Skocz do zawartości

TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby latać legalnie powyżej 120m i tak trzeba być członkiem jakiegoś klubu modelarskiego. Więc jeżeli już zapisywać się do jakiegoś klubu, to do takiego, który ma status klubu sportowego w AP. A wtedy do licencji sportowej zawodnika jest już krótka droga i jedynie 50zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Dajcie listę jakiś klubów modelarskich które mają zgody na latanie powyżej 120... i najlepiej z miejscowościami -także coś ze środkowej polski.I info czy członkowie klubu mogą ogólnie latać powyżej -czy tylko na określonej miejscówce.

 

    Zawodnicy dowiadują się jeden od drugiego -ale zwykli niedzielni latacze którym nagle założono sufit na 120m niekoniecznie do takiej wiedzy tajemnej dotrą -a wujek gogle jakoś mało przyjazny w tym temacie...

Chyba ogólnie ciężko z lataniem rc powyżej tego pułapu...  może by założyć temat i dopisywać kluby jeśli ktoś wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek nie obraź się o to co teraz napiszę ale piszesz jakbyś miał problemy ze zrozumieniem co to jest internet.

Po pierwsze. To nie jest żadna wiedza tajemna przekazywana sobie z ust do ust. Po drugie jest cały wątek na forum o przepisach i od dwóch lat wiadomo że wszyscy zarejestrowani członkowie klubów zrzeszonych z AP mają możliwość korzystania z przepisów przejściowych a w nich stoi, że mogą ci członkowie latać powyżej 120m

Po trzecie to wystarczy udać się na stronę AP znaleźć sobie zakładkę z licencjami sportowymi i zobaczyć z których klubów/organizacji/ aeroklubów ludzie otrzymują licencję FAI. No i po czwarte, nie ma jeszcze na szczęście, obowiązku latania członka danego klubu tylko i wyłącznie na jego zarejestrowanych lotniskach. Tak więc możesz być członkiem np. Aeroklubu Warszawskiego i latać sobie swobodnie na lotnisku u siebie w Skierniewicach. Więc możesz się zapisać do takiego klubu/stowarzyszenia/aeroklubu które daje najniższe wpisowe i na tej podstawie wyrobić sobie licencję. Ale jeszcze raz taki klub musi być stowarzyszony - czytaj - musi mieć wykupioną licencję modelarską w AP.

Taka licencja to raptem 200,- PLN ale musi być wykupiona.

 

EDIT:

https://www.aeroklub-polski.pl/wp-content/uploads/2021/12/LKS_2022.pdf

Szukaj w kolumnie Modelarstwo lotnicze i kosmiczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było o tym wielokrotnie na forum, jest nawet specjalny dział, ale ponieważ to ważna sprawa, napiszę jeszcze raz.

 

Modelarze w klubach jeszcze w tym roku mogą śmiało latać powyżej 120m itd. Co to są kluby i jak to w ogóle widzi nasz Święty Urząd można przeczytać tutaj: https://www.ulc.gov.pl/pl/drony/kluby-i-stowarzyszenia-modelarskie/5342-informacje-ogolne - Rozdział "Loty w ramach klubów i stowarzyszeń".

 

Od przyszłego roku klubom będzie potrzebne pozwolenie. Rozpracujemy w między czasie, co to dokładnie oznacza.

 

Jeśli chcesz latać w klubie i na zawodach, można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i należeć do klubu stowarzyszonego w AP.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Czaro napisał:

.....

 

Jeśli chcesz latać w klubie i na zawodach, można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i należeć do klubu stowarzyszonego w AP.

 

 

Piżdżenie. Ja nie chcę "latać w klubie" Nie chcę być "stowarzyszonym"  w AP. I co?  Gorsi i lepsi bo "swoi"? Gorszy jestem? Pitolenie kotka za pomocą młotka. Dla "swoich" można dla "obcych" wypierd...

 

Wiesz... mam 70 lat. Mam jakieś takie "zatrzymanie" w związku z tym "ci mogą" a "ci nie" jakoś mi nie pasi. Tak mi dużo za bardzo przypomina komunę i czasy PZPR.

