Skocz do zawartości

Focke Wulf 190 skala 1/4 2,6m


Iras 11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Irek, a Wilcze Laski? Lotnisko zacne :). Musiałbyś się skontaktować z Piotrkiem Pindralem, jak z dostepnością , tel. do niego w wątku o Pikniku w Wilczych. Lotnisko w Pieniężnicy już chyba nieaktualne.

 

Jedrek wilcze laski to prawie ta sama droga co do Pily ale w Pile chlopaki pomoga mi technicznie z oblotem , w Wilczych laskach musial bym byc zdany calkowicie na siebie

Irek może do nas do Warszawy teraz autostradą to 3 godziny i jesteś.

Wlodziu dziekuje za zaproszenie ale ja potrzebuje do oblotu dlugi betonowy pas bo nie wiem jak bedzie przebiegalo ladowanie a u was chyba tego brakuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No dzisiaj byl dzien oblotu , pojechałem na lotnisko do Piły i !!!!! To byl pierwszy i ostatni lot mojego Fw 190 . Popelnilem przedszkolny błąd a mianowicie zle odmierzylem srodek ciezkosci i model zaraz po wystartowaniu to zadziałał to dolowal i na domiar zlego wcale nie reagował na stery , tak że z modelu nie zostało nic nawet silnik na zlom

post-4266-0-16628600-1531680959_thumb.jpgpost-4266-0-80938000-1531681001_thumb.jpgpost-4266-0-81860600-1531681034_thumb.jpgpost-4266-0-14536100-1531681080_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze drugi kadłub więc jest szansa na odbudowę.Obejrzyj dokładnie silnik może nie jest tak źle.Wygląda jak by pionowo uderzył w pas betonowy.Może ktoś to nagrał?

A już myślałem że obejrzę foczkę w Bobrownikach.

Współczuję straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bede probowal pisac do Moki na Wegrzech ,moze zrobia ale pociagnie mnie to po kieszeni niesamowicie gdyz prawie wszystko jest do wymiany. To co zostanie ze starego to chyba tylko 5 lub 6 cylindrow rura wydechowa , kolektory i zaplon reszta go wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Junkersa odbudowalem i lata foke tez odbuduje i bedzie latac , nie wstydze sie tego ze rozbijam takie zycie nie ide tez na latwizny , nie patrze na to co samo lata . Musze tylko popracowac troche nad wlasnym zachowaniem zeby z rozwaga podchodzic do oblotu a nie pochopnie i myslec ze jakos to bedzie . Wszystko co rozbilem a zapewniam ciebie ze bylo tego bardzo duzo to rozbilem przez wlasna glupote . W Junkersie nie wyreulowalem silnika zas w tym nie wymierzylem dokladnie srodka ciezkosci .

Wszyscy wiedza na tym malym swiecie ze buduje tylko modele samolotow sil powietrznych niemiec i raczej nic nie wskazuje na to zeby cos sie zmienilo , jedyny wyjatek jaki czynie to budowa Karasia i nie dlatego ze mi sie podoba a dlatego zeby udowodnic ze Polskie tez umiem budowac i nie jakies zestawy a model ktory jeszcze w Polsce nie lata . Jest tam gdzies maly Karas ale to maly , moj bedzie mial ponad 3 metry .

Nie bierz sobie tego do siebie ale odnioslem wrazenie jak by byl to sarkazm lub ironia .

Pozdrawiam Polskich modelarzy z Australii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Junkersa odbudowalem i lata foke tez odbuduje i bedzie latac , nie wstydze sie tego ze rozbijam takie zycie nie ide tez na latwizny , nie patrze na to co samo lata . Musze tylko popracowac troche nad wlasnym zachowaniem zeby z rozwaga podchodzic do oblotu a nie pochopnie i myslec ze jakos to bedzie . Wszystko co rozbilem a zapewniam ciebie ze bylo tego bardzo duzo to rozbilem przez wlasna glupote . W Junkersie nie wyreulowalem silnika zas w tym nie wymierzylem dokladnie srodka ciezkosci .

Wszyscy wiedza na tym malym swiecie ze buduje tylko modele samolotow sil powietrznych niemiec i raczej nic nie wskazuje na to zeby cos sie zmienilo , jedyny wyjatek jaki czynie to budowa Karasia i nie dlatego ze mi sie podoba a dlatego zeby udowodnic ze Polskie tez umiem budowac i nie jakies zestawy a model ktory jeszcze w Polsce nie lata . Jest tam gdzies maly Karas ale to maly , moj bedzie mial ponad 3 metry .

Nie bierz sobie tego do siebie ale odnioslem wrazenie jak by byl to sarkazm lub ironia .

Pozdrawiam Polskich modelarzy z Australii

 

 

Irek,

Tak naprawde chodzi mi o Polskie poczucie humory albo raczej jego brak.  Jest takie powiedzenie po Angielsku (ktory jest chyba najlepszym humorem IMHO):

 

Kiedy mezczyzni spotykaja sie to obrazaja sie ale wcale nie maja tego na mysli.

Kiedy spotykaja sie kobiety, prawia sobie komplementy ale tez tego nie maja na mysli.

 

 

PS

Poza tym “Dzien bez sarkazmu to dzien stracony” ale to nie o to chodzilo.

Tez nie bierz tego do siebie; jakby Ci wszyscy wspolczuli (przynajmniej pozornie) to PFMRC byla by nudna jak flaki z olejem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niech tak bedzie Andrzejku ale na przyszlosc zeby nasze relacje zostaly poprawne to prosze ciebie bardzo " nie namawiaj mnie na budowanie Polskich samolotow " ja jak koń sie zachowuje kiedys przed wiekami obralem tą ścieżkę i nia idę i chyba nikt mnie " z tej drogi nie zawroci "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Andrzej ale w tym wieku i w takich okolicznościach powinieneś się trzy razy zastanowić zanim takie głupoty napiszesz. Wielokrotnie pisałem, że mogę kogoś nie znosić, wytykać mu każdą bzdurę ale zawsze będę współczuł jakiejkolwiek straty, a ponieważ to forum modelarskie więc straty modelu. I to nie jest sprawa poczucia lub jego braku humoru, miejsca zamieszkania, zarobków czy wykształcenia. To jest po prostu sprawa wychowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz zrobić model w barwach zdobycznych ;-)

Mysle ze to kiepski pomysl , niech samolot zbudowany przez Polakow zostanie w Polskich barwach , Rosyjski w Rosyjskich a niemiecki niech bedzie niemiecki . Ja jestem zafascynowaany techniką lotnictwa niemieckiego i takie buduje , profanacja bylo by zeby zrobic model Pzl P11 w barwach lutwaffe tak samo Fw 190 w barwach rosyjskich lub amerykanskich niech zostana tam gdzie im bylo najlepiej . Tu w tym przypadku nie chodzi mi o to zeby moje modele nosily na skrzydlach krzyze bo nie w tym rzecz lecz o walory lotne i daleko idaca zaawansowana technike zastosowana w tych samolotach . I tak uwazam ze do pewnego okresu 2 WS panstwa sprzymierzonych byly w tyle z technika lotnicza za niemcami , zeby ktos tutaj nie mylil pojecia z Pilotami .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.