Skocz do zawartości

Ultron 3D - Relacja z budowy na bieżąco


Furilion
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem na Kaszubskiej i pytałem o wzmocnienia węglowe, facet nie miał. Powiedział, że to tylko modelarski plastikowy, ale jak tak mówisz to zajrzę. W Safari już nic nie mają prawie z materiałów konstrukcyjnych...Ten sklep upada pod względem modeli RC (samolotów bo helikopterów to mają chyba jeszcze trochę). Skupiają się głównie na plastikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

I obiecanie zdjęcia z postępów. Całość jeszcze się nie trzyma i się gibie bo wręg w środku nie ma, ale niebawem to się zmieni :P :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dźwignie lotek

Dołączona grafika

Dźwigary (tak się to nazywa?) skrzydeł

Dołączona grafika

Dolna i górna częśćkadłuba

Edytowane przez Furilion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja :P :

 

Klejenie skrzydeł poszło w ruch, niestety nie zacznę ich giąć póki nie wkleję zawiasów, które zamówię razem z innymi potrzebnymi rzeczami niebawem.

Wyciąłem wszystkie dźwignie, zrobiłem je ze sklejki 0,8 mm chyba sosna.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Pierwsze skrzydło trochę mało estetycznie mi wyszło gdyż klej rozbabrałem trochu :P. Kleję Technicoll'em polimerowym do pianek, gąbek i tympodobnych.

Dołączona grafika

Zrobiłem gniazdo na serwo ze sklejki 0,8mm , mam zamiar przykręcić serwo za pomocą śrubek. Chyba jednak będę musiał podwyższyć trochę serwo, bo znajduje się wyżej niż żeberko. EDIT: Serwo podwyższyłem, a zarazem zamocowałem w płacie za pomocą piankowej taśmy dwustronnej.

Dołączona grafika

Tutaj widać jak żeberko jest znacznie niższe niż dźwigar - sprawdziłem z planami i zauważyłem, że powinno być większe. Nie wiem dlaczego takie mi wyszło (oba takie były). W każdym bądź razie usunąłem stare żeberko (na szczęście spoina nie związała do końca) i wkleiłem nowe.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Pytania do bardziej doświadczonych kolegów:

1. Jak i czym pomalować model ?

2. Mogę zastosować jako popychacze snapy+pręty węglowe ?

3. Czy powinienem wzmocnić lotki prętami węglowymi (w planach nie jest taka opcja przewidziana) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu ktoś odpowiedział :P . Bardzo dziękuję za odpowiedź. Wczoraj zamówiłem artykuły potrzebne do ukończenia Ultrona i budowy następnego modelu > F-15, a więc niedługo obecny projekt zostanie ukończony. Lotki mam z depron 6mm, a więc nie będę wklejał wzmocnień.

 

Do zrobienia zostało:

- wygięcie skrzydeł

- Powklejanie wszystkich zawiasów

- Wręgi kadłuba

- Popychacze

 

- I "pokolorowanie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak się zastanawiałem o co chodzi, ale wystarczyło mi samo

Ad1 - nie maluj. Szkoda pieniędzy.

:P .

A tak odbiegając od tematu to ten f-15 jak duży będzie jak spalinkę robisz :blink: ?. :D

 

PS : Najwcześniej w środę będą jakieś postępy bo paczka pocztą polska idzie, a w dodatku mam bardzo mało czasu. Proszę mi wybaczyć taką budowę "w kratkę" :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eryk, trochę źle zrobiłeś ramkę serwa. Powinna być na zewnątrz skrzydła, tak aby te wystające "skrzydełka" z serwa dotykały sklejki (czegoś sztywnego). Twój układ miałby sens, gdybyś włożył serwa od środka, ale to bardzo rzadkie i trochę bezsensowne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że dopiero teraz się o tym dowiedziałem, ale ramka jest głównie przymocowana na wikol tylko po rogach jest polimer. Przetnę polimer i wtedy wikol wodą potraktuję, mam nadzieję, że wszystko ładnie odejdzie. Raczej dopiero w piątek się tym zajmę bo jutro zupełnie wolnego czasu nie będę miał (unicestwić szkołę... :P ).

