Skocz do zawartości

Wicherek 15 - był plan, teraz budowa i oblot.... (temat edytowany)


modelarz115
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż jak podałeś konkretną datę rozpoczęcia produkcji, to sprawa była jasna, Tylko OS ma taką galerię z datami. Cena sympatyczna, ale silnik już Schnuerle, a nie z płukaniem poprzecznym :( Jak idzie o rycynę, to ten silnik powinien choć trochę jej dostać w paliwie niezależnie od stanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena dla mnie była bardziej sympatyczna niż płukanie poprzeczne (a szkoda bo pracuje już jak ''te nowe'') ale ma charakterek z dawnych lat  :) 

Czy mogę dolać rycyny do 18% do paliwa z 12% syntetykiem? liczyłem że wychodzi taniej, wiem że pytanie dość głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest ze mną aż tak źle  ;) kupiłem Meccano ale 18% oleju syntetycznego, bańka się kończy i zastanawiam się nad kupnem tego 12% i dodatku rycyny (z tego względu by poprawić kompresję nie tylko tego OS'a ale i jednego chinola) te paliwo wyniosło by mnie najtaniej ale pokornie pytam by nie popełnić błędu  :)

 

Chodzi o mit o ''uszczelnianiu silników przez rycynę'', już mam buteleczkę 30ml kosztuje 2,40zł. Słyszałem też że po rycynie dobrze się lata... ale nie modelem, i nie koniecznie dla przyjemności  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzasz pić to paliwo? Odradzam. Możesz nie trafić bo po paliwie  podobno szybko się ściemnia.

 

 

.. i za młody jesteś by się interesować po czym dobrze się lata ;) Zajmij się modelami :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahhahaa :D Dobre! Na początku też nie załapałem.

 

Co do rycyny to ta apteczna zawiera cukry, więc na dłuższą metę poradzili i mi rycynę z modelarskiego. Też jestem ciekaw odnośnie tego uszczelniania silnika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,dzwonkowcy,, Marcin tez mają jakąś ucieche ale ja oczywiscie doceniam urok spalinki. bardzo ,bardzo byłem zafascynowany warkotem Wicherka na spalinke i wykonaniem.dla mnie plus ,,dzwonka,, to czas lotu i możliwość nacieszenia sie modelikiem w powietrzu,poprostu frajda z latania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwonek/spalina  to dyskusja nad wyższością świąt Wielkiejnocy nad świętami Bożego Narodzenia.... lepiej zajrzyjcie tu:http://pfmrc.eu/index.php?/topic/52440-wicherkomania-tutaj-chwalimy-si%C4%99-swoimi-wicherkami-we-wszelakiej-wersji/  ;)

 

I jedne i drugie mają swój urok, ja jednak wolę Boże Narodzenie  :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparat nie chciał nic zapisać na karcie pamięci, ale udało mi się  robić i od razu zgrywać po jednym zdjęciu na pamięci wewnętrznej   :wacko:

 

Kadłub sklejony, dłubałem też troszkę przy skrzydłach i statecznikach... następnym krokiem będzie wklejenie statecznika pionowego i przygotowanie do montażu skrzydeł, później ogólne wykończenie klapki, nerwy itd. Wiem już na przykład że będę miał niezłą gimnastykę z włożeniem zbiorniczka z armaturą bo już teraz jest ''na wcisk'',niby jak mierzyłem na planie było OK ale wiemy jak to często się ma do rzeczywistości  :D

 

...a tak to się ma z silniczkiem  :)

post-14749-0-59503600-1431291875_thumb.jpg

 

a te patyczki przykleiłem by statecznik lepiej leżał 

post-14749-0-76334000-1431291909_thumb.jpg

 

wypełniłem dolną część statecznika pionowego (jednocześnie płozę) balsą, bo sama japonka w tym miejscu była by baaardzo podatna na uszkodzenia

post-14749-0-05743500-1431291843_thumb.jpg

 

na razie całokształt  :)

post-14749-0-93737400-1431291943_thumb.jpg

 

Jakie w serwa są godne sterowania Wicherkiem? dotychczas stosowałem tylko i wyłącznie serwa ABC POWER http://abc-rc.pl/Serwo-Abc-Power-S-9M

standardowe 9'tki są nie do zajechania ale te co podałem już drżą w neutrum (mam 3 sztuki)...

 

Co możecie mi doradzić w przyzwoitej cenie?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie Ci to idzie ;) Do kadłuba dałbym standardy Hitec, może przesada, ale tylko 30pln - oszczędność a lotki też na hitec, corony bym odradzał, a zapewne ktoś znajdzie bardziej budżetowe wyposażenie i równie dobre. Jako że jestem zwolennikiem zapasu i jakości to używam serw Futaba, Hitec, KST, MKS, Savox. :)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi serwami standart Jerzy to chyba pomyłka do tego wicherka

"może przesada, ale tylko 30pln" 

Jedyny powód dla którego je wymieniłem no i jeszcze niezawodność, bo jeszcze żadne z 10 w przeciągu 5 lat nie dało ciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci Jurku za opinię, ale może faktycznie standard to lekka przesada - jest prawie tak wielkie jak silnik  ;)

tak się składa że wpadła mi kiedyś Futaba i JR standard, przydadzą się kiedy indziej  :)

post-14749-0-01127200-1431637216_thumb.jpg

 

Na razie moim faworytem są serwa Emax 12g z metalowymi trybami (jako budżetowe oczywiście) http://abc-rc.pl/Serwo-Emax-ES08MA

może jednak odradzane Corony?  http://abc-rc.pl/p/115/570/serwo-corona-cs-929mg-12-5g-1-8kg-cm-metal-serwa-analogowe-serwa.html 

 

Może ktoś miał przyjemność testować te serwa? Wicher wybredny nie jest więc powinien przyjąć wszystko co mu się wsadzi, ale wiadomo ''lepiej''  ;)

 

Zakleiłem w końcu statecznik, im bardziej poprawiałem tym bardziej zdawało się krzywo, ale może starczy zakresu trymera  ;)

post-14749-0-65099900-1431637340_thumb.jpg

 

Teraz zajmę się mocowaniem skrzydeł, na razie wytoczyłem jeden kołek bukowy  fi=5mm o długości 85mm na tokarce TUB 32 - jestem zaskoczony precyzją tej wielkiej maszyny  :rolleyes:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.