Skocz do zawartości

Wicherek 15 - był plan, teraz budowa i oblot.... (temat edytowany)


modelarz115
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczycie mi przestój? Wielki chwilowy brak chęci miałem  :(

Popełniłem wielki błąd wyznaczając sobie termin na rozpoczęcie kadłuba a jeszcze pogorszyłem deklarując w piątek zaczynam - nic nie demotywuje bardziej...

 

Jeżeli z paliwem do samozapłonów jest b. kiepsko raczej z nich zrezygnuję... ale jeszcze nic nie wiadomo dopóki nie zamieszczę zdjęcia modelu z silnikiem - potrzymam was w niepewności i nie będę się za wcześnie chwalił  ;)

 

Zrywając z nieróbstwem zamieszczam zdjęcia niewielkich postępów. 

 

post-14749-0-87320600-1426541808.jpg

 

 

Jeszcze raz zapraszam do chwalenia się Wicherkami. Jeżeli temat się rozwinie będzie prawdziwą kopalnią wiedzy dla wielu chcących zbudować ten model ...i od razu wiadomo do kogo pisać zapytania  :)

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/52440-wicherkomania-tutaj-chwalimy-si%C4%99-swoimi-wicherkami-we-wszelakiej-wersji/

 

PS.

Przepraszam za spam  ;)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli z paliwem do samozapłonów jest b. kiepsko raczej z nich zrezygnuję... ale jeszcze nic nie wiadomo dopóki nie zamieszczę zdjęcia modelu z silnikiem - potrzymam was w niepewności i nie będę się za wcześnie chwalił ;)

Straszniem ciekaw czym tu nas zaskoczysz. Obserwując ten wątek widze, ze idziesz ostro pod prąd :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 1 litra eteru zrobisz 3 litry paliwa, rycyna do drogich też specjalnie nie należy, naftę można zastąpić zwykłym olejem napędowym. A tak swoją drogą ten eter, to czda (czysty do analiz), dużo droższy niż ten zwykły. Poza tym samopały mniej palą :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 1 litra eteru zrobisz 3 litry paliwa, rycyna do drogich też specjalnie nie należy, naftę można zastąpić zwykłym olejem napędowym. A tak swoją drogą ten eter, to czda (czysty do analiz), dużo droższy niż ten zwykły. Poza tym samopały mniej palą :)

 

racja ! :) na szybko sobie zsumowałem, ale przecież w litrze paliwa nie ma litru eteru :) mój błąd, przepraszam.

Fajnie że akurat w tym temacie Wicherka Jacek ma dużo pozytywnych odpowiedzi i porad niz w innych ,,Wicherkowych,, kłótniach na forum.podziwiam że tak stara sie zbliżyć do orginału i wiem że efekt końcowy bedzi naprawde super.

 

no no :) wszyscy czekamy na efekt końcowy :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku a ja wyścig z czasem bo obiecałem na niedziele wicherka ulotnić.ma być ten Wicherek który Ci sie tak podobał,Wicherek Franka i mój.ja jutro wielkie oklejanie-kadłub i skrzydła no i w pracy zastrzały na szybko zrobie,w sobote musze dopasować silnik i powinno sie udać.przekonałem kolejny raz że pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł[kolejny raz].no i ta strona gdzie można sie chwalić Wicherkam to super pomysł z Twojej strony że założyłeś taki temat.a kto to Cie tak minusuje?niepoważny?złośliwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he,he ciekawy pomysł z tym pożyczeniem,ja gdybym miał to do tak ciekawie zapowiadającego sie modelu oddał bym za darmo.niestety bardziej elektro jestem.ja jutro kończe montować elektronike w swoim wicherku,przed chwilą skończyłem oklejanie folią kadłuba[niestety sobota i niedziela w pracy]jutro ew.pojutrze wstawie fotki ;).Jacek jak postępy z Wicherkiem?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek a ty dajesz na plany folie czy na gołej kartce kleisz?

