Skocz do zawartości

TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, samolocik napisał:

Niefajnie, że zachorowałeś ? Oprócz wizyty u lekarza polecam mielony świeży imbir z czosnkiem 1:1      3 x dziennie po łyżeczce do skutku. Ostatnio mnie uratował w podobnej sytuacji.

 

Szybkiego powrotu do zdrowia!

Dzięki.

Tak czosnek takich sytuacjach to podstawa. Capie potem że nikt z rodziny do mojego pokoju nie chce wchodzić ale faktycznie pomaga.

Z imbirem pije herbatę. Bardzo rozgrzewa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja dotycząca zawodów we Wrocławiu.

 

Jestem po rozmowie telefonicznej z panią Dyrektor oraz z panem Prezesem w sprawie przełożenia terminu zawodów.

Jedyny możliwy w październiku termin to 8-9-10 październik.

Jeśli zbierze się co najmniej 12 chętnych polatać w zawodach to robimy zawody.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawody w Czeskim Taborze w ten weekend.

I znów Damian rozbił bank oraz czołówkę w dobrze obsadzonych zawodach. 

Myślę, że sam najlepiej skomentuje swój występ.

To już nie przypadek :)

Jarek tym razem po drugim zerku już miał tylko teoretyczne szanse, zresztą także jak Radek Malczik.

image1.jpeg

image0.jpeg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Szkoda wielka. No ale jest jak jest.

Jestem bardzo ciekaw wytypowania tej trzeciej osoby. Czy wygra zdrowy rozsądek czy zdobyte dwa lata temu punkciki.

Moje prywatne zdanie jest takie, że reprezentacja na MŚ czy ME powinna być złożona z najmocniejszych zawodników w roku rozgrywania MŚ czy ME. Niestety przepisy są inne i dla mnie jakoś nie zrozumiałe. To, że w zeszłym roku świetnie latałem nie ma się ni jak do tego jak latam w tej chwili. A jak ten co był trzeci w zeszłym jest absolutnie bez formy w tym roku. No ale jak pisałem jest jak jest i niewiele się z tym da pewnie zrobić. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek abstrahując od tego konkretnego przypadku to podtrzymuje swoje zdanie co do ogólnej zasady wyboru reprezentacji na duże zawody.

Rok poprzedzający to moim zdaniem słaby wyznacznik. Nie mniej są takie przepisy a nie inne i mogę sobie gadać do woli i tak to nic nie zmieni.

Nie mniej podyskutować zawsze można.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeden zawodnik, który aspiruje do reprezentacji seniorskiej, a już nie jest juniorem, także nie pokazuje swojej formy w tym sezonie.

I nie wiadomo czy jest formie. A szanse na reprezentację ma duże. Zdobyte tytuły z przeszłości mogą pomóc. 

Tylko, że ten sezon już się kończy, a przepisy powołania rep w przepisach są określone i dostępne na stronie AP. Warto poczytać.

Wyzwania przed TKN ;) na nowy rok jak to poskleja do kupy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, TommyTom napisał:

a jeden zawodnik, który aspiruje do reprezentacji seniorskiej, a już nie jest juniorem, także nie pokazuje swojej formy w tym sezonie

Ani w tym ani w tamtym nic nie pokazuje. Olał po całości zgrupowanie kadry narodowej w tym roku i chyba w zeszłym również. Nikt go nie widział od dwóch lat z modelem F5J na żadnych zawodach więc to, że zdobył 3 lata temu w-ce MŚ juniorów kompletnie nie może wpłynąć na powołanie takiego zawodnika.

Szczerze powiem, gdyby mimo to trafił do reprezentacji to byłby skandal. Jak już się nie da inaczej to zawodnik który zdobył uprawnienia do reprezentacji powinien pojechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię chować karteczki  tylko przed jedną osobą co organizuje zawody na poziomie co najmniej euroturu a wyniki publikuje po 2 dniach - i woli ścisłości nie było mnie na tych zawodach i nie mogłem schować karteczek przed tą osobą 

Nie ja wymyśliłem zasady i nie ja je zmieniłem, nie moją winną jest ani to że jest covid i nie było żadnych zawodów z których można brać wyniki - sam miałem pomagać w organizacji 2 imprez i musieliśmy je odwołać. 

Brak formy - pozytywny przekaz w temacie f5j zaczynamy?.

Jakiej formy jak ja nie startowałem w żądnych zawodach w tym roku? Poświęciłem ten rok na coś innego, też związanego z modelarstwem właśnie z powodu covidu i odwołanie oficjalnych imprez, no coś co zawsze mnie interesowało ale z uwagi na starty w zawodach nie było już na to czasu

I czemu piszecie tylko o tym trzecim? Może się okazać że jest więcej chętnych do walki z Wojtkiem i Tomkiem np. Tomek M, Adam, Konrad.

