Skocz do zawartości

TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Konrad wyluzuj, żartowałem. Fajnie, że mnie tak postrzegasz ale... Co z tego, że pod maską koni kupa, jak za kierownicą dupa. ;)

Oczywiście, że bezpieczeństwo i dobra zabawa bez jakichkolwiek strat to priorytet.

Fakt, że warto się nauczyć latać przy silniejszym wietrze, ale niech każdy to robi na własny rachunek sumienia.

Zabiorę zapas taśmy klejącej do przyklejania tych kluczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wojtek, masz absolutnie rację, że trzeba nauczyć latać przy silniejszym wietrze.    

Lepiej potrenować loty w złych warunkach na miejscu pod czujnym okiem tych najlepszych pilotów niż pojechać gdzieś daleko na opłacone już zawody i płakać do mamusi bo wieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coby zakończyć tą dyskusje - większym weekendowym problemem na bieżącą chwilę może być deszcz a nie wiatr!

Teoretycznie sobota powinna być do 5m/s (może chwilowe ze 6), z niedzielą - jeszcze nie będę wyrokował. Cześć prognoz mówi że będzie wiało więcej niż 5 ale większa część że nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program zawodów we Wrocławiu w dniach 30 i 31 maja 2020

 

Będzie niestety opłata startowa w wysokości 50 zł. :(

Z tych pieniędzy będzie zakupione paliwo do agregatu oraz część wydana na nagrody. 

Nagrody przewidziane są dla zwycięscy oraz dla czwartego słownie 4 zawodnika.  No chyba żeby ktoś coś jeszcze.:D

Reszta zostanie przeznaczona na obiad. Być może ciut zabraknie więc będzie zrzutka na obiad.

Obiad jak poprzednio czyli wyroby ze starej świni.  

Bardzo proszę zabrać drobne na opłatę startową.

 

 

Sobota 30 maja

Zaczynamy punktualnie o godzinie 10 pierwszą kolejkę. Nie czekamy na spóźnialskich.:);)

Między kolejkami będą 5 min przerwy ponieważ będziemy sobie sami sędziować.

Będzie odgórnie powiedziane kto jest helperem kogo. Będą możliwe podmianki ale generalnie odgórnie będzie zapisane na liście startowej kto z kim lata i sędziuje.

 

Latamy aż padniemy:D czyli do zachodu słońca. No dobra do 19.

Kolejek będzie od cholery albo i jeszcze więcej tak więc proszę się przygotować co do zasilania swoich modeli bo co 15 min będzie trzeba latać.:D To ewidentnie pokazuje, że trzeba zadbać o formę i kondycję.

 

Bardzo proszę wszystkich zawodników o zabranie ze sobą krzesełek oraz stolików żeby było gdzie i na czym zjeść obiad.

Obiady przyjadą tak jak ostatnio na lotnisko. Hotel jest powiadomiony o naszym przyjeździe.

 

Niedziela 31 maja

WAŻNA UWAGA

Zawody są dwu dniowe jak pisałem ale proszę nie być rozczarowanym gdyby okazało się, że muszą zostać skrócone do jednego dnia ze względu na pogodę.  

 

Zaczynamy o godzinie 9.00 pierwszą kolejką. Latamy rundę zasadniczą maksymalnie do godziny 12. Potem dwie kolejki finałowe po 15 min. Do finału kwalifikuje się 6 zawodników.

Około godziny 13 planowane jest zakończenie zawodów i rozdanie nagród.

 

Uwagi końcowe.

Przyjezdnych proszę o stawienie się nie później niż godzina 9.00 no maks 9.30. Trzeba przeca modele poskładać, wysłuchać umoralniającej gadki organizatora, odebrać kwity startowe i co najważniejsze dać kasę organizatorowi.

Uwaga reszty nie wydaję.:D

 

To chyba wszystko.

 

PS.