 

 

3 godziny temu, Konrad_P napisał:

...Więc możesz się zapisać do takiego klubu/stowarzyszenia/aeroklubu które daje najniższe wpisowe i na tej podstawie wyrobić sobie licencję. Ale jeszcze raz taki klub musi być stowarzyszony - czytaj - musi mieć wykupioną licencję modelarską w AP.

...

A Ty? W którym Aeroklubie jesteś?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Wiesiek1952 napisał:

Piżdżenie. Ja nie chcę "latać w klubie" Nie chcę być "stowarzyszonym"  w AP. I co?

 

Możesz latać na nielegalu. Możesz jeździć autem po pijaku i się nie szczepić. Nikt przecież Prawdziwemu Polakowi nie będzie mówił, jak ma żyć. Szerokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Czaro napisał:

 

Możesz latać na nielegalu. Możesz jeździć autem po pijaku i się nie szczepić. Nikt przecież Prawdziwemu Polakowi nie będzie mówił, jak ma żyć. Szerokości.

Ciekawe podejście. Nielegalny nielegal. 

 

Autem po pijaku nie jeżdżę, zaszczepiony jestem trzecią dawką, od "prawdziwych Polaków" trzymam się z daleka. Od oszołomów z PZPR (obecnie PiS) też. Kolega jak widzę z PiS albo wyznawca tej samej ideologii. Przez blisko 50 lat latałem modelami BEZ żadnych licencji, przynależności, składek i podobnych bzdur. To "za komuny" usiłowano wszystko uregulować, "wziąć w ramy" i "ucywilizować". Nawet oni nie wpadli na to, że dziecko rzucające samolocikiem z kartki papieru złożonej w "strzałkę" jest ciężkim przestępcą naruszającym przestrzeń powietrzną zarządzaną przez ULC. Was tam w tej Warszawie naprawdę pogięło. U nas w Pcimiu mamy spokój. 

 

 

EDIT: a i ponawiam pytanie do Konrada. W którym aeroklubie jesteś?

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Wiesiek1952 napisał:

 

EDIT: a i ponawiam pytanie do Konrada. W którym aeroklubie jesteś?

 

Przecież wiadomo ze w szczecińskim. Trochę siara. No ale bywa. Chłopaki ze śląska zapisywali się do Gdańskiego ?

widac na północy maja rozsądniejsze podejście do modelarzy 

co wcale nie znaczy ze są tam rozsądniejsi modelarze ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Wiesiek1952 napisał:

EDIT: a i ponawiam pytanie do Konrada. W którym aeroklubie jesteś?

Nie otrzymałem żadnego pisma z AeroklubuSz że mnie usuwają ze swoich członków w związku z czym opłaciłem składkę tak jak to robiłem przez ostatnie dwa lata.  Jeśli potrzeba potwierdzenia opłaty składki to mogę przesłać.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2022 o 13:26, TommyTom napisał:

Wiesław, czy wiesz kiedy ruszy strona http://www.contest-modellsport.de/? Jeżeli nie szybko lub będzie to inna strona, to  czy dysponujesz już teraz bardziej aktualnym kalendarzem ET'22?

Wkleisz tutaj?

Jeśli cokolwiek się pojawi to wkleję. Na dzisiaj problem Eurotoru jest, ze Horst Kropka odszedł na emeryturę. Całość przejął "Aeroklub Niemiecki". Na dzisiaj "nikt nic nie wie" chociaż ogólne zasady pozostały te same. 

 

Mam dużą prośbę. Przestańmy bajdurzyć o "eurotour we wrocku". Na dzisiaj nie. ma takiej opcji. Kropka. World Cup i Eurotour to za duże imprezy, żeby ktokolwiek się z tym bawił (albo marzył, że to się da uwalić).

