Skocz do zawartości

TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mi wystarczy Samba i Szczecin. Jeśli nie zepsuje Maxy do tego czasu ? Bo im niżej sie lata tym o to łatwiej. Prawie jak na zboczu, tylko tam babcia mówi wnuczkowi lataj nisko i szybko, a w f5j babcia mówi do wnusia lataj nisko o powoli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello Sotir and everyone!
 
As Corona is starting to drop, we are proud to announce:
NAKOTNE Cup 2020 is on calendar again!
 
Event Dates: 27-28.06.2020
Event Address: Adazi Airfield, Latvia
 
Keep in mind, that our country is amongst leaders in fighting epidemic, so
You’ll be totally safe in our field :)
 
We offer 2-day F5J and BRAND NEW F5K event with grill, hotel on the field,
golf court-level field, nice weather and a lot more! Come and check.
 
All the necessary information is in bulletin attached!
 
Best regards,
Sergejs Timofejevs
 

 

NakotneCup_F5J_2020.doc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Konrad_P napisał:

Cóż jedyne 1070km przez dwa kraje.

Nie ma szans.:)

Połącz to z urlopem. 

 

Zwiedzisz po drodze Szawle, Jełgawę, Rygę (m.in muzeum motoryzacji) bo naprawdę warto. Jazda autem po tym rejonie to naprawdę przyjemność (oprócz idiotycznych "ruskich" rond na Łotwie które radzę pokonywać zawsze zewnętrznym skrajnym pasem) ? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie problem z odległością bo jest jeszcze akceptowalna. Największy problem to czas. Trzeba byłoby wyjechać już we czwartek a powrót to pewnie poniedziałek rano. To prawie 4,5 dnia.

Po 2 miesiącach siedzenia w domu szans nie ma na taki urlop.

 

1 godzinę temu, Bax napisał:

Ale jeszcze musiałbym w miarę dobrze latać ?

To nie jest żadna przeszkoda żeby wziąć udział w takich zawodach. Litwini i Łotysze latają tak sobie więc na pewno nie byłbyś ostatni. Ale nawet gdyby to ile emocji i doświadczenia byś przywiózł z takiego latania.:D Nie zaznasz nigdy i nigdzie tyle emocji i radochy jak własnie na takich zawodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla chętnych, blisko Polskiej granicy zawody w Czechach w przyszły weekend (dwudniowe), zapisy tutaj: https://stoupak.cz/souteze/kalendar-soutezi/detailudalosti/270/-/nachod

Silna reprezentacja zawodników z CZ. Będzie kogo podglądać. 

 

A my z Konradem polataliśmy dzisiaj Vertigo ;) i było super.

Można się było wygrzebać z 12m i szło dalej latać. Teraz idzie burza, więc czas na obiad.

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj polatali dziś i to solidnie.:)

 

Ja dziś przez godzinę uczyłem swój nowy model latać w prawo. Ostatnio jak lataliśmy we czwartek to za chusteczkę haftowaną nie chciał kręcić w prawo. W lewo bez problemów ale w prawo ni hu hu.

Tak więc postanowiłem przyjechać na lotnisko trochę wcześniej i nauczyć zarazę kręcić prawe kółeczka. Kurna opierał się i to bardzo.

Kurde nie wiem o co kaman ale namordowałem się okrutnie. Coś tam w końcu poustawiałem i jest lepiej ale to jeszcze nie to. Muszę jeszcze raz zabrać dziada jak będzie flauta i pouczyć go mocniej. :);)

 

No i jeszcze jedno spostrzeżenie. Jakiś czas temu bodaj Tomek F, mówił, że lekkim lata się trudniej. Kurde doświadczam tego na własnej skórze. Obecnie model ma 1085g do lotu z Altisem i jest trudny. Być może jest to spowodowane zbyt tylnym SG bo obecnie mam 123-124mm. Jarek ma mi zrobić ultra leki statecznik poziomy i może wówczas SG podejdzie pod 116-118mm. Może wówczas trochę łatwiej będzie się latać.

 

PS

Musze Wam powiedzieć, że te 12m Tomka zrobiły na mnie spore wrażenie. Nieznany model, drugi raz z nim na lotnisku i 12m tak z palca.

Naprawdę nieźle.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowane zmiany do obliczania punktacji Pucharów Świata. Bułgarzy są wnioskującymi ( Sotir), co wy na to? Jak się nie podoba to trzeba zawiadomić naszego członka w komisji aby był przeciw temu pomysłowi. Wszystko na stronie CIAM.

https://www.fai.org/sites/default/files/documents/ciam_2020_plenary_meeting_-_agenda_issue_1-1.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę się z Wami podzielić pewną ciekawostką odnośnie elektroniki w moim nowym modelu.

 

Otóż zainstalowałem, trochę z musu, "dziwny" regulator. Niestety zjarałem nówkę sztukę YGE35A i chciał nie chciał trzeba było coś poradzić, bo YGE nie wiedzieć dla czego podrożały ponad 25E.

Założyłem coś takiego. Nie identyczny bo mój jest 50A ale tego typu. Pewnie chłopaki którzy latają wielowirnikowcami doskonale znają bo to chyba dla nich powstały tego typu regulatory.

https://pl.banggood.com/UFOFPV-35A-BLHeli_32-ESC-Dshot1200-3-5S-Integrated-RGB-LED-For-RC-Drone-FPV-Racing-Muti-Rotor-p-1327567.html?cur_warehouse=CN

 

Chciałbym zwrócić uwagę na jego wagę. Mój 50A waży trochę więcej bo po obcięciu kabelków raptem 8g. Ponieważ to jest regulator bez BECa więc dodałem Castle 10A który waży 10g. Tak więc całość z kabelkami wyszła około 18g gdzie YGE35A waży 25g.

Tyle, że ten regulator kosztuje ~11,5E a Castle 10A 140PLN różnica na plus to prawie 290zł. 

 

Problem tylko w tym że go się "dziwnie" programuje. Ja na razie jeszcze tego nie ogarnąłem ale jestem w trakcie kompletowania sprzętu potrzebnego do programowania.

Mój zaprogramował Patryk za co bardzo mu dziękuję. Bez pomocy Patryka nówka sztuka by leżała i się kurzył, a tak lata.

Cóż mogę powiedzieć, Patryk potrzebował 5 minut i komórki. Dla mnie to jeszcze magia.

No i dodać trzeba, że z Altisem współpracuje normalnie, nie jak z Tallon60.

 

Z czystym sumieniem mogę polecić tego typu regulatory. Naprawdę działają idealnie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak pisałem programowanie tego regulatora to nie takie hop siup.
To jest Linuks i trzeba mieć programator do którego podepniesz ten regulator.
Ja juz zamówiłem ta płytkę.
Patryk obiecał pomoc mi ogarnąć temat. Się chłopu normalnie nie wyplace.
Jak przyjdzie i sam ogarnę to mogę za przysłowiową flaszkę coli pomoc.


Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się tak nie napalaj jak szczerbaty na suchary ;)

To jest wciąż regler do quadrocopterów, bez FC go nie zaprogramujesz. A na defaulcie to nie będzie działał w F5J, bo nie zadziała w nim hamulec (ale chociaż pakiet naładujesz szybując z kręcącym się śmigłem, bo w domyśle odzysk prądu jest włączony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.