Skocz do zawartości

TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Krzyś63 napisał:

Witam

Chciałbym przyjechać na zawody 2- 3 lipca i popatrzeć na najlepszych. Czy moglibyście przedstawić plan zawód?

Tak jak Tomek napisał. Na stronie f5j.pl jest biuletyn. Możesz wejść przez kalendarz https://f5j.pl/events/mistrzostwa-polski-f5j/

lub po prostu kliknąć na głównej stronie w link Mistrzostw Polski i tam też jest możliwość przeczytania biuletynu.

Jako organizator zapraszam bardzo serdecznie ponieważ jest to widowiskowa dyscyplina i bywa niesamowicie emocjonująca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Konrad_P napisał:

Tak jak Tomek napisał. Na stronie f5j.pl jest biuletyn. Możesz wejść przez kalendarz https://f5j.pl/events/mistrzostwa-polski-f5j/

lub po prostu kliknąć na głównej stronie w link Mistrzostw Polski i tam też jest możliwość przeczytania biuletynu.

Jako organizator zapraszam bardzo serdecznie ponieważ jest to widowiskowa dyscyplina i bywa niesamowicie emocjonująca.

 

Będę na pewno.😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze małe co nieco z weekendu. Poza chłopakami na Węgrzech latał jeszcze Jarek w Niemczech w Hollein Trophy. Z tego co się dowiedziałem warunki ciężkie bo 37 stopni Celsujsza i porywisty wiatr 6-7 m/s. Jarkowi udało się z 12 miejsca wbić do finałów i ostatecznie zajął 8 miejsce także duże gratki ;) Fotek nie ma bo ledwo się dało żyć. Wyniki na glider score :)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAPROSZENIE 

Ogólnopolskie Zawody Modeli Motoszybowców Elektrycznych do Lotów Termicznych, zaliczane do PP


Organizator: AEROKLUB ŻAR
Termin zawodów: 23 -24 lipca  2022
Kategoria: F5J - Seniorzy, seniorzy 65+, juniorzy
Lokalizacja: Lądowisko Lipowa  49°41’52.4″N 19°06’09.0″E

Google map: 49.69763, 19.09807 

Wpisowe: 100 zł

Posiłki: W sobotę i niedzielę obiad cena 25,-PLN

Biuletyn zawodów: https://f5j.pl/events/zawody-o-puchar-polski-f5j-2/ 

Rejestracja poprzez stronę f5j.pl: https://f5j.pl/events/zawody-o-puchar-polski-f5j-2/

 

PS

Bardzo proszę o wchodzenie do rejestracji poprzez kalendarz z menu lub na dole głównej strony. Po ostatniej aktualizacji motywu zmieniła się funkcjonalność layout -u i już nie ma możliwości dodawania do strony głównej wydarzeń za co bardzo przepraszam.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniałe zawody, rodzinna atmosfera. Podobało mi się, że  stare wygi chętnie dzielą się swoją wiedzą. Konrad,  organizacja na 5+,  dziękuję bardzo. Bardzo mnie cieszyło, że w zawodach brał udział kolega z Czeskiej Republiki Tomasz Marek który okazał się czarnym koniem zawodów. Pragnę złożyć moje gratulacje dla Edwarda Wowrego, Jarka Grzesicy oraz Tomka Mickiewicza- aktualnego Mistrza Polski w klasie F5J na rok 2022. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dodam 3 grosze od siebie.

Po pierwsze wielkie gratulacje dla całego podium, a najbardziej dla Tomka za zdobycie mistrza!. Cieszy mnie to bardzo także dlatego, że razem latamy i ćwiczymy i widać że to oddaje i jest duży progres :)

Po drugie wielkie podziękowania i gratulacje dla Konrada świetnie zorganizowana impreza (jak zawsze) !!!

