Skocz do zawartości

PZL 37 w 3D


Kropka

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Kropka napisał:

Kilka dni temu wysłałam do Muzeum Lotnictwa w Krakowie poniższy list.

Bardzo dobry ruch. Tak jak pisałem wyżej myślę, że nie tylko do Muzeum powinnaś wysłać swoją pracę.

Jak się nie odezwą to na pewno zapamiętają bo ta praca robi wrażenie.

 

Przytoczę przykład kolegi mojego syna.

Aplikował do kilku firm w naszym kraju. Niestety nie dostał pozytywnej i zadawalającej odpowiedzi.

Po bodaj roku dostał maila z Australijskiej, dużej korporacji, propozycję pracy. Nigdy nie wysyłał swojego CV zagranicę a tym bardziej do Australii.

Teraz od kilku już lat pracuje zdalnie w Australijskiej firmie.  Tak więc nie znasz dnia ani godziny tylko firmy muszą wiedzieć, że jest taka Agnieszka która ma ogromny talent. 

Niestety ale trzeba wysłać mailem swoje CV do kogoś konkretnego, bo inaczej mail wpadnie w spam i przepadnie na wieki. To jest równie trudne jak zrobienie takiej prezentacji.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2020 o 10:11, Kropka napisał:

 

 

Pani Agnieszko, 

 

To jest po prostu niesamowite! Realizm, ilość szczegółów, dbałość o detale są porażające, to jest lepsze niż wizyta w muzeum. Nie mogę wyjść z podziwu. 

 

Czy Pani praca miała jakiś inny cel niż publikacja na tym forum? 

 

BTW: oglądając animację przyszło mi do głowy, że Łoś faktycznie wyprzedzał swoją epokę, szkoda że żaden nie przetrwał do naszych czasów. 

 

Pozdrawiam, 

Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, jetfan napisał:

Czy Pani praca miała jakiś inny cel niż publikacja na tym forum?


Miała : ) Rok temu zastanawiałam się, jak mogę odegrać się na osobach/firmach, które "zbanowały" mnie w branży, że tak powiem. Szukałam konstruktywnej i niekonwencjonalnej formy zemsty.
No i wyszło mi, że właściwą formą odwetu będzie wykonanie animacji. Osoby zainteresowane modelarstwem/lotnictwem i nastawione na wzajemną współpracę – ucieszy taka animacja,
natomiast osoby nastawione na konkurencję, osoby jakie wsadziły głowę w piasek i udawały że mnie nie ma lub wręcz torpedowały w różny sposób ten projekt lub mnie – nie ucieszy.
No i na zakończenie, chciałam też jak to wiele innych ludzi, po prostu sama dla siebie sprawdzić czy sprostam wyzwaniu.
 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kropka napisał:

Miała : )

Hmmm.. stare męskie porzekadło zawsze mówiło: "nie zadzieraj z rozwścieczoną kobietą bo jesteś zawsze na przegranej pozycji" czytaj bo zawsze przegrasz.:);)

Cóż, jak widać porzekadło nadal działa i to jak.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na otoczenie kierunkowo, to twórczość własna jest wprost przed siebie, konkurencja po bokach, a wrogowie z tyłu. Potwierdzają to znaki zodiaku. Konkurencją nie warto się zajmować, robić swoje. Podglądać co robią, tak. Na wrogów trzeba mieć oko, bo oni ciągną twórcę do tyłu. Jest jednak coś korzystnego w takich sytuacjiach - motywacja, ona działa błyskawicznie. Trzeba być czujnym i sprytnie się pod nią podłączyć, efekty są niezwykłe, co widać na powyższym przykładzie.