 

PS: @konrad: Spoko. Na stali benzynowej płacisz tyle sano co 5  lat temu. ? Dlaczego sądzisz, że w ASz. "składka" jest taka sama??? Mam złe wieści. W ASz ustalono (rok temu) że KAŻDY CZŁONEK ASz ma obowiązek świadczenia pracy na rze cz AP Szczecin. Wysokość ok. 100 godz. . Kiedy się meldujesz w coby wykonać zobowiązania? Jako członek ASz potnienieś znać statut i inne zobowiązania. Jesteś "członkiem wspierającym". Nie płacisz składek a jedynie  "dobrowolną darowiznę". Jeślicokolwiek wpłaciłeś to.... TwOJA WOLA.  Jednak warto czytać regulaminy.....

 

Mam (bardzo fair) propozycję. Znajdź sobie inny Aeroklub. My Cię tu nie chcemy tak Kondziu, - my ci tu nie chcemy, Jarzysz?. Tak ku Twojej wiedzy - płacę składkę pk. 480 zł rocznie. Tak wiem.... jestem durniem.

 

Aha. Zrobię wszystko, co tylko w mojej mocy, żeby ci 'było lżej. Ach.... i Jureczkowi bo to przecież Twój Promotor.    Pozdrawlajuu. 

 

Dobrze wiesz, że to.nie koniec, 

 

Serdeczne pozdrówka

 

W/

 

 

 

 

 

 

 

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesławie to co piszesz jest bardzo słabe, niskich lotów i świadczy o Twojej hmmm...  napiszę to delikatnie, Twojej "jakości".

Rozumiem, że jest to odwet tylko ja nie wiem za co. Cóż takiego Ci zrobiłem, że tak nagle znienawidziłeś mnie i robisz wszystko żeby się zemścić i żeby mi zaszkodzić.

Szkodząc mi, robiąc mi na złość, robisz krzywdę całej klasie. Chcesz bardzo żeby mi się noga podwinęła i żeby i mnie wywalili z tej funkcji? Widzę, że bardzo tego pragniesz i będziesz robił wszystko aby właśnie tak się stało. Cóż mogę powiedzieć. Będzie co będzie, zrobisz co będziesz chciał.

 

Myślisz, że to moja wina, że wyrzucono Cię z funkcję asystenta TKN, że ja do tego doprowadziłem. Jesteś w ogromnym błędzie. Niestety ale ja nie miałem z tym nic wspólnego, Ty sam sobie to zrobiłeś i spowodowałeś, że usunięto cię z funkcji asystenta. Mi ta funkcja została zaproponowana. Niestety osoba której zaproponowano przede mną objęcie tej funkcji za Ciebie odmówiła objęcia funkcji asystenta F5J. Wówczas TKN zaproponował mi. To nie ja zabiegałem o to aby zostać asystentem. W trosce o klasę po dniu zastanawiania się, po konsultacjach z kadrowiczami, żeby funkcja asystenta nie przeszła znów poza naszą klasę wyraziłem zgodę. Taka jest historia objęcia przeze mnie funkcji asystenta F5J.

 

Co do przynależności do ASz to oczywiście wypisze się tak szybko jak to będzie możliwe. Te 50 zł które wpłaciłem w tym roku na konto Aeroklubu Szczecińskiego proszę zaksięgować jako moją darowiznę na rzecz Aeroklubu. Oczywiście dopłacę brakujące 50 zł i tą wpłatę też prosze potraktować po moim wypisaniu się jako darowiznę na rzecz Aeroklubu Szczecińskiego Poza tym myślisz, że kwota 450,- czy 500,- zł przeraża mnie i nie stać mnie. Śmieszne, słabe i poniżej krytyki. 

 

Wystarczyło grzecznie wysłać do mnie prywatnego maila z informacją, że w 2021 roku zarząd ASz ustalił, że każdy członek musi świadczyć prace społeczne i co ja w związku z tym chcę zrobić. Odpowiedziałbym wówczas równie grzecznie jakie jest moje stanowisko w tej sprawie. Grzecznie, spokojnie, bez zbędnych emocji i merytorycznie. 

Tyle, że Ty chcesz robić jak widzę awanturę na całą Polskę, żeby zademonstrować jaki jesteś i co sądzisz o mnie.

