Skocz do zawartości

TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, TommyTom napisał:

Pozdrowienia dla Włodka :)

Dla WŁADKA:D

 

Tak, oblataliśmy dziś mega miejscówkę. To jest ta nieszczęsna miejscówka na której Skarb Państwa nie pozwolił w 2019 roku zrobić MP 2019. Cóż zamknęli drzwi to wlazłem oknem:) troche podsadzał mnie Władek bom krótki ale koniec końców wlazłem na ten teren.

 

Dziś miałem dużą przyjemność porozmawiać z dzierżawcą/właścicielem tego terenu i mamy pełne zezwolenie na jakie tylko chcemy zawody. Gdyby było mało to dostaliśmy jeszcze jedną łąkę do dyspozycji jakieś 1,5-2 km od tej pierwszej.

Właściciel czy dzierżawca jak zwał tak zwał jest bardzo sympatycznym i otwartym człowiekiem, jak zagaiłem że takie zawody na 100 osób to gość się uśmiechnął i powiedział, że na tej łące w 2019 zrobił wystawę sprzętu rolniczego dla 500 osób. Więcej nie rozmawiałem o liczbach.

Ten teren ze zdjęcia Tomka (mój filmik tego terenu jest kilka tysięcy stron wcześniej jakby ktoś chciał dokładnie się przyjrzeć) jest rewelacyjny. Raz że jest w dole, dwa otoczony praktycznie dookoła drzewami a trzy bardzo zaciszny.

Pomieści wszelkie zawody typu PP, MP, ET czy WT. Dojazd z A4 jakieś 10 min. Blisko sąsiadów i z południa i z zachodu. 

 

Niestety ale jest jeden ogromny problem żeby tam cokolwiek zrobić. Ja sam nie dam rady. Może jednodniowe zawody typu PP ogarnę, na upartego nawet MP ale to i tak dla mnie już duży wysiłek fizyczny. Bez pomocy minimum 3-4 osób nic się nie wydarzy. O ET bez pomocy 4 osób nawet nie ma co myśleć a do tego jeszcze z 5-6 sędziów.

 

Jeśli do listopada znalazły by się dwie kumate osoby do wprowadzania wyników to resztę jakoś może uda się ogarnąć.

Poszukuje chętnych do pomocy na przyszły rok w okolicach końca czerwca początku lipca.

 

PS

Władek naprawdę duże ale to duże podziękowania za namiar na właściciela.

Sprawę na 100% oprzemy o bufet .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aerobtec opublikował nowy firmware do Altisa uwzględniający nowe przepisy: 

 

Announcement - new firmware!

Hello everyone,

these days new firmware for Altis nano and Altis v4+ have been released.

For Altis v4+ it is 5.8 for FAI F5J competitions.

For Altis nano it is 5.3 for FAI F5J competitions.

Both of them use the new rules valid officially since 2020, but both of them are waiting for their official approval.

Some of the organizers still prefer to use the previously approved firmwares 5.7 abd 5.2. and people are asking where to get them.

So they are available as a file at our website for download.

https://aerobtec.com/altis-nano/#download

https://aerobtec.com/altis-v4/#download

You can flash them by using File option in the Firmware upgrade wizard as shown on the picture.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem to ale nie do końca rozumiem
Both of them use the new rules valid officially since 2020, but both of them are waiting for their official approval.
Oficjalnie obowiązują, a czekają na oficjalne zatwierdzenie.

Wysłane z mojego SM-J701F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym zainstalowaniem to tak nie do końca. Na szczęście w tym roku nie ma poważnych zawodów ale formalnie to ostatni zatwierdzony firmware "zawodniczy" to 5.6 - nie sprawdzałem ostatnio ale jeszcze miesiąc temu tak było. 5.8 ma umożliwiać to co weszło w życie czyli awaryjne uruchomienie silnika i "---" na displayu dające lot "na zero". Czysto formalnie powinniśmy mieć 5.6 ale sądzę, że większość organizatorów zezwoli na 5.7 i 5.8. Na MŚ i ME i tak będzie 5.6 bo nie wolno na tych imprezach używać opcji włączenia silnika - tak jest w przepisach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA

 

Organizuję treningi F5J jednodniowe 1 sierpnia 2020r. w Jaworze. Bardzo proszę o informację kto jest chętny. Przyjmuje tym razem wszystkich zainteresowanych ponieważ teren jest mocno pojemny. Jeśli ktoś się przygląda F5J i chciałby popatrzeć lub polatać nie koniecznie taką gazeta jak nasze, dowiedzieć się czegoś o lataniu w termice to zapraszam. 

Nie mniej latanie będzie ostre na zasadach zawodniczych czyli 3,2,1 syrena na start .... 3,2,1 syrena na stop.

Zapowiedziani są najlepsi z najlepszych, więc będzie na co i kogo popatrzeć no i z kim rywalizować.

 

Oczywistą oczywistością organizacji treningów jest pogoda. Ma nie lać i nie pizgać mocniej niż te 8m/s. W każdych w przedziale warunkach latamy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2020 o 20:02, Konrad_P napisał:

UWAGA

 

Organizuję treningi F5J jednodniowe 1 sierpnia 2020r. w Jaworze. Bardzo proszę o informację kto jest chętny. Przyjmuje tym razem wszystkich zainteresowanych ponieważ teren jest mocno pojemny. Jeśli ktoś się przygląda F5J i chciałby popatrzeć lub polatać nie koniecznie taką gazeta jak nasze, dowiedzieć się czegoś o lataniu w termice to zapraszam. 

Nie mniej latanie będzie ostre na zasadach zawodniczych czyli 3,2,1 syrena na start .... 3,2,1 syrena na stop.

Zapowiedziani są najlepsi z najlepszych, więc będzie na co i kogo popatrzeć no i z kim rywalizować.

 

Oczywistą oczywistością organizacji treningów jest pogoda. Ma nie lać i nie pizgać mocniej niż te 8m/s. W każdych w przedziale warunkach latamy. 

Kawał drogi od nas ? 400 km to za dużo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.