Super robota! :) Wikwintny efekt.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynamy wędrować w pozawątkowe dygresje. No ale to odpowiedni płodozmian, a nie monokultura daje wymierne profity : >
MJS, pamiętam pewną Twoją astro-konstatację z września 2017 roku, dotyczącą mojej osoby. Wczorajszą wypowiedź też pewnie zapamiętam.
Idę szukać motywacji...
ps. parę miesięcy temu zakupiłam X-Plana podczas wyprzedaży na https://store.steampowered.com/ no ale jakoś nie mogę się na poważniej zabrać za naukę latania.
W sumie to fajnie byłoby z Wami coś zrobić, co by poleciało. Jakby co to zapraszam na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2020 o 14:29, Kropka napisał:

parę miesięcy temu zakupiłam X-Plana podczas wyprzedaży na https://store.steampowered.com/ no ale jakoś nie mogę się na poważniej zabrać za naukę latania.

Jest też darmowa gra: https://www.digitalcombatsimulator.com/en/downloads/world/stable/ - dostępny jest Su-25 i Mustang

Albo inna w ogromnej promocji: https://il2sturmovik.com/store/battle-of-stalingrad/

Za ten wkład który Pani wniosła w lotnictwo ( np Łoś ) zobowiązuję się Panią zapoznać z większością samolotów ( poza Su-25 ). Jeśli jakiegoś nie znam to obczytam instrukcje od nowa i uruchomi się.

Od cywilnych różnią się tym że się nie zasypia podczas gry ? i można nauczyć się zasad zachowania energii. Wszystkie te gry się uzupełniają w pewien sposób.

edit

Natomiast jeśli chodzi o świetny symulator to Słoweńcy taki zrobili ale niestety kosztuje trochę ojro ( jak wszystko co lepsze ) https://www.condorsoaring.com/

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

: ) Dzięki za pamięć. To fotka z „Monografia PZL.37”, strona 253.
Książkę zakupiłam przed rozpoczęciem modelowania w 2015. Było to na warszawskich Targach Książki Historycznej, podczas których spotkałam p. Roberta Gretzyngiera.

Dzierżąc monografię zakomunikowałam mu, że chciałabym wykonać Łosia w 3D. Odrzekł mi na to –„Po co, już został taki zrobiony”–  : ]

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W sieci pojawił się film, z użyciem wykonanej przeze mnie animacji:
 


W filmie brak jest jakiegokolwiek napomknięcia o pochodzeniu zamieszczonej animacji.
W opisie znajdującym się pod filmem, także jest brak informacji o pochodzeniu zamieszczonej animacji.
Osoba, która zajumała animację, pisze pod swym filmem, że użyła ją w celach edukacyjnych i na zasadzie dozwolonego użytku.

Warunkiem korzystania z utworów w granicach dozwolonego użytku jest wymienienie z imienia i nazwiska twórcy oraz źródła pochodzenia utworu.
Poza tym nie sądzę aby z dzieł edukacyjnych zawierających fragmenty utworów posiadające copyright, można było czerpać profity finansowe,
a odnoszę wrażenie że z tego filmu są one czerpane (np. wyświetlanie reklam).

Najpewniej zgłoszę do Youtuba naruszenie moich praw.

1153670236_Screenshot2021-05-26at01_41_40.thumb.png.5cc4a8dbd13fe1dd8bc1b72a95263e86.png

 

 

151179533_Screenshot2021-05-26at01_41_57.thumb.png.c87c40c3e8453e8380a2af7dc1fa2a60.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kropka napisał:

W sieci pojawił się film, z użyciem wykonanej przeze mnie animacji:
...


W filmie brak jest jakiegokolwiek napomknięcia o pochodzeniu zamieszczonej animacji.
W opisie znajdującym się pod filmem, także jest brak informacji o pochodzeniu zamieszczonej animacji.
Osoba, która zajumała animację, pisze pod swym filmem, że użyła ją w celach edukacyjnych i na zasadzie dozwolonego użytku.

Warunkiem korzystania z utworów w granicach dozwolonego użytku jest wymienienie z imienia i nazwiska twórcy oraz źródła pochodzenia utworu.
Poza tym nie sądzę aby z dzieł edukacyjnych zawierających fragmenty utworów posiadające copyright, można było czerpać profity finansowe,
a odnoszę wrażenie że z tego filmu są one czerpane (np. wyświetlanie reklam).