OK nie rozumiem tego ale przyjmuję to na klatę.

 

Widzę jeszcze, że bardzo Cię boli fakt, że koledzy z Czech, którzy byli w zeszłym roku na moich zawodach, zaproponowali żeby Puchar Świata był we Wrocławiu. Ja tylko o tym wspomniałem bo byłem dumny, że im się tak bardzo podobało, i organizacja, i samo miejsce, i nic w tej sprawie nie zamierzałem i nie zamierzam robić. To była tylko czysta informacja. Boli Cię - dlaczego, zazdrość? 

Piszesz, że to za duża impreza żeby KTOKOLWIEK się tym bawił. To moje pytanie jest takie - dla czego się w to bawisz, no dobra, bawiłeś bo od dwóch lat tylko planujesz, planujesz i planujesz i nic z tego nie ma. Czyżby cię jednak przerosło.

Ja w tym czasie zrobiłem 4 zawody, małe tak dużo mniejsze, ale jednak.

 

10 godzin temu, Wiesiek1952 napisał:

Aha. Zrobię wszystko, co tylko w mojej mocy, żeby ci 'było lżej. Ach.... i Jureczkowi bo to przecież Twój Promotor.    Pozdrawlajuu. 

 

Dobrze wiesz, że to.nie koniec, 

Grozisz, straszysz, bo co, hmmm... zawiść jak widzę Cię zżera, no bo jak sobie to wytłumaczyć.

Małe, bardzo małe, typowe dla polaczka.

 

Wiesławie proszę Cię przeczytaj to co napisałeś jutro rano, jak będziesz w lepszej formie. Po edytuj swój tekst, ja skasuje swój bo naprawdę nie przystoi pisać takie teksty tak poważnej osobie i to publicznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, rok czasu byłem "wyautowany", bo musiałem uporządkować pewne kwestie w swoim życiu, wracam i szok.

Widzę, że moje swady z Piotrem  i modele z siecówki, to tutaj pikuś.

Tak na marginesie - Piotr ta moja ręka jest nadal wyciagnięta do Ciebie wystarczy, że się odezwiesz.

Każdy z nas czy to przez pandemię czy normalne koleje losu ma swoje lepsze i gorsze dni, nawet całe miesiące. W przypływie duuużych emocji nie zawsze mówi się to co się myśli.

Często próbujemy znaleźć winnych danej sytuacji z pominięciem swojej własnej osoby, a to nie jest dobra droga.

Pamiętać musimy, że asystentem, prezesem, kadrowiczem się bywa - człowiek jest się cały czas.

Nie udowadniajmy wszystkim, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, nie zatracajmy w sobie człowieczeństwa, empatii. 

Na zawodach, spotkaniach F5J, na których do tej pory byłem, zawsze była sympatyczna atmosfera, życzliwość i koleżeństwo.

Nie pozwólmy, by w naszej grupie (bo ilu nas jest? 30 osób?) pojawiła się zazdrosć, pycha i wszystkie te złe rzeczy, którą zamiast łaczyć dzielą

Koledzy prowadzenie dalej tej rozmowy via public w tym wątku nie jest dobrym pomysłem i nie przyniesie pojednania.

Jestem skłonny zorganizować Wam spotkanie, gdzieś w połowie drogi np. Poznań. Spotkacie się, pogadacie, wyjaśnicie sobie wszystko i oprzecie sprawę o bufet, by następnego dnia w dobrych nastrojach i humorach wrócić w swoje strony.

Starczy już tych podziałów, zawiści i bufoństwa. Pokażmy, że potrafimy być ponad tym.

 

P.S. Michał, a chciałem Ci się pochwalić swoją cytrynówka(malinówkę już mi całą wychlali ;) ), a piszesz, że już nie będziesz latał F5J :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2022 o 22:00, Czaro napisał:

Modelarze w klubach jeszcze w tym roku mogą śmiało latać powyżej 120m itd. Co to są kluby i jak to w ogóle widzi nasz Święty Urząd można przeczytać tutaj: https://www.ulc.gov.pl/pl/drony/kluby-i-stowarzyszenia-modelarskie/5342-informacje-ogolne - Rozdział "Loty w ramach klubów i stowarzyszeń".

