Skocz do zawartości

TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, wojcio69 napisał:

Oj warto, warto.
Znam takich co że Szczecina do Bielsko Białej jadą albo że Słupska na górę Żar, więc co to jest 400km.

Wojtek jeśli kolega chce latać tylko na swojej łączce to nie wiem jak by nie latał to i tak będzie mistrzem i nic więcej do szczęścia pewnie mu nie potrzeba, więc te 400km faktycznie drogo wyjdzie.:)

 

No ale jak chce się trochę podszkolić i zobaczyć jak latają najlepsi w kraju, w te klocki;), to teraz jest jedyna i ostatnia w tym roku okazja polatać bez licencji z najlepszymi. No chyba, że ET w Szczecinie będzie bliżej:) no ale tam bezwarunkowo trzeba mieć licencję i porządne OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Kielon i jego koledzy z okolicy są dość wytrawnymi pilotami i na Twoim miejscu tak bym nie fikał ;) Jeżeli tylko wezmą się i wyrwą od siebie na dalsze zawody, to mogą srogo utrzeć nosa niejednemu lokalnemu mistrzowi, a być może i nawet takiemu mniej lokalnemu.

 

Swoją drogą, jak w Szczecinie będzie sprawdzana "porządność" OC? Tak dla kolegi pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Czaro napisał:

 

Swoją drogą, jak w Szczecinie będzie sprawdzana "porządność" OC? Tak dla kolegi pytam.

 

 

lotnisko w szczecinie jest w centrum miasta a na południe i zachód jest droga szybkiego ruchy (trzypasmówka). Bez OC nie ma latania. Każdy, kto się rejestruje musi zaznaczyć okienko "tak posiadam OC". Skoro pytasz to TAK, BĘDZIE SPRAWDZANE - szczególnie u "kolegi".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli "porządność" nie będzie sprawdzana :)  Natomiast sam obowiązek posiadania OC jest dla mnie bezdyskusyjny i popieram w pełni.

 

Wojcio, chętnie bym poganiał termikę, jak choćby wczoraj, ale dziś akurat nie mogę. Więc odrobina przekomarzanek na forum jest wyśmienitym zamiennikiem ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

4 godziny temu, Czaro napisał:
Swoją drogą, jak w Szczecinie będzie sprawdzana "porządność" OC? Tak dla kolegi pytam.

 


Czarek raz miałem przygodę w Niemczech. Model zawisł na drzewie nad Porsche Panamera a ja miałem zwykłe OC do mojej polisy na dom. Wówczas było to bodaj 120 tys. Na pewno by nie stykło na naprawę tej Panamery.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Konrad_P napisał:

Wojtek jeśli kolega chce latać tylko na swojej łączce to nie wiem jak by nie latał to i tak będzie mistrzem i nic więcej do szczęścia pewnie mu nie potrzeba, więc te 400km faktycznie drogo wyjdzie.:)

 

No ale jak chce się trochę podszkolić i zobaczyć jak latają najlepsi w kraju, w te klocki;), to teraz jest jedyna i ostatnia w tym roku okazja polatać bez licencji z najlepszymi. No chyba, że ET w Szczecinie będzie bliżej:) no ale tam bezwarunkowo trzeba mieć licencję i porządne OC.

 

Konrad na chwilę obecną mam za dużo spraw do załatwienia. Dwójka małych dzieci też daje popalić i powiem że ciężko jest znaleźć czas na trening a co dopiero na wyskok tyle km w kraj (nie jest to wyjazd na jeden dzień). Do tego mam nowy model i muszę się w niego wlatać, a mam wylatane raptem godzinę.

 

Miło by było polatać z ludźmi którzy są tutaj w czołówce i zdobyć kilka wskazówek, doświadczenia a do tego pokazać i utrzeć nosa niektórym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kielonnn napisał:

Konrad na chwilę obecną mam za dużo spraw do załatwienia. Dwójka małych dzieci też daje popalić i powiem że ciężko jest znaleźć czas na trening a co dopiero na wyskok tyle km w kraj (nie jest to wyjazd na jeden dzień). Do tego mam nowy model i muszę się w niego wlatać, a mam wylatane raptem godzinę.

 

Marcin teraz to wygląda inaczej i w pełni Cię rozumiem. Dwójka małych dzieci faktycznie potrafi dać popalić.

Fajnie byłoby faktycznie polatać wspólnie z nowym adeptem 5J a nie tylko 4K:) Niby podobne ale jednak różnie dyscypliny. Cóż życzę powodzenia, wlatania w nowy model i może w przyszłym roku spotkamy się na jakiejś imprezie.