 

Dzięki za info ;)

 

PS: Czy na twoim avatarze jest model akrobacyjny patmate ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NEWSY!

Wczoraj do mnie dotarła paczuszka :D . Wszystko jest OK, oprócz tego, że zamiast termokurczki 3mm dostałem 5mm. Już napisałem maila do nich i zobaczymy co z tego będzie. Pewnie mi doślą listem.

Jutro i dzisiaj troszkę podłubię. Pytanie, jak mam wycinać wręgi kadłuba? Mogę brzeszczotem do drewna z grubsza, potem pilnikiem do drewna, a następnie wiertarką rozwiercając coraz szerszy otwór w środku ?

Tak wygląda jedna trzech wręg:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwór radzę wywiercić na początku (otwornicą dowolnego typu). Maksymalne obroty, minimalny nacisk , porządna podkładka i koniecznie "na raz" ! Później z grubsza brzeszczotem, jak zostało wyżej powiedziane- tu też radzę arkusz sklejki docisnąć do stołu ściskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja :) . Jest trochę postępów, ,model zostanie ukończony niebawem. Jeżeli pogoda dopisze to obloty przewiduję może nawet w ten albo następny weekend :D . Zdjęcia :

Ster kierunku z wklejoną dźwignią i zamontowanym snapem

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Lewe skrzydło - różne rzuty

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Łącznik skrzydeł z wklejonymi profilami węglowymi 1x4mm

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Boki kadłuba z wklejonymi wzmocnieniami

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Ster wysokości

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Statecznik poziomy połączony zawiasami ze sterem wysokości. Zastosowane zostały 2x zawiasy poliestrowe 27x17mm kupione w ABC-RC przyklejone na polimerek :P . Ster wysokości ma już wklejoną dźwignię z przyczepionym snapem. Wszędzie będą takie same snapy i zawiasy.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Lotki - też z wklejonymi dźwigniami i zamontowanymi snapami

Dołączona grafika

I dla porównania powierzchni lotek z powierzchnią skrzydeł :lol:

Dołączona grafika

 

Jak znajdę czas to skleję prawe skrzydło.

 

Teraz pytania:

1.Byłem w papierniczym i dowiedziałem się, że mają taśmy nieprzeźroczyste w różnych kolorach - jedna sztuka po 6 zł. Jakie kolory proponujecie wybrać ? Może tylko część pokryć kolorem który dobrze by się komponował z barwą depronu (Nie chcę żeby wyszedł ciężko) ?

2. Czy węgle mam wklejać do snapów za pomocą CA ?

3. Czy mogę użyć rzepów do mocowania sprzętu w modelu ?

4. Istnieje możliwość zrobienia tak połączenia skrzydeł żeby oba były demontowalne? Potrzebuję aby były łatwe w transporcie.

 

OSPRZĘT KTÓRY ZOSTANIE ZASTOSOWANY W MODELU:

Silnik: Emax 2812

Śmigło: 7x4/7x3,5 (Zależnie od tego co pierwsze się połamie :lol: - na szczęście mam trochę śmigieł więc będzie latania i latania) 7x3,5 od GWS, są one mało wytrzymałe, ale za to tanie ;) . Jeżeli ktoś ma więcej pieniędzy i może sobie kupować więcej tych 7x4 od Master Airscrew po 7 zł to polecam. Są one bardzo wytrzymałe, wzmacnianie węglem. Raz zarobiłem na takim śmigle moim trenerkiem kreta to wręga silnika odlazła a śmigło całe :blink: .

Regulator: 25A

Odbiornik: 2,4 GhZ Lanyu (z zestawu z aparaturą)

Pakiet: Li-Po 1200mAh 20C KingMax - Jak na razie nie zawiodły (liczba mnoga bo mam 2) mnie te pakiety, ani nie puchną bo bardziej agresywnym lataniu, ani też się nie grzeją mocno, ani pojemność nie spada, więc chyba mogę polecić.

Serwa: 4x TowerPro 9g

Piasta: PropSaver, chociaż na te miękkie (7x3,5 od GWS) to raczej stała bo one prędzej się złamią niż zeskoczą z propsavera :D .

 

 

 

Pozdrawiam, Eryk :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.