Skocz do zawartości

TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tisza Cup zakończył się ostatecznie na 4 rundzie, wylatanej w sobotę od 16.00 do 18.00. W sumie wcześniej cały dzień uciekł przez burze i silne opady deszczu.
Jak przejaśniło się ok 14.30 to wróciliśmy na lotnisko i organizator podjął decyzje ze latamy. Na początku z wiaterkiem i termiką dość żwawą. Z każdą kolejką powietrze się uspokajało i trudniej było się podnieść z niska.

Ok 18.30 zaczęły się dwa finały. Obie rundy finałowe poleciały przy całkowitym zerku, co oznaczało przypuszczalnie wysoki start i wożenie się po niebie. 
Faktycznie, starty pow 200 m dawały szanse dolatania. Niżej spadali lub na byli styk.

Wtabeli spora sieczka w punktacji, przez nierówne warunki w trakcie rund i nagrzane powietrze oraz lotnisko w piątek.

Lotnisko mamy przelatane przed ME w kilku kierunkach, chociaż szkoda ze pogoda pozwoliła zrobić tylko wymagane 4 rundy eliminacyjne na Tiszy

Wojtek i Tomek wspierali nas bardzo na starcie :)

 

 

5D1F1BD1-D2D4-483C-9BAC-E35C2097CF37.jpeg

27A36A19-03A5-4105-85C5-9FEF4F4196A8.jpeg

74FB0955-CC32-4D0B-B835-6CBA38AAC1BD.jpeg

978DBE7E-E879-4BE3-802A-4164E972549D.jpeg

2D112D3C-B98E-4000-922E-37C17FC6980A.jpeg

D653EE42-5B82-4B93-86C3-EFA7E98B1F51.jpeg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Informuję że została włączona rejestracja na ostatnie w tym roku zawody o Puchar Polski.

Wszystkie informacje są na stronie f5j.pl. Albo proszę wchodzić przez kalendarz albo na pierwszej stronie na dole jest Aktualizacja z dzisiaj i tam jest link i do biuletynu i do rejestracji.

Zapraszam serdecznie wszystkich.

 

PS

Tak jak w zeszłym roku i w tym spodziewani są dobrzy zawodnicy z zagranicy więc będzie z kim rywalizować.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad , zdjęcia są naprawdę bardzo ładne. I fajnie ,że wrzuciłeś fotorelację z zawodów.

Dlg to sympatyczna konkurencja bo nie trzea dużych lotnisk , pasów utwardzonych a można latać dosłownie wszędzie.

To ogromny plus tej kategorii i ja osobiście z pewnością kiedyś spróbuję najpierw zbudować a potem polatać w tej klasie ( oczywiście rekreacyjnie)

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym także tutaj bardzo podziękować Konradowi, Jarkowi, Jackowi, Damianowi i wszystkim innym osobom, których imion nie znam niestety, za przyczynienie się do tych zawodów. Super impreza, zostałbym do środy :) I to wcale nie dlatego, że udało się wygrać. Tylko tak po prostu, bo było bardzo fajnie.

Macie super lotnisko. Chętnie polatałbym tam po raz kolejny. Strasznie zaintrygowała mnie legenda Termicznego Miejsca Mickiewicza. Czy to naprawdę działa, czy tylko to legenda? Bardzo chciałbym mieć okazję sprawdzić ;)

Było tak fajnie, że teraz ciągle myślę, jakby się tu zrewanżować. I wróciły mi myśli o połączonych zawodach K+J... chciałbym wpaść na pomysł, jak połączyć te dwie klasy i zrobić jedne zawody bez szkody dla nikogo.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarek jestem (śmy) otwarci co do kontynuacji w przyszłym sezonie.

Rozmawiałem z p. dyrektor AD po tych zawodach i pomimo, że jej nie było (była na urlopie) to już wszystko wiedziała.

Ja przekazałem kila informacji i myślę, że jeśli F3K chciałoby w przyszłym sezonie polatać znów PP to nie będzie żadnych problemów a i pewnie znajdą się kolejni chętni latać w tej kasie.

Lotnisko jest na tyle fajnie położone, że i duże i małe mają możliwości a pobliski lasek, który tym razem wyjątkowo nie pracował, daje sporo opcji.

 

A co do połączenia K+J to cały czas mi chodzi to po głowie, ale teraz po zobaczeniu o co biega w zawodach K widzę w czy jest problem i że to takie łatwe nie byłoby jak mi się poprzednio wydawało.

Oczywiście można przemyśleć sprawę i zorganizować tak aby bez szkody dla klasy wspólnie polatać. A gdyby jeszcze ci sami zawodnicy startowali i tu i tu to byłoby jeszcze fajniej, ale chyba trudniej. Może zawody 2,5 dniowe albo w czerwcu i latanie do 21.00 

 

Miejsce Tomka to żadna legenda czy ściema a fakt wielokrotnie udowadniany. Jak nigdzie nie nosi to lecimy w miejsce Tomka tam będzie i zazwyczaj jest. Zdarza się, że nie ma, ale bardziej jest tak, że to ty nie trafiłeś w to miejsce i już.:) Niestety dla małych to ciut za daleko.

 

Zapomniałem również w poprzednim poście złożyć podziękowania, ale na swoje usprawiedliwienie mam tylko to, że pisałem tak na gorąco i w dużym zmęczeniu.

Składam ogromne podziękowania (kolejnemu:)) Tomkowi i Andrzejowi , którzy są od wielu, wielu  lat opiekunami tego lotniska, za skoszenie trawy przed zawodami. Tomek z Adamem nas kilka lat temu przygarnął jak Łukaszowice się dla nas zamknęły. Od tego czasu działamy wspólnie wspierając się na wzajem w utrzymaniu tego lotniska w takim stanie jak je widzieliście. Tomek Adam  DZIĘKI.

 

Tak aby jeszcze uzupełnić odbyte zawody wstawiam dwa ważne zdjęcia o których zapomniałem w poprzednim wątku.

20220903_184329.jpg

 

20220904_130217.jpg

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga zawodnicy zapisani na zawody Pucharu Polski we Wrocławiu w ten weekend.

 

Ponieważ cały czas jest słaba pogoda, kurde leje jak cholera, i w weekend na tą chwilę też ma być nie lepiej.

W związku z tym jutro jak się ukarze już prognoza na cały weekend podejmę ostateczną decyzję co do organizacji zawodów.

Jutro około 20 dam ostatecznie znać tu na forum oraz na stronie f5j.pl

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, TommyTom napisał:

Konrad, jakaś szansa na termin zapasowy?

Tak się właśnie zastanawiam nad terminem zapasowym. Dla mnie całkowicie odpada weekend 15-16 bo mam Cristal CUP. Pozostałe terminy październikowe mi pasują. 

Poproszę o ewentualne propozycje. Może uda się ustalić jakiś termin dogodny dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.