W 2020 i na początku 2021 to przecież 3 miał być Tomek M. Z tego co przyjęła KM to do reprezentacji mogą wchodzić tylko członkowie KN z 2019 ( to przypadek gdy nie było minimum 50% zawodów w tym roku a tak jest w F5J). Ta formalność zawęża troszkę grono osób. Ale KM może zawsze zmienić czy anulować własną uchwałę to jest tam powoli standardem

Inną kwestią jest Adam który jest aktualnym medalistą MŚ i jakoś o nim zapominacie. A zapomniałem też bez formy, ale chociaż kartek nie chował, nie przyjechał :)

 

Prywatę uprawiacie Panowie a nie obiektywnie piszecie o problemie takie moje zdanie jest

 

a czy przypadkiem nie od tego jest Asystent Trenera Kadry Narodowej? Jak był poprzedni to jakoś lamentów nie słyszałem a powołania też nie były poparte punktami - a przepraszam uciułanymi punktami, albo i nie uciułanymi bo to nie moje punkty były

Moderator, autor relacji z równoległych zawodów i niestrudzony jednoosobowy organizator na ATKN  F5J to moje hasło na dziś!. On ma dar i rozezna kto ma form i roześle prawidłowe powołania. Coś teraz dużo piszą o takim jednym braciszku co rozeznawał rożne rzecz  i też miał dar, on też działał w Wrocławiu :)

 

a tak na marginesie dziś mi termika statecznik pionowy połamała, w takim kominie to jeszcze nie latałem. I Jantar Magik całkiem fajnie lata bez pionowego, słabo kręci ale leci i ląduje do nogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Krzys20000 napisał:

Nie ja wymyśliłem zasady i nie ja je zmieniłem, nie moją winną jest ani to że jest covid i nie było żadnych zawodów z których można brać wyniki - sam miałem pomagać w organizacji 2 imprez i musieliśmy je odwołać. 

No przecież wyraźnie napisałem, że są zasady i nic się nie da zrobić więc po co ten lament.

 

5 minut temu, Krzys20000 napisał:

Brak formy - pozytywny przekaz w temacie f5j zaczynamy?.

Jak widać bierzesz to bezpośrednio do siebie. Dlaczego to już nie moja sprawa.:D

Ja napisałem ogólnie, teoretycznie, bez wskazywania personaliów. Czy nie może być takiej sytuacji, że zawodnik który latał w roku poprzedzającym duże zawody nie rodzi sobie w obecnym. Teoretycznie i praktycznie się tak zdarza i właśnie tą sytuację chciałem poddać zastanowieniu.

 

8 minut temu, Krzys20000 napisał:

Jakiej formy jak ja nie startowałem w żądnych zawodach w tym roku?

Pępek świata;). Czytaj ze zrozumieniem a nie emocjonalnie.

10 minut temu, Krzys20000 napisał:

Inną kwestią jest Adam który jest aktualnym medalistą MŚ i jakoś o nim zapominacie

Czytaj z uwagą. 

11 minut temu, Krzys20000 napisał:

Prywatę uprawiacie Panowie a nie obiektywnie piszecie o problemie takie moje zdanie jest

Czytaj z uwagą. Napisałem to chyba ze dwa razy, że takie jest moje prywatne zdanie i że je takie mam nic nie zmieni ani w przepisach ani w wyborach. To jedynie temat do ewentualnej dyskusji czy takie zapisy w regulaminie są dobre. Wyobraź sobie, że nie mam zamiaru ich zmieniać bo kto ja tam jestem.

13 minut temu, Krzys20000 napisał:

a czy przypadkiem nie od tego jest Asystent Trenera Kadry Narodowej?

Znów nie czytasz ze zrozumieniem. Napisane jest dokładnie, że i ja i pewnie kilka innych osób jest ciekawych wyboru do reprezentacji. 

A że mam własne zdanie więc je wyrażam bo mi jeszcze na szczęście wolno. No chyba że nie wolno mi już nawet słowa powiedzieć w tej kwestii.

Zastanów się co piszesz bo ręce opadają.

