Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, czy do podłączenia taranisa do komputera wystarczy zwykły kabel micro USB od ładowarki do smartphona? Chciałbym przypomnieć sobie latanie na prostym symulatorze. Są jakieś problemy z połączeniem ?

mi udało się podłączyć przez kabel audio.

korzystałem z tej instrukcji http://pfmrc.eu/index.php/topic/28827-turnigy-9x-v2-instrukcja-uruchomienia-symulatora-win-7-64-bit/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi udało się podłączyć przez kabel audio.

korzystałem z tej instrukcji http://pfmrc.eu/index.php/topic/28827-turnigy-9x-v2-instrukcja-uruchomienia-symulatora-win-7-64-bit/

Ten wątek jest już archaiczny. Dziś FrSky-aje bez trudu podłącza się poprzez USB do PC, można łatwo skonfigurować aparaturę jako kontroler gier, zadziałają wszystkie symulatory, które potrafią wykorzystać joystick. Oprócz 4 podstawowych kanałów można wykorzystać też przełączniki (chyba 4).

Potrzebny kabelek to mini USB, OpenTX w miarę nowy (przynajmniej 2.2.0). W ustawieniach radia ustawiamy USB Mode na Joystick (lub Ask). Aparatura musi być włączona, Internal RF można wyłączyć. W Kontrolery gier trzeba dokonać kalibracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

Mam aparaturę Taranis X9D+.  Posiada ona 1 przełącznik chwilowy, 1 dwupozycyjny, i resztę przełączników trójpozycyjnych.

Chwilowego używam do resetowania czasu lotu, dwupozycyjnego do do blokady uruchomienia silnika i potrzebuję jeszcze drugiego dwupozycyjnego (którego już nie mam) do otwierania i zamykania  podwozia.

Czy mógłby mi ktoś z kolegów jak to się mówi łopatologicznie? wytłumaczyć czy można tak ustawić przełącznik trójpozycyjny aby w położeniu środkowym dawał wartość +100 zamiast 0 ( standardowo przełącznik ten w skrajnym dolnym położeniu ma wartość -100, w środkowym 0, w skrajnym górnym +100)

Wiem, że mogę tę funkcję przyporządkować np do suwaka bocznego (slider-a), ale jeśli byłaby taka możliwość, to wolałbym przełącznik.

Podstawowe potrzebne ustawienia modelu jakoś ogarniam, ale tutaj poległem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz

wymienić fizycznie przełącznik

zdefiniować w menu radia jako przełącznik 2POZ - wtedy "nie widzi" górnej pozycji (ale zmiana ta będzie widoczna dla wszystkich modeli)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, robertus napisał:

Panowie, każdy FrySky jest taki upierdliwy w użytkowaniu, czy tylko Taranis?

Nie, to tylko różne zachciewajki użyszkodników i różne sposoby na rozwiązanie jednego "problemu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.