Skocz do zawartości

TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Napisze tak, aż się nie chce wierzyć, że model - raz leciał, dwa doleciał a trzy, że przeżył bo te uszkodzenia to w tym momencie żadne uszkodzenia. Fachowcy tu na forum robią naprawy tak że nawet nie wiadomo gdzie było pęknięcie.

 

Wojtek ogromne gratulacje, że nie spanikowałeś i wyprowadziłeś model i życzę ci aby jak najszybciej wrócił do służby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Quant napisał:

 Brakuje tylko średnicy rurki węglowej w stateczniku ale to chyba 4x5 i tej cieńszej.

Rurka wg średnicy bagnetu  łączącego połówki statecznika. Więc zmierz bagnet albo gniazdo w stateczniku pionowym. U mnie pręt ma 4,8mm a rurka/dźwigar to prawdopodobnie fi 6,6/5  

-otwór ma 5mm ścianka chyba o włos mniej niż 1mm -nie mam jak zmierzyć.        Ta cienka alu    fi 3/2.

 

i ukłony -szacun. Dokonałeś niemożliwego.  Prawdopodobnie podniesienie lotek (bo rozumiem, ze to lotko hamulce  jakieś były lub motylek  ?   )   spowodowało, że profil zaczął zachowywać się trochę jak samostateczny...  Chyba trafiłeś jedyną kombinacje położenia klapy, lotki  i położenie SC...        CHŁOPIE   -ZAGRAJ W TOTKA  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trochę bajzel się zrobił z tym startem silnika w sytuacjach emergency. Na stronie FAI https://www.fai.org/ciam-documents. w sekcji EDIC & WG Electronic jest dokument dopuszczający określone modele AMRT czyli Altisy. Dokument jest stary z 2018 (choć potwierdzony w końcu sierpnia 2019 jako aktualny) i dla Altisa obowiązuje na zawodach firmware 5.5 lub 5.6 i żaden inny. Najnowszy Firmware Altisa to 5.7 ale według oficjalnego dokumentu FAI nie jest jeszcze zatwierdzony.

 

Włosi tymczasem w swoim biuletynie piszą: http://www.favli.it/pdf/F5j ET Vigarano 2019_v1_1eng.pdf

 

The only models/firmware approved for emergency restart are: the AltisV4_Firmware_RCEV-8_1 and the Multi2 FAI v. 4.15

 

Można się spodziewać różnych tricków na zawodach (tam gdzie nas nie lubią ? ). 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek u nas zawsze można byle była pogoda. Ostatnio nas nie rozpieszcza i pizga mocno:(.

Jeśli tylko nie będzie lało to przyjeżdżaj i polatamy. Przygotuje się może do tego czasu i w końcu uruchomię mój ciężki model żeby nie latać ogonem do tyłu w razie czego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to latamy za tydzień. Czy w niedzielę czy w sobotę to może jeszcze ustalimy w połowie tygodnia. Ja bynajmniej rezerwuje oba dni.

Teraz, Patryk Sokol napisał:

Bo Ty masz dobre modele. Nie wszyscy mają tak dobrze. 

Zarozumialec:D;)

 

PS

Się spręż i też wpadnij do nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.