Skocz do zawartości

Wicherek 15 - był plan, teraz budowa i oblot.... (temat edytowany)


modelarz115
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jacku te emaxsy są naprawde dobre mam je w gemini,elektro juniorze i katanie i są ,,katowane,, intensywnie od tamtego sezonu i nic sie nie dzieje.postępy ładne.boje sie że w tym roku nieoblatasz ;)

Więc Emax'y, tanie i niezawodne  :)

 

przepraszam za post za postem ale TEN Wicherek niebędzie miał lotek o ile koledzy[nie]doczytali ;)

A już miałem poprawiać  ;)

 

Skończę go jak nie w tym roku to w następnym  ;), ale planuję do wyrobić się do końca maja gdyż zamierzam zbudować sobie model na niedawno ogłoszony konkurs (Piotrek(rc) może już się domyślać co to będzie  :rolleyes:

 

Zaraz zapodam jakieś fotki 

toczenie 1 z 2 kołków pod mocowanie płata

post-14749-0-62982500-1431721043_thumb.jpg

 

kosmetyka tyłu

post-14749-0-75007100-1431721110_thumb.jpg

 

przymiarka płatów 

post-14749-0-20954100-1431721076_thumb.jpg

 

niedługo zamawiam ''wykończeniówkę'' bo już w sumie nie wiele zostało  ;)

....tak trzeba poprawić wzmocnienie w pierwszej wrędze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie było, z kołeczka meblowego o średnicy 12mm zdejmowałem po 0,25mm z promienia, o ledwo widocznym posuwie nie wspominając ....troszkę się zeszło   ;)

 

Z silniczkiem pięknie przeważa się na dziób - licząc że dojdzie oklejenie z tyłu i pakiet z przodu myślę że będzie OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobre sprawdzenie i w odpowiednim momencie tzn. przed oklejeniem.

Potem to czasami deska ratunku to ołów :)

Kołeczki trochę długie,zrób imitację twardego lądowania tzn za koniec skrzydła pociągnij do przodu i zobacz czy skrzydło zejdzie z tylnego kołka.

To drugie zadanie dla kołeczków i gumek łączących skrzydła osłabić uderzenie bez destrukcji modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, zawsze prosiłeś by poprawiać Cię, więc robię to w dobrej wierze :)

 

"Z silniczkiem pięknie przeważa się na dziób"

 

Na nos / nosek. Dziób jest w łodzi.

 

Pięknie dziękuję  :)

 

Kołeczki trochę długie,zrób imitację twardego lądowania tzn za koniec skrzydła pociągnij do przodu i zobacz czy skrzydło zejdzie z tylnego kołka.

To drugie zadanie dla kołeczków i gumek łączących skrzydła osłabić uderzenie bez destrukcji modelu.

 

Tak, już widzę że będą do skrócenia, teraz wchodzą ciasno i trzeba to jeszcze dokładniej spasować, to zadanie na dzisiaj 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeszcze raz zapraszam do chwalenia się Wicherkami."

 

No to chwalę się i ja.  :) 

Mając 15 lat zbudowałem Wicherka U25 wg książki "Miniaturowe lotnictwo" inż. W. Schiera.

Ksiażkę dostałem od kuzyna - szybownika, silnik Jena 2 cm3 też. I tak to się potoczyło...

Model poszedł w dobre ręce, a książka została do dziś.

Wicherek wtedy budził sporą sensację, zwłaszcza podczas prób silnikowych.  :lol: 

Teraz też jest extra!

 

Jacek - masz dar - będzie z Ciebie jaki Mistrz.

Motywacja, budowa, latanie.

Obserwacja, doskonalenie, sukces.

 

 

PozdroM

 

ps. Kadłub okleiłbym balsą 1 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja okleiłem folią i sam wiem już że to przestępstwo a oklejenie balsą to już podwójne przestępstwo.jeszcze do niedawna nierozumiałem tych achów ochów z japonką i silnikiem samozapłonowym w Wicherku dopóki niezobaczyłem kunsztu oklejania japonką przez Pana Janka ,pyrkania samozapłonu w czasie lotu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za słowa uznania ...no końcówka roku szkolnego, wiadomo jak z czasem, niewiele udało mi się zrobić  ;)

W sumie została ''wykończeniówka'' jak wiadomo zabiera najwięcej czasu... Jutro postaram się zmieścić zdjęcia skrzydeł już na zastrzałach gotowych do oklejenia (zostały zastrzały)  :)

Mam konstruktorską zagwozdkę jak przypiąć gumkami statecznik poziomy... trochę przeszkadza ster, ale coś się poradzi  :)

 

Niestety chciałem przyoszczędzić czasu i wysłałem pewną osobę do sklepu po żywicę - oczywiście na kartce wręczyłem dokładny opis produktu. Z niewiadomych przyczyn dostałem ''płynny metal epoxy'' Technicqll  :wacko: podobno nie rożni się właściwościami ale ma kolor srebrny metalic... no nic taka błyskotka będzie... no chyba że pomaluję  :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moim pierwszym Wicherkiem była 25 oklejona japonką ,bo w tamtych czasach był tylko papier pakowy Natron (taki prążkowany) i japonka .

Silnik miał MVVS 2,5 cm( oczywiście samozapłon) .

Aparatura to radziecki RUM - nieproporcjonalne 6 kanałów czyli  3 czynności.Nie miałem do silnika gaźnika rc  więc sterowanie tylko kirunek i wysokość.

Zasilanie bateria płaska starczająca na jeden lot. 

Pozdrawiam 

Piotr

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.