę i to dla mnie jest świętość.

A kasy na obrót nie ma, bo inwestycję poczyniłem. I co robić w takim przypadku? W piątek  w firmie obrót dzienny był taki jak normalnie przez pół godziny. W sobotę ZERO!!!

O tym jakoś cicho.

A PAD z takim samym z Litwy sobie pogadał przez komórkę, że jest niedobrze, i trzeba poczynić kroki...

I krótko niech oni sobie kroki czynią, ale najpierw niech pomogą takim jak ja, bo w końcu się okaże ,że znów cały ten syf ci drobni przedsiębiorcy na garba będą musieli wziąć.

Jak zwykle, z resztą.

A.C.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, ale ja tych moich pracowników zawieść nie mogę.

Wydolę na marzec, może jak się mocno sprężę na kwiecień...

A następnie chyba sznurek i powiesić się pozostanie.

ALE DOBRZE JEST  bo drobni są kreatywni...Poradzą sobie.

Unia podobno kasę jakąś ma dać.

Tyle,że ja jakoś  nie wierzę, że się na nią załapię.

Tylu chętnych będzie, że jak napisałem, jeszcze będę musiał dopłacić.

Jak zwykle .

A.C.

5 minut temu, jarek996 napisał:

 

Inwestycje ? Pewnie kupiles troche  silnikow do lodeczek ;)

Jarek, nie żartuj, bo mi do śmiechu nie jest.

Powódź we Wrocku przeżyłem... Zalało mi wtedy wszystko co mogło.

Wtedy też nic od władzy nie dostałem,choć cuda obiecywali ( nawet pompy nie przysłali, choć miała być za chwilę...) i teraz też nic nie dostanę.

PADAKA TOTALNA.

A.C.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, AndrzejC napisał:

Zalało mi wtedy wszystko co mogło.

Ubezpieczony byles ? ;)

 

Andrzej ; zartowac MUSIMY , bo inaczej to faktycznie latwiej sie patrzy na ten sznurek.......

Abp Dzięga: Nie lękajcie się sięgać z wiarą po wodę święconą. Chrystus nie roznosi zarazków ani wirusów.

Niech mnie ktos uszczypnie ...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • temat został zablokowany
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.