Skocz do zawartości

Wicherek 15 - był plan, teraz budowa i oblot.... (temat edytowany)


modelarz115
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piękny Wicherek z pięknym silniczkiem, a o takim ubarwieniu od początku myślałem  :D

Obawiam się troszkę samozapłonów ale może pójść po bandzie i się w taki zaopatrzyć?

 

Jeszcze statecznika nie skończyłem obrabiać, ale pochwalę się masą

post-14749-0-44738500-1425855241.jpg

 

Docelowo myślę, że zmieści się w 35 g z kryciem japonką, ale jeszcze nic nie wiadomo  :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny Wicherek z pięknym silniczkiem, a o takim ubarwieniu od początku myślałem  :D

Obawiam się troszkę samozapłonów ale może pójść po bandzie i się w taki zaopatrzyć?

 

Samopał i to bez regulacji obrotów? Lepiej to dobrze przemyśl  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek ładnie a nawet powiem ślicznie Ci sie zapowiada ten Wicherek ale mi sie wydaje że za dużo mieszasz sobie w głowie z tymi silnikami jaki zastosować.na tym etapie powinieneś juz na jakiś być zdecydowany ;).samozapłon?nieznam sie na nich ale po rozmowie dzisiaj u nas w modelarni ja bym też Ci odradził tak jak Marcin Ci podpowiada.takie jest moje zdanie stolarza i modelarza samouka.ps.niemiałem czasu pobawić sie w zdjęcia mój wicherek jest w temacie Franka,ten z silnikiem który ściagnoł folie :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten jest Twój? W życiu bym nie pomyślał  :lol:

Zrób mu sesję zdjęciową i zamieszczaj  :) ....ale z tymi silnikami to teraz namieszałem  ;)

 

Prace powoli u mnie się posuwają, ale co zrobiłem to zamieszczam. Kadłub zaczynam oficjalnie w środę  :D

 

post-14749-0-20820600-1425935070.jpg

post-14749-0-15895300-1425935062.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie to niejest mój.mój taki śliczny niebedzie ;)ja pokrywam folią. ale jeśli pogoda dopisze to może w sobote albo niedziele będe na oblocie tego cudeńka.posłuchaj rady Franka o tych zastrzałach,małe odstępstwo od orginału ale ważne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że się tak zapytam, Olku (mogę tak do ciebie pisać?) czy masz może jakieś doświadczenie z tymi silnikami i japonką, że je tak ostro krytykujesz? Ja nie mam... wiec może nie wiem.

 

Według mojego rozeznania niedawno powstał Wicherek z samozapłonem w japonce, po mojemu piękny i ma to coś. Skąd wiem? z poprzedniej strony wątku. 

 

Niczego nie można tak krytykować, wszystko ma swoje miejsce i zastosowania. Obiecuję że dobiorę odpowiedni silnik z ''tym czymś'' do mojego Wicherka

 

PS 

Tak wiem miałem kadłub robić, ale wynikły opóźnienia dziś zaczynam  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rób  z silnikiem samozapłonowym. Najlepiej jakiegoś os max czy coś. One były dobre ale 100 lat temu kiedy nie było innych. A co do japonki to tez nie. To tak jak z samozapłonami, było dobre ale wtedy kiedy nie było nic innego.

 

Samozapłony były dobre 100 lat temu a teraz też mają się dobrze :)

post-56-0-65160300-1426271518_thumb.jpg

 

post-56-0-80103400-1426271578_thumb.jpg

 

Na zlocie ten wdrapał się na pudło z tym silnikiem :D tylko nie pamiętam dokładnie które to było miejsce.

Model zrobił dziadek a pilotował go wnuczek,ekipa ze Slupska :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku (i nie tylko), zapraszam do innego mojego tematu, wiem że masz się czym chwalić  :)

 

"Wicherkomania" - tutaj chwalimy się swoimi Wicherkami we wszelakiej wersji   :D

Poczynając od szkaradztw z depronu przez wersje rozwojowe aż do przepięknych old-timerów

 http://pfmrc.eu/index.php?/topic/52440-wicherkomania-tutaj-chwalimy-si%C4%99-swoimi-wicherkami-we-wszelakiej-wersji/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Prawie oryginalny ten motorek gdyby nie iglica od MK16/17  i jak celuję nakrętki śmigła typu kołpak która do złudzenia przypomina tą z silnika MK12B czy to przypadek ??? . Przydało by się jeszcze drewniane śmigiełko bo plastikowy wynalazek w tym modelu to troszkę futurystycznie wygląda poza tym te kątowniki balsowe są zbędne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.