Skocz do zawartości

TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Coś tam wygraliście. Tomek F. Ogromny pokrowiec na model a mi się udało wygrać kołpak i dwie pary węglowych śmigiełek pod 4s i 5s.

Jak zawsze atmosfera świetna a świetne show zrobił Jarek.

To są zawsze fantastyczne zawody choć jak pisałem bardzo trudne przez ukształtowanie terenu. W tym roku taką przeciętną wysokością na której się większość wyłączała było około 120m. Oczywiście ci najlepsi latali dużo niżej ale nie w każdej kolejce.

Te zawody są tak blisko naszej granicy, że szkoda, że inni się nie zdecydowali. To naprawdę trzeba zobaczyć i przeżyć nawet gdyby się miało zająć ostatnie miejsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj warto. Żałowałem ze w tym roku nie mogłem być z wami, Ale obowiązki zboczowe są ważniejsze :)

 

I trochę zdjęć niezastąpionego i doskonałego naszego zboczonego Tomasza:

https://photos.google.com/share/AF1QipMK4-b96QPsBxUvJI05p2HTqTymQmo04Mcz10Zrt-Ewd96aG3xjRBpnUUMXvKh4EQ?key=LUFyTjZ2RTQ2UDN1NzFJUW9oLWZENzJwYnktU3FB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samba napisała na FB, że nagrody w Toboli były łącznie warte ok 7 tys EUR :) zacni sponsorzy. Było co wygrywać. Ja mam więcej szczęścia na innym polu niż w hazadzie ;)

 

Edit, a i każdy pilot mógł kupić trzy losy po 4EUR/los x 111 pilotów, czyli optymistycznie, mogło wyjść ekomicznie Sambie do przodu :) Fakt, że zabawa wciągęła dorosłych jak dzieci. I był dreszczyk emocji przed losowaniem Prestige 2pk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze nie ma jeszcze relacji z zawodów ilu Polaków brało udział itp. Ale poczekamy 

A teraz złożę Naszemu koledze i trenerowi klasy F5J  Wiesławowi  Potoczkowi awansu na Eurotour Tour Manager F5J 

Wiesław jest w tej chwili pierwszym Polakiem który dostąpił tego zaszczytu, aż Dziw bierze że Niemcy po raz pierwszy odstąpili od zasady i przekazali to zaszczytne stanowisko za granicę w ręce obco krajowca. Mam nadzieję że przyniesie to naszym zawodnikom splendor z posiadania u siebie Tim lidera Klasy w rozgrywkach Europejskich 

 Wiesławie szczere gratulację. 

                                                                                                        Serdecznie pozdrawiam Władek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2021 o 22:55, Wiesiek1952 napisał:

Życzę powodzenia... Nie da się iść "pod prąd" w sosunjku do tego co mówią przepisy FAI. Chcesz być "kontra". You arę welcome... tylko mały problem - w CIAM FAI nie istniejesz. Jest dużo gorzej. Jak bardzo gorzej to się dowiesz za dwa tygodnie, 


he he. To wiele wyjaśnia ???
 

Konrad, a jak idą przygotowania do zawodów dolnośląskich? chętnych dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idą powoli ale do przodu. O dziwo największe zainteresowanie jest ze strony Aeroklubu. Pani dyrektor poszła po bandzie na całego i już puchary kupiła.

Zawody będą tym razem mniejsze ale i może dobrze ponieważ będą małą przymiarką czy się w tym miejscu da i czy będziemy sobie nawzajem przeszkadzać.   

Będziemy koegzystować z samolotami ale jak do tej pory nie było z tym problemów nawet jak lataliśmy w sześciu.

Lotnisko jest przygotowane świetnie i jeszcze prawdopodobnie będziemy podkaszać w ten weekend tak aby na przyszły było lustro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka słów ode mnie z Samby.

Zawody bardzo mocno obstawione. Super organizacja, dosyć ciężkie i nie do końca przewidywalne warunki. Ukształtowanie terenu plus rożnego rodzaju przeszkody mieszały sporo w termice. Co do opisu sytuacji to Konrad bardzo ładnie to podsumował. Zbrakło trochę szczęścia wszystkim, no Tomek F. miał go coś więcej (podobno sprzyja najlepszym). Z moich osobistych lotów jestem dosyć zadowolony, szkoda lotu za 533, bo były ptaki był komin tylko po 2 minutach puścił, a na przelocie było całe nic :P . Ostatni lot sobotni za poniżej 900 był dosyć dziwny bo musiałem jakieś słabe powietrze wylosować we flaucie bo ze 150 m zbrakło 1,5 minuty lotu. W Holic z bardzo podobnej wysokości miałem bardzo dużo zapasu. No, ale takie życie nie teraz to kiedy indziej heh. Jeszcze duże podziękowania do wszystkich, którzy byli było super. Podrzucam kilka fotek plus albumik z ciut większą ilością ;)

https://photos.app.goo.gl/nWCsRs75jgHr8AsY9

 

1.jpg

4.jpg

14.jpg

18.jpg

27.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA ZAWODNICY.

 

Z przykrością i lekkim zażenowaniem zmuszony jestem odwołać zawody które miały się odbyć w ten weekend we Wrocławiu.

Niestety ale zachorowałem i choróbsko się nasila. Jeszcze wczoraj miałem 37.9 a przed 15 min termometr pokazał 38.3

To jest prawdopodobnie przeziębienie ponieważ w poniedziałek przez prawie 4 godziny kosiłem lotnisko przed zawodami żeby trawka była przycięta na 1cm. 

Niestety ale chyba za słabo się ubrałem bo u nas w poniedziałek było strasznie zimno i wiał silny wiatr i zmarzłem i to mocno jeżdżąc na traktorku.

Naprawdę bardzo Was przepraszam za tą sytuację ale niewiele w tej chwili mogę zrobić.

 

I teraz mam do Was pytanie czy odwołujemy całkowicie zawody czy przekładamy zawody o tydzień lub dwa tygodnie. Wiem, że kilka osób poprzekładało sobie w pracy zmian więc bardzo proszę i informację. Ponoć październik ma być bardzo ładny podobnie jak w zeszłym roku, więc czy przełożymy o tydzień czy dwa a nawet jak już to o trzy tygodnie to nie będzie większych problemów z pogodą. No przynajmniej mam taką nadzieję.

Mi pasuje każdy termin w październiku więc jeśli chodzi o mnie to się dostosuję do większości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.