Skocz do zawartości

TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

UWAGA zawodnicy

 

Już teraz o tym pisze ponieważ miałem kilka telefonów związanych z zarezerwowanymi noclegami.

Z przykrością informuję wszystkich zawodników zapisanych na Puchar Polski w terminie  01-02.10.2022 że zawody zostają odwołane z powodu złej pogody.

 

Bez tytułu.png

 

 

PS

Wczoraj było podobnie deszcz miał padać pd 16 a zaczął już od 13. Tak więc szkoda aby zawodnicy jechali tyle kilometrów na darmo zwłaszcza że było zapisanych 5 zawodników z zagranicy. 

 

PS2

Jak uda mi się ustalić termin zapasowy to poinformuję jeśli nie to do zobaczenia w przyszłym sezonie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam wszystkich,

 

Nie wiem czy Konrad mi pozwoli umieścić tutaj ten post, ale spróbuję ;)

No dobrze, jak już parę osób wie, moja przygoda z F5J właśnie dobiegła końca, a więc dla mnie jest już "F5J kończymy". Pomimo całkiem dobrego sezonu, i fajnych wyników, w trakcie powrotu z ME podjąłem tą niełatwą decyzję. Powodów jest kilka, ale tym najistotniejszym jest to, że nie sprawia mi to już aż takiej radości. Czas na nowe doświadczenia w nowej konkurencji, ale na to przyjdzie czas w nowym wątku.  Modele oczywiście będą cały czas powstawać, bo to mi się jeszcze nie znudziło, a zamówień jest sporo :) Będę oczywiście śledził i bardzo kibicował wszystkim, i pewnie od czasu do czasu przyjadę na zawody jako kibic, albo pomocnik. To było na prawdę bardzo fajne 6 sezonów, poznałem mnóstwo wspaniałych ludzi, i tego będzie mi najbardziej szkoda. 

 

Pozdrawiam wszystkich,

Wojtek

  • Zmieszany 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Wojciech_Byrski napisał:

 ale tym najistotniejszym jest to, że nie sprawia mi to już aż takiej radości.

Mimo że smutne info to szacun że napisałeś wprost powód rezygnacji z przygody z F5J .

Tak bywa, to tylko hobby...

Powodzenia w realizacji nowych planów 👍 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2022 o 21:46, Wojciech_Byrski napisał:

Czas na nowe doświadczenia w nowej konkurencji, ale na to przyjdzie czas w nowym wątk

Szkoda, konkurencja F5J traci wybitnego zawodnika. Ale z tego co napisałeś zrozumiałem, że w ogóle z modelarstwa nie rezygnujesz ( mam nadzieję)? 

Będzie zmiana klasy tak? 

Cóż, zawody mają to do siebie że lata się pod regulamin i z czasem robi się troszkę monotonnnie choć oczywiście nie zawsze. No trzeba mieć dużo wolnego czasu o co trudno w dzisiejszym pędzącym nie wiadomo gdzie świecie. 

Cokolwiek postanowisz życzę powodzenia i dzięki za wkład w rozwój modelarstwa lotniczego i klasy F5j. Pamiętam jeszcze czasy jak latałeś w F3J na obozie kadry narodowej w Lesznie podziwiałem efektowne starty z wyciągarek pięknych modeli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja dzisiaj wymiękłem.:(

Trzęsło mnie zimno tak strasznie, że ode chciało mi się latania. Nawet druga kurtka pożyczona od Jarka niewiele pomogła.

 

Ale i tak by mi się dziś nie udało polatać nawet gdybym się zdecydował. Jak wróciłem z lotniska i wkładałem modele na miejsce to ręce mi opadły. Do lekkiego nie wziąłem sterów a do ciężkiego zabrałem nie oprawione nowe skrzydła od lekkiego. 

Ale chłopaki polatali i naprawdę pomimo koszmarnych warunków i opadającej silnej mgły dawali radę utrzymać się z 60-70m przez 5 min. 