Kolejny raz temat wraca. Nie jest tak różowo jak piszesz. Jak latamy na poligonie wojskowym, za zgodą jego dowódcy który stoi obok, to nie da się zgłosić lotu w dronradar, bo nie, telefonicznie też nie, jako klub też nie

Jak aeroklub wyda NOTAM (taki komunikat dla o różnych zakazach) o zakazie lotów załogowymi statkami powietrznymi bo są zawody modelarskie i zrobi to odpowiednio wcześnie tak że info trafi do systemu to też nie da się zgłosić lotu w dronradarze, ATZ, itd. No a loty bez zgłoszenia w Dronrada to jak jazda po pijaku ( w Czecha 0,00, u nas 0,2, w Francji 0,5 promila co ten pijak znaczy?)

W dniu 5.01.2022 o 22:00, Czaro napisał:

Od przyszłego roku klubom będzie potrzebne pozwolenie. Rozpracujemy w między czasie, co to dokładnie oznacza.

No to się boję bo tego nikt jeszcze nie wie i nie ma pomysła

 

Licencje, licencje - kolejny temat który wraz co jakiś czas. Wiele o nim było już pisane ale nic się nie zmienia. To jest tak że 200 PLN i masz licencje klubu sportowego w MLiK. AP przyjmuje jako członka tylko osobę prawną ( to trzeba założyć i utrzymać - to kosztuje sporo pracy i trochę kasy albo tylko dużo więcej kasy), później składki od członków dla AP (kasa), i teraz dopiero te 200 PLN na rok. 99% członków AP to stowarzyszenia, one wymagają w statucie od swoich członków składek i  innych różnych rzeczy (prace na rzecz stowarzyszenia i inne, (często wymagają znajomości statutu danego stowarzyszenia)). Często też niechętnie patrzą na organizację imprez po za lotniskiem aeroklubowym (jak jest to aeroklub) a terminami nie rozpieszczają ( bo skoki, bo szkolenia, bo kasa), również niechętnie patrzą jak członek działa na rzecz "konkurencyjnego" klubu. Generalnie bagienko, na szczęście jest Feniks, składka i piekła nie ma, i powyżej 120 można latać :)

 

W Aeroklubie Szczecińskim swojego czasu była taka opcja dla modelarzy członek stowarzyszony - bez składki z dobrowolną darowizną na rzecz aeroklubu. Temat nieaktualny z różnych powodów. Jednym z 2 rzędnych tematów były tytuły przelewów darowizn (składka za ...) - zarząd może podnieść każdy argument i udzieli ustnych wytycznych (czytaj opier.....) akurat tego modelarza który przyjdzie coś załatwić np PP, bo był pod ręką, od karma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako element podsumowania 2021, chciałbym zadać kłam opiniom niektórych z krajowych zawodników którzy twierdzili, że w ubegłym roku nie odbywały się imprezy F5J o istotnym znaczeniu dla rywalizacji zawodniczej.

Jak było wiadomo, kilka eventów z cyklu World Cup F5J zostało rozegranych mimio ograniczeń sanitarnych i w najbliższej odległości od polskich granic, a co najciekawsze w czołówce, w pierwszej dziesiątce, ponownie dwóch Polaków.

Gratulacje, Tomek i Damian :)

F5JWCup2021Resultsv4.pdf

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek celnie w punkcik punkcikociułaczy ?

Coraz więcej zawodów pojawia sie na oficjalnej liście FAI:

https://www.fai.org/page/ciam-events?upcoming=1&f[0]=fai_event_year%3A2022&f[1]=field_discipline_task_list_map%3Afield_sport%3A28&f[2]=field_discipline_task_list_map%3Afield_sub_disciplines%3A1268&display=list

mi właściwie żadne nie pasują ? ale Wam może coś podpasić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.