Najpewniej zgłoszę do Youtuba naruszenie moich praw.

 

 

Oj, joj, a moze lepiej sie z nim dogadac, zamiast od razu do YouTube..?

Moze po prostu zapomnial, a troche dobrej roboty zrobil, przedstawiajac Polski sprzet. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Andrzej Klos napisał:

 

Oj, joj, a moze lepiej sie z nim dogadac, zamiast od razu do YouTube..?

Moze po prostu zapomnial, a troche dobrej roboty zrobil, przedstawiajac Polski sprzet. 

 

Andrzeju,

Cel nie uświęca środków. A w Polsce ochrona i wiedza nt praw autorskich jest nijaka.

Pojawi się książka, to za chwilę ktoś już udostępnia jej skany.

Ale fakt można najpierw spróbować się dogadać - jeśli nie, to polecę dobrą kancelarię od praw autorskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, jarek_aviatik napisał:

Andrzeju,

Cel nie uświęca środków. A w Polsce ochrona i wiedza nt praw autorskich jest nijaka.

Pojawi się książka, to za chwilę ktoś już udostępnia jej skany.

Ale fakt można najpierw spróbować się dogadać - jeśli nie, to polecę dobrą kancelarię od praw autorskich.

 

No to mniej wiecej mialem na mysli?.  Nie wiem natomiast czy bym od razu do adwokatow sie zglaszal no ale to cale szczescie nie moj problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W minioną sobotę 22.05.2021 toczyłam rozmowę z bliżej nieokreśloną osobą z kanału »Hardcorowa Historia«.
Po mojej prośbie, zdanie z uznaniem autorstwa pojawiło się tego samego dnia czyli 22.05.2021.

Gdy sprawdziłam wczoraj, uznanie autorstwa zniknęło (vide załączony trzy posty wyżej zrzut ekranu).

 

Ponieważ nie będę bawić się w taką ciuciubabkę, uznałam że temat powinien powisieć w jakimś miejscu publicznym (cele dowodowe : )
No a poniżej -- korespondencja z rzeczoną bliżej nieokreśloną osobą z kanału »Hardcorowa Historia«:

56312906_Screenshot2021-05-26at10_42_03.thumb.png.a9ebd5566955c9e4ce2a13134f99ee44.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Kropka napisał:

W minioną sobotę 22.05.2021 toczyłam rozmowę z bliżej nieokreśloną osobą z kanału »Hardcorowa Historia«.
Po mojej prośbie, zdanie z uznaniem autorstwa pojawiło się tego samego dnia czyli 22.05.2021.

Gdy sprawdziłam wczoraj, uznanie autorstwa zniknęło (vide załączony trzy posty wyżej zrzut ekranu).

 

Ponieważ nie będę bawić się w taką ciuciubabkę, uznałam że temat powinien powisieć w jakimś miejscu publicznym (cele dowodowe : )
No a poniżej -- korespondencja z rzeczoną bliżej nieokreśloną osobą z kanału »Hardcorowa Historia«:

 

Agnieszko,

Rozumiem Twoją frustrację - sam kiedyś przerwałem wykładowcy szkolenie, którego byłem uczestnikiem, gdyż lwia część jego prezentacji była kopią mojej.

Facet przeprosił i doszliśmy do porozumienia, ale było ostro.

Tak jak napisałem - Polska to Białoruś jeśli chodzi o prawa autorskie. W szkole o tym nie uczą, a powinni.

Wyczyść historię swojej przeglądarki - jest podane źródło

1011518269_Zrzutekranu2021-05-26o11_09_58.png.53a49732faefb5752518baa3fc46b831.png

 

Facet za bardzo nie umie mówić po polsku i pcha się na afisz.

No cóż takie czasy, media społecznościowe dają taką możliwość każdej miernocie i jest na to powszechne przyzwolenie.

Szacun za Twoje osiągnięcia i kibicuję dalej. Życzę mniej stresów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.