A co do kolejnego latacza F5J to Wrocek jest bezapelacyjnie stolicą F5J. I powiem Wam, że latanie w kupie bardzo mocno podnosi umiejętności i poziom wszystkich latających. Że Tomek M. zrobił kolosalne postępy od zeszłego roku to wiadomo ale Ryszard jest kolejnym przykładem tego, że latanie w kupie, a nie samemu na własnej łączce, podnosi niesamowicie poziom pilota. Ryszard w tym roku zrobił ogromny skok w porównaniu z zeszłym rokiem. Też oczywiście jego poziom podniosły zagraniczne zawody które są nie do przecenienia, a że zaraz za naszą granicą jest ich trochę więc jeździ i się dokształca.

Teraz Andrzej jako kolejny adept F5J przejdzie w przyszłym roku szybki kurs latania w termice i spróbujemy go namówić na pierwsze zawody PP i/lub MP. Sześciu czynnych lataczy oraz dwóch dochodzących, bo Tomek zapomniał jeszcze o Macieju R., to ogromna grupa. Może, jak będzie kiedy, to zrobimy zawody typu Wrocław kontra reszta Świata:D. No OK może na razie tylko kontra reszta Polski:D;).

 

Niestety po wczorajszym spotkaniu z nowymi władzami z Komisji Modelarskiej dowiedziałem się, że AP podniosło w sposób abstrakcyjny składkę za licencję FAI. Z 50 zł do 200zł w przyszłym roku. 

A co do planów na przyszły rok to Wrocław planuje zorganizować podobnie ja w tym roku 2x PP oraz MP w F5J. Więc proszę śledzić kalendarz na stronie AP oraz f5j.pl. Mam nadzieję, że uda mi się coś poprawić tą stronę f5j.pl w zimie i nadal będzie jako tako funkcjonować. 

 

I na koniec mała ciekawostka. W przyszłym roku odbędą się łączone zawody F3K+F5J. Tak więc piloci latający w F3K będą mogli również wystartować w F5J i na odwrót. A że jest kilku takich pilotów to mam nadzieję, że uda się im polatać w obu zawodach. Z Czarkiem próbujemy nowej formuły i chcemy zobaczyć jak, i czy w ogóle, to się uda i być może wejdą takie łączone zawody do kalendarza w przyszłych latach. Ale to będzie bardzo mocno zależało od opinii samych zawodników.

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nadchodzi czas, aby rezerwować w kalendarzach czas na zawody F5J :)

Załączam linki do stron organizatorów, którzy wystawili już informacje na 2023r.

 

najbliższe:

Tisza Cup, World Cup/Eurotour - Węgry, 1 kwietnia; https://f5j-hu.webnode.hu/f5j-tisza-cup/

Zielona Góra, Puchar Polski, 15 kwietnia - http://rcazl.pl/aktualnosci/266-f5j-2023.html

Holíč City Cup, Eurotour - Słowacja,  29 kwietnia; https://modelariholic.sk/29-04-2023-zavody-modelov-elektro-vetronov-f5j/sekcia/sutaziaci/

 

w dalszej części sezonu:

Litteam Cup World Cup/Eurotour - Słowacja, 9 września ; https://litteamcup.sk/f5j-competition.php

 

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

UWAGA!

Już otwarte zapisy na Ogólnopolskie Zawody Modeli Motoszybowców Termicznych F5J do Pucharu Polski - "Zielona Góra 2023" 

data zawodów 15-16 kwietnia 2023

Zapisy tylko do 3 kwietnia, do godz. 20.00

 

więcej szczegółów: http://rcazl.pl/aktualnosci/266-f5j-2023.html

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INFORMACJA 

 

Jeśli ktoś jest jeszcze zainteresowany zawodami F5J w Zielonej Górze to bardzo proszę o pilne zapisanie się na listę.

Rozmawiałem przed momentem z organizatorem i sytuacja jest następująca. Jeśli nie zbierze się minimum 14 -stu zawodników to zawody w Zielonej Górze się niestety nie odbędą. Jest to spowodowane kosztami organizacji takich zawodów czyli: ubezpieczenia OC zawodów (obowiązkowe), opłaty lotniskowej, nagrody, dyplomy itp. Przy niskiej ilości zawodników opłaty są dokładnie te same i nie da się zorganizować zawodów tak aby nie dołożyć z własnej kieszeni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.