Pogoda na sobotę się klaruje na lekkie modele, niedziela z kluczami w kadłubie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te prognozy to to samo co pogodynka. Nieistotne w porównaniu z ICM :) Ja je traktuje tylko jako uzupełnienie - w 3 lub 4 kolejnosci

Z sobotą jest taki problem że może mżyć. Ale nie musi :) Dziś też miało być pochmurnie a już jest piękne słoneczko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na silne opady deszczu w niedzielę zawody będą jednodniowe.

Proszę się szykować tylko na jeden dzień.

Latamy prawdopodobnie do godziny 17 ponieważ od 17 będzie już solidnie pizgać no a poza tym droga powrotna więc musimy ciut szybciej skończyć.

 

Ale rewanż planowany jest na długi weekend czerwcowy więc proszę już sobie robić przymiarki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bieżącą chwilę to na szybko sprawdziłem 5 rożnych modeli pogodowych. Wszystkie zgadzają sie ze sobą odnośnie wiatru, ale odnośnie deszczu każdy pokazuje co innego ? Chociaż wielu z nas ma swojego faworyta ?

Czyli chmury będą, ale czy i jak im sie zachce padać to zobaczymy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po zawodach. :D

 

Cóż za intensywny dzień. Niestety ale zakładane przeze mnie 10 kolejek niestety nie udało się oblatać ale 8 to i tak było sporo. Non stop coś się działo, albo latałeś a w następnej kolejce byłeś helperwm. 

Pogoda dopisała rewelacyjnie. Rano do praktycznie obiadu lataliśmy lekkimi modelami. Po obiedzie zaczęło wiać około 5m/s co ie jest jakimś tam mocnym wiatrem więc przeszliśmy na modele ciężkie i do-balastowane. 

Oczywiście jak zawsze prym wiedli wybitni zawodnicy czyli Tomek F. Wojtek B. i Michał S. 

Tym trzem zaczyna się powoli dobierać do skóry kolejny Tomek.:) Świetnie latał. Niestety i Tomka M. jak i mnie i też innym zawodnikom dziś najbardziej doskwierało lądowanie. Okazuje się, że w tym aspekcie muszą odbyć się poważne treningi. Setki punktów straciliśmy właśnie przez słabe lądowania.

Ogólnie wydaje mi się, że zawody można zaliczyć do udanych. 

 

Jak troche odpocznę to wrzucę wyniki ale teraz jestem tak zjeb... męczony jak dawno nie byłem Te dwa miesiące siedzenia w domu pozbawiło mnie całkowicie kondycji. Straszne, nie spodziewałem się. Kurde z tym coś trzeba zrobić.:)

Zdradzać wyników na razie nie będę bo wstawię wydruk z programu ale po odpoczynku i myszowatej.;)

 

No dobra, wziąłem się za te wyniki.

Nie mniej jest potrzebny mały komentarz. Niestety wyniki są trochę zaburzone Krzyśka I Wojtka Sz. Krzychu niestety nie mógł polatać w 8 kolejce ponieważ musiał jechać do pracy na nockę. Gdyby ktoś nie wiedział to mieszka w takim dziwnym mieście z którego wszędzie jest blisko. No i Wojtek odpuścił jedną kolejkę ponieważ trochę dla niego za mocno wiało. A że model nówka sztuka i jest jeszcze nie wlatany w niego więc wszyscy zaakceptowaliśmy z pełnym zrozumieniem decyzje. Ale że gość ma te no jak im tam było aaaa.... cohones to rozłożył innego Jantara i do końca latał. Moim zdaniem ten gość powinien być pokazywany palcami.

 

 A teraz wyniki

wynikiF5J-new.png

 

Tu tabelka z punktami za lądowanie. Słabo to wygląda jak pisałem wyżej.

ladowaniF5J.png

A teraz wyniki na jakich kto latał wysokościach.

wysokosciF5J.png

 

 

No i na zakończenie fotka zwycięzców. A że jak pisałem nagroda była dla pierwszego i czwartego więc i Tomek M. się załapał na fotkę zwycięzców.

20200530_174044.jpg

 

 

 

PS.

Ja ze swojej strony chciałem bardzo podziękować Patrykowi S. za pomoc w okiełznaniu regulatora. Powiem Wam szczerze że chłop ma magie w rękach.:D

 

 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.