Skocz do zawartości

Budowa PZL M18 Dromader


robert.pilot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, robert.pilot napisał:

Powoli szykuję się do budowy modelu PZL M18 Dromader,

Robert super pomysł zwłaszcza ,że w Przylepie ostatnio stacjonuje piękny Dromader. Ostatnio polowałem na to aby zobaczyć start i udało się!

Niesamowite przeżycie w dobie popularności ultralajtów usłyszeć 1000konną gwiazdę: muzyka dla uszu.

Życzę powodzenia w budowie .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ares napisał:

Robert super pomysł zwłaszcza ,że w Przylepie ostatnio stacjonuje piękny Dromader. Ostatnio polowałem na to aby zobaczyć start i udało się!

Niesamowite przeżycie w dobie popularności ultralajtów usłyszeć 1000konną gwiazdę: muzyka dla uszu.

Życzę powodzenia w budowie .

To mnie zaskoczyłeś... Do Przylepu mam blisko a jakoś ostatnio mi nie po drodze, muszę się przejechać...

 

 

 

 

Mam do Kolegów prośbę, jako, że jestem bardziej rozwinięty manualnie niż komputerowo (nie mam cierpliwości do tych maszyn), nie mogę poradzić sobie ze skalowaniem planów. Mógłby ktoś mi przeskalować poniższe plany na rozpiętość 180cm?

 

PZL_M18_Dromader-Jumbo_Arno_Diemer_vec.pdf PZL_M-18_Dromader_oz12717.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, robert.pilot napisał:

nie mogę poradzić sobie ze skalowaniem planów. Mógłby ktoś mi przeskalować poniższe plany na rozpiętość 180cm?

wrzuć to na pendriva i każdy pukt  posiadający  urządzenie  wydrukuje Ci to w porządanej  wielkości

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, mar_io napisał:

Przemyśl dobrze sprawę silnika i środka ciężkości. Ten model lubi być dociążony. Lepiej wrzuć tam większy (cięższy) silnik niż odwrotnie. Inaczej możesz mieć potem problemem. 

Silnik nie jest za lekki - 890g, kadłub jest krótki, wydaję mi się, że nie powinno być problemów. Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety plany tylko to co dostępne w Internecie i skalowanie. Mi skalował znajomy i to prosto z drukarki na dużych formatach, nawet nie mam żadnych plików by udostępnić. Po pracy wybiorę się na modelarnie i podeślę kilka fotek na jakim jestem etapie, może będą pomocne w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Andrzej93 napisał:

Niestety plany tylko to co dostępne w Internecie i skalowanie. Mi skalował znajomy i to prosto z drukarki na dużych formatach, nawet nie mam żadnych plików by udostępnić. Po pracy wybiorę się na modelarnie i podeślę kilka fotek na jakim jestem etapie, może będą pomocne w budowie.

Wrzuć fotki w w tym wątku. Przydadzą się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym skalowaniem to chyba nie takie hop-siup, mam na myśli przekroje elementów zwłaszcza przy skalowaniu do rozp. 3 m? Mylę się? Wzrost obciążeń nie będzie liniowy.

Nie ma zaśmiecam wątku i będę śledził wasze poczynania.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.