Gratulacje Super ci wychodzi ten model

Nie przejmuj sie ze ci idzie pomału

Mój instruktor powiada tak..

Największym wrogiem modelarza jest .....pośpiech 

Lepiej budować pomału i dokładnie niż w powietrzu skończy ci sie już trymer a model dalej nie leci prosto ( WIEM Z WŁASNEGO DOŚWIADCZENIA :P )

 

Pozdrawiam I życzę udanego oblotu

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym, prace stoją nad jednym i nad drugim  :(

nawał sprawdzianów, wypracowań itp. jeszcze święta się zbliżają, na prawdę nie mam czasu....

 

Tak, instruktor ma w 100% rację  :D

 

Kleję na gołej kartce, potem szlif a druga połówka klejona na pierwej oddzielonej folią. Urok drukowania planów ''po wycinku''  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kratownice sklejone, jeszcze nie oczyszczone z kleju :) Tył kratownicy dostosowany został do kształtu statecznika (ponieważ oryginalnie był płasko wypukły). W chwili obecnej pracuję nad 3 węgą kadłuba, oczywiście 3 i 2 będą ażurowane, pierwszej nie ma sensu bo trzeba i tak ją potem zakleić a czytając inne wątki wiem że model ciąży na tył...

 

Odkryłem przez przypadek że plany wicherka mają w sobie wiele nieścisłości. Dla wnikliwych polecę porównać opis kratownicy kadłuba w książce przy wicherku 10 (odnosi się on też do innych wersji) z planami W25u i W25p - 3 różne wersje  ;)

według tabeli i opisów na początku książki chyba kratownica powinna być taka sama tylko powiększona

 

Nie ma więc jedynego ''poprawnego'' i zgodnego z planami rozwiązania, są nieścisłości, drobne różnice i może dlatego każdy Wicherek jest inny i jedyny w swoim rodzaju  :rolleyes: (kolejny powód dlaczego nie warto budować z kitu  :) )

 

post-14749-0-82319600-1428344006_thumb.jpg

 

nawet nie widać gdzie listewki się łączą

post-14749-0-74145300-1428344036_thumb.jpg

 

Rozglądałem się za silnikiem, na razie skończyło się na kilkunastu zapytaniach napisanych w większości nie po polsku. Mam już faworyta szacuję rok produkcji na 64-70, chyba że wybór jeszcze się zmieni (a wraz z nim szacowany rok produkcji na 76-77)

 

Na koniec zagadka  :)

Czy to miejsce zostało poprawnie wykonane?

post-14749-0-63004800-1428344063_thumb.jpg

 

Miłego dnia  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to miejsce zostało poprawnie wykonane?

attachicon.gifDSC00047.JPG

 

Miłego dnia  :D

 

 

Te rozpórki powinny być w miejscu gdzie kończy się bok kadłuba.

Kleiłeś na planach i ciekawe w którym momencie tego babola zrobiłeś :)

W pierwszej wrędze muszą być chociaż otwory np.na kabelki :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niekoniecznie  :)

 

To jedna z tych nieścisłości. Wyciąłem burty z szablonu zaznaczonym pod rysunkiem montażowym - tam końcówka jest ścięta (tak, sam nie dowierzałem). Jak zmontuję całość (choć by na sucho) to zastanowię się co z tym zrobić  :)

 

Przy okazji przed chwilą wykryłem kolejny ''babol'' ale na planie... Opis w książce mówi ''ażuruj pierwszą wręgę'', potem wspomina ''zaklej otwór podczas lakierowania'' a plan nic o tym nie wie (niebieska pętla)

 

post-14749-0-56699700-1428355355.jpg

 

P.S.

Otwory w pierwszej wrędze na popychacz od gazu i wężyki wykonam gdy w tajemnicy przed wszystkimi przymierzę silnik  ^_^

 

P.P.S.

Z teorii mnie nie zagniecie  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.