Na koniec trochę o lataniu. Mimo, że ostatnio lataliśmy tu na PP plus latam tu na co dzień to warunki były inne. Miejsca odbić czy termika, która zwłaszcza w niedzielę dawała w kość dużo nauczyły. Super się latało i cięło nieraz na żyletki zwłaszcza nisko z kadrowiczami ;) . Ostateczny wynik może nie jest zadowalający, ale z mojego punktu widzenia jest super pozytywnie bo modele całe, a to po zoomingach w finałach i eliminacjach mogło być różnie heh no i super spędzony czas z rodziną F5J :) 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołożę także moje 2c do relacji. W pierwszej kolejności chcę bardzo podziękować moim startowym helperom: Damianowi, Jackowi, Tomkowi i finałowemu Krzyśkowi. Wasza pomoc i porady były dla mnie na wagę medalu. Było też sporo szczęścia w kilku lotach, gdzie wyciągnąłem się z przysłowiowego g… i dolatałem dobre loty. Ale najbardziej jestem zadowolony z lądowań, które weszły u mnie już w końcu na dobrą stronę mocy ;) Ostatecznie w finale zagrała „chłodna głowa” i pewna termika, która dała przewagę jednego 1000 pkt w finale. Kolegom zabrakło niewiele, żeby tabela wyglądała na odwrót ;)

Bardzo udane zawody przy świetnej atmosferze zdrowego współzawodnictwa i wzajemnej pomocy.

Jeszcze raz dzięki Konrad za organizacje imprezy. Słowa podziękowania mam nadzieję wybrzmiały donośnie na zakończeniu :)

Jak dla mnie, po tych zawodach mega inspiracją był lot Wojtka, gdzie w beznadziejnej sytuacji i odległości od miejsca startu, podjął jeszcze bardziej odważną decyzję o próbie odbicia się w nowym miejscu – i była to b. dobra decyzja :), bo model odbiło, tylko niestety zabrakło 2-3 minut na zdobycie odpowiedniej wysokości i powrót. A było już baaaardzo daleko. W locie finałowym na 15 minut już by to wyszło. Wola walki do końca i zachowanie zimnej krwi na poziomie mistrzowskim!

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, TommyTom napisał:

Jeszcze raz dzięki Konrad za organizacje imprezy

9 godzin temu, damek napisał:

Po drugie wielkie podziękowania i gratulacje dla Konrada

8 godzin temu, TommyTom napisał:

Słowa podziękowania mam nadzieję wybrzmiały donośnie na zakończeniu :)

Chłopaki dzięki jestem naprawdę bardzo zadowolony że się wam podoba i chcecie przyjeżdżać na zawody. Tak jak mówiłem na zakończeniu zawodów jeśli tylko zdrowie dopisze, bo i chęci i siły mam, to będę robił 3xPP i MP co rok. Szkoda tylko że tak bardzo wykruszają się zawodnicy którzy chcą latać w F5J ale może jeszcze się doczekamy nowych chętnych do polatania. 

Ten rok jak wiecie jest zdrowotnie dla mnie trudny i wciąż muszę przekładać zaplanowane terminy ponieważ kolidują z moimi zabiegami.

 

8 godzin temu, TommyTom napisał:

Było też sporo szczęścia w kilku lotach, gdzie wyciągnąłem się z przysłowiowego g… i dolatałem dobre loty.

No bo szczęści zawsze sprzyja tym lepszym.:)

 

Tomek bez dwóch zdań zasłużyłeś na to pierwsze miejsce swoją pracą, zawziętością i uporem. Przypomnij sobie jak wyglądały jeszcze na początku tego roku Twoje lądowania. Trenowałeś jak wściekły i przyniosło to rezultaty. 

Teraz następne zawody o Puchar Polski. Termin niestety jest niepewny ale jutro dam dokładną i ostateczną odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Konrad_P napisał:

Szkoda tylko że tak bardzo wykruszają się zawodnicy którzy chcą latać w F5J ale może jeszcze się doczekamy nowych chętnych do polatania. 

Bo klasa nudna i nie zawsze jest czas na nudzenie się 🤩


Tomkowi jeszcze raz gratuluje. Mam nadzieje ze to zmobilizuje go do jeszcze mądrzejszego trenowania. I kombinowania :)

a szczęście…ponoć sprzyja lepszym 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cZyNo napisał:

Bo klasa nudna

A tam nudna, tak jakby to F3F nie było równie nudne. Latanie lewo-prawo, prawo-lewo i tak do znudzenia.:D Gdzie tu jakiś fan, nuda jak nie wiem co, no i co to za latanie 30-40 sekund:D. W F5J przynajmniej idzie sobie polatać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.