16 minut temu, Krzys20000 napisał:

a czy przypadkiem nie od tego jest Asystent Trenera Kadry Narodowej? Jak był poprzedni to jakoś lamentów nie słyszałem a powołania też nie były poparte punktami - a przepraszam uciułanymi punktami, albo i nie uciułanymi bo to nie moje punkty były

Moderator, autor relacji z równoległych zawodów i niestrudzony jednoosobowy organizator na ATKN  F5J to moje hasło na dziś!. On ma dar i rozezna kto ma form i roześle prawidłowe powołania. Coś teraz dużo piszą o takim jednym braciszku co rozeznawał rożne rzecz  i też miał dar, on też działał w Wrocławiu :)

 

a tak na marginesie dziś mi termika statecznik pionowy połamała, w takim kominie to jeszcze nie latałem. I Jantar Magik całkiem fajnie lata bez pionowego, słabo kręci ale leci i ląduje do nogi

Żenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek -co byś nie robił i nie pisał to formę i umiejętności szlifuje rywalizacja, szczególnie kadrowicza. To jest i musi być proces ciągły. I tylko i wyłącznie rywalizacja na poziomie międzynarodowym. Jak nie uczestniczysz w zawodach to Ciebie nie ma. Mistrzem swojej łączki każdy jest. Tym bardziej jak są mocne termiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, cZyNo napisał:

Krzysiek -co byś nie robił i nie pisał to formę i umiejętności szlifuje rywalizacja, szczególnie kadrowicza. To jest i musi być proces ciągły. I tylko i wyłącznie rywalizacja na poziomie międzynarodowym. Jak nie uczestniczysz w zawodach to Ciebie nie ma. Mistrzem swojej łączki każdy jest. Tym bardziej jak są mocne termiki.

no własnie o tym pisałem że nie było poważnych zawodów międzynarodowych, a bardzo fajnie i nie żle obsadzone zawody np. w Czecha to nie jest to samo co eurotury. 

Z drugiej stron przykład juniora w F5j pokazał że nie był na zawodach i co i przywiózł medal. Można powiedzieć wyjątek potwierdzający regułę, ale czy na pewno?

Ja też od zawsze pisałem i dalej się pod tym podpisuje że zawody uczą szybciej, więcej i lepiej niż własna łączka i tak było jest i będzie

 

28 minut temu, Konrad_P napisał:

A że mam własne zdanie więc je wyrażam bo mi jeszcze na szczęście wolno

Ja też mam własne zdanie i też je wyrażam bo mi jeszcze wolno, że dla Ciebie to żenada to nie mój problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latam tylko rekreacyjnie -nie startuję w żadnych zawodach nie latam f5j  więc nie mi się wypowiadać co do wyborów do kadry czy poziomu zawodników.

 

Ale powiem jedno poziom dyskusji spadł w ostatnich kilku wypowiedziach -a niektóre wypowiedzi wręcz sięgają absurdu lub taniego kabaretu. Panowie -jeśli kogoś bawi "rzucanie w twarz tortami" -to chociaż krem niech będzie z bitej śmietany a nie z mydła.... bo w oczy szczypie jak się czyta

 

takkkkkkkkkk   tak zawsze wypowie się ktoś  "jedynie słuszną droga podążajmy...  -bo ja kiedyś "   Krzy....   -   więcej luzu -to zabawa to  hobby   i ma sprawiać frajdę      -wszystko to  nie są zawody "o złote kalesony"   

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Krzys20000 napisał:

no własnie o tym pisałem że nie było poważnych zawodów międzynarodowych, a bardzo fajnie i nie żle obsadzone zawody np. w Czecha to nie jest to samo co eurotury. 

 

Krzychu, na Sambie, skrzydełko było do odebrania ;) Szkoda, że nie mogłeś wpaść. Blisko 111 zawodników i 17 linii startowych to już poważna impreza i modelarze bodaj z 9 krajów. Warto było, choć mi osobiście nie pykło jak chciałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, TommyTom napisał:

i modelarze bodaj z 9 krajów

Z 11 choć mniej niż w zeszłym.;)

8 minut temu, latacz napisał:

Latam tylko rekreacyjnie -nie startuję w żadnych zawodach nie latam f5j  więc nie mi się wypowiadać co do wyborów do kadry czy poziomu zawodników.

 

Ale powiem jedno poziom dyskusji spadł w ostatnich kilku wypowiedziach -a niektóre wypowiedzi wręcz sięgają absurdu lub taniego kabaretu. Panowie -jeśli kogoś bawi "rzucanie w twarz tortami" -to chociaż krem niech będzie z bitej śmietany a nie z mydła.... bo w oczy szczypie jak się czyta

 

takkkkkkkkkk   tak zawsze wypowie się ktoś  "jedynie słuszną droga podążajmy...  -bo ja kiedyś "   Krzy....   -   więcej luzu -to zabawa to  hobby   i ma sprawiać frajdę      -wszystko to  nie są zawody "o złote kalesony"   

Och Witek Witek. Jak by to napisać prostym językiem co by być dobrze zrozumiały.

Może tak: MASZ RACJĘ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.