 

Jeśli nowa miejscówka w Jaworze spodoba się chłopakom to z pewnością w przyszłym roku zrobimy ze dwa, trzy treningi na zasadach rywalizacji. Być może w przyszłym roku spróbuję zorganizować PP,  no ale to będzie zależało od wielu czynników.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pogoda w Jaworze klaruje się na luksusową czyli na lekkie modele.:)

 

xx.png

 

Do tego Damian załatwił agregat tak więc będziemy robili treningi na zasadach zawodów bo będzie gdzie kompa podłączyć. A że agregat full wypas:) to i będzie można ładowarki ze dwie równolegle podłączyć.

Ja będę pewnie najpóźniej około 9.00 na miejscu. Latamy do tej do której będzie zainteresowanie ale myślę, że około 18.00 będziemy się zbierać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i polatali.

Pogoda jak pisałem wyżej luksusowa, no lepszej nie można byłoby sobie wymarzyć.:) Malkontenci marudzili, że chociaż jakaś chmurka by się przydała ale to marudzenie i nikt się tymi malkontentami nie przejmował. :D Pogoga rewelacja.

 

Wylatane 12 kolejek więc bardzo ale to bardzo intensywny dzień. Trochę przed, trochę w czasie przerwy, również było latanie treningowe, więc nalatani jesteśmy na maksa.

 

Na moje to jedna z fajniejszych zawodów jakie ostatnio robiliśmy. Faktem że te pod koniec maja były liczniej i silniej obsadzone ale mimo to uważam że te dzisiejsze były mega udane. Teren świetny warunki były świetne ale nie łatwe. Tomek pokazuje z zawodów na zawody, że ci najlepsi muszą mocno trenować, bo wyrósł już im bardzo mocny rywal.

 

Zawody kameralne ale jeśli się ktoś wahał i jednak zrezygnował to może bardzo ale to bardzo żałować. Sprzęt wcale jak dziś udowodnił naocznie wszystkim Danmian wcale nie musi być z najwyższej półki. Damian dawał radę bodaj 2+ metrowym modelem drewniakiem i naprawdę nie odstawał. Według mnie jakby Damian dostał ciut lepszy sprzęt i trochę więcej potrenował to spokojnie kwalifikował by się do kadry.

Wszystkim bardzo dziękuje za przyjazd i świetne zawody.

 

PS1

Specjalne podziękowania dla Władka bo bez niego tej miejscówki by nie było.

 

PS2

Ponieważ wszyscy orzekli że miejscówka jest naprawdę dobra to będziemy tam robili cykliczne zawody.

Ponieważ z COVID-19 jest coraz gorzej w Europie i jest zagrożenie że 22-23 sierpnia możemy nie móc pojechać na SAMBA CUP to wówczas robimy w Jaworze duże zawody krajowe.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za możliwość spotkania się i sprawdzenia z innymi. Bardzo dużo nauki wyciągnąłem z naszego dzisiejszego latania, a i moje kolejne treningi zmienią formę.

Co do mojego szybowca Konrad to ma on o dziwo prawie 3m, ale rzeczywiście jak na drewniaka i z częściami po wielu przejściach sam jestem lekko zaskoczony, że jakoś dawałem radę. Na kolejny rok będzie cos lepszego i treningów jeszcze więcej ;)

Poniżej wrzucam trochę zdjęć z tej bardzo fajniej miejscówki. Nie ma ich za wiele jak i może wszyscy się nie załapali, ale robiłem je z doskoku i akurat tym co byli w miarę blisko mnie.

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam taką nadzieję ;). A tak serio chciałbym zacząć na poważnie od kolejnego sezonu zwłaszcza, że tegoroczny z wiadomych względów jest raczej spisany na straty.

To jak są zdjęcia to by się tabelka z wynikami przydała coby ciekawość zaspokoić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damek był w wypowiedzi bardzo skromny podziwiałem go za walkę jaką toczył z resztą kosmicznych modeli i wyobrażcie sobie że jego złomek wyglądał na model po bardzo wielu przejściach To prawdziwy chrust a Damek nie odpuszczał ani na ułamek chłopak ma bardzo duży potencjał i talent i będzie z z niego rasowy zawodnik niech no tylko obroni pracę inżynierską a tematem ma być własna jotka . Brawo Damek 

 Najważniejsze że wszystkim bardzo do gustu  przypadło nasze lotnisko w Jaworze na którym rozgrywane były nie jedne zawody w modelarstwie  lotniczym. I duże podziękowania należą się Konradowi  za organizację.

 

                                                                                                                                         Pozdrawiam Władek Elpazo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabelka z wynikami będzie pod warunkiem, że organizator zajmie miejsce na podium.:D Inaczej będzie ciężko z wynikami.;)

Dziś się organizator od godziny alkoholizuje myszowatą i lepiej żeby nie liczył bo jeszcze wyjdzie, że zajął ostatnie miejsce co jest absolutnie nie do przyjęcia.

 

PS

Wyniki będą jutro wieczorem.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.