Skocz do zawartości

TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dawaj Wiesławie. To jest ulubiony napitek Wojtka tyle, że ciemny mocno palony. Się właśnie zaznajamiam i o dziwo dobrze mi idzie.:D Zawsze byłem fanem tej wstrętnej myszowatej ale muszę powiedzieć, że ten też nie jest od macochy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wiadomości dotyczących planowanych zawodów w dniach 30-31 maja to uprzejmie donoszę że hotel terminie zawodów jest dostępny. Zapewniono mnie że jest bezpieczny sanitarnie tylko kuchnia jest nieczynna więc nie będzie śniadania. 

Potwierdzanie o liczbie osób mam dać do dnia 27 maja.

 

Wychodzi na to że jest duże prawdopodobieństwo że zawody będą dwudniowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku niepogody będziemy robić termin rezerwowy.
Co do kosztów to jeszcze chwila. Podam w weekend.

Zapomniałem napisać że koszt noclegu to 100zł za osobę za jedną noc.
Hotel dla wtajemniczonych to ten sam co w zeszłym roku.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli organizacja zawodów idzie do przodu. Dziś przyszła farba do malowania.:)

Już wymyśliłem, że startowe za dwu dniowe zawody wyniesie 50 zł. Kasa pójdzie przede wszystkim na nagrody dla zwycięzców oraz na parę drobiazgów potrzebnych do organizacji. Jeśli Wojtkowi uda się dowieść agregat i jak coś zostanie to przepijemy.:) Jak nie to kasa pójdzie na wynajem agregatu.

W przyszłym tygodniu oficjalnie wszystko napiszę.

 

A, że dziś był fajny dzień do latania to i ja postanowiłem skorzystać, więc się urwałem z roboty i o 13 pojechałem polatać. Długo nie latałem bo przyszedł bardzo zimny i porywisty wiatr i mi się odechciało, zmarzłem i już.

Termika była dziś bez dwóch zdań, tyle że jakaś taka wkurzająca, szarpało, odwracało na plecy model. No niby ciągnęła i tu i tam i z tych 30m szło się wyciągnąć. Ale za chusteczkę haftowaną z 20m już nie.

 

Jak kurde nie opanuje tej sztuczki wykręcania się z 20m to mnie się kurna coś stanie kiedyś na tym lotnisku. Dziś już mnie pewnie na końcu pobliskiej wsi słyszeli jak krzywe;) leciały w powietrze. Kurde mole z 21m najlepszy wynik to raptem niecałe 3min, można normalnie osiwieć.

W sumie to dziś największe problemy miałem z wiatrem. Nie szło wyczaić z której strony tak naprawdę wieje. Co 20-30 sekund wiał z innego kierunku. Kręcił niemiłosiernie, przez co kilka lotów przerąbałem bo zamiast latać to szukałem z którego kierunku mam lądować.

 

 

20200522_173950.jpg

 

 

 

22-1.png

 

22-2.png

 

22-3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie kręciło dzisiaj wiatrem jak na karuzeli, ale to dało radę ogarnąć, gorsze były zrywy powietrza, jakby na ziemi ktoś bąblami strzelał w górę z procy z procy. Podbiło i za chwilę jakby wpadało się w próżnię ;) 

 

 

 

 

Log4.png

Log2.png

Log1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawodnicy zapisani na zawody 30 i 31 maja. Bardzo proszę o śledzenie prognozy pogody na meteo.pl. Na podstawie tego portalu będę podejmował decyzję.

Niestety na tą chwilę są dość niepokojące prognozy, tyle że na 6 dni przed zawodami to wróżenie z fusów. Cóz pogoda jest dynamiczna wszystko jest możliwe.

Aby zawody się miały odbyć to wiatr powinien być <=5m/s oraz musi nie padać.

 

Ostateczną decyzję podejmę we środę wieczorem jak już będzie znana pogoda w przybliżeniu na weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, cZyNo napisał:

Prognozy na weekend są na razie niestabilne. Co model i co kolejna iteracja to wyniki są różne i zmienne. Nie ma się co podniecać i trzeba czekać cierpliwie do czwartku.

 

Ci bardziej cierpliwi, jechać czy nie jechać, wytrzymają nawet do piątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Wojciech_Byrski napisał:

A jak będzie wiało powyżej 5m/s np 7 to co wtedy? ?

Wojtek wiem dobrze, że Ty i Tomek to i przy 10m/s będziecie latać i co najważniejsze będziecie dawali radę. Problem w tym, że to są zawody tak na dobrą sprawę o nic, no może o flaszkę i szkoda byłoby potłuc model w tak silnym a co najgorsze porywistym wietrze. Będą zawodnicy z jednym modelem więc byłaby wielka szkoda gdyby się coś stało.

 

Ja w zeszłym roku odebrałem lekcję latania przy 8m/s i silnych porywach i mimo, że nie rozwaliłem modelu (w przeciwieństwie do innych;)) to nie zaliczam tych zawodów do przyjemnych, choć z perspektywy czasu uważam, że te zawody były mega pouczające. Trzeba było latać więc lataliśmy, no ale lataniem ciężko to było nazwać, bo wszyscy tylko wisieli. 

 

Myślę, że te 5m/s to jest takie optimum i nawet jak ktoś nie ma ciężkiego modelu to da radę. Modele o wadze do 1500g powinny dać sobie w takim wietrze spokojnie radę. Jak by co to wezmę zestaw kluczy warsztatowych.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.