Skocz do zawartości

TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie f5j.pl została włączona rejestracja na zawody o Mistrzostwo Polski F5J.

Gdyby ktoś miał ochotę przyjechać to bardzo serdecznie zapraszam. Będzie jak zawsze miło, sympatycznie i wesoło. Jest też biuletyn z podstawowymi informacjami.

Co do zakwaterowania to jeśli będę tylko w stanie to podam kilka namiarów w przyszły weekend.

 

Teraz na szybko jeden ale oddalony o 20 minut drogi od lotniska na ul. Zwycięskiej 4 we Wrocławiu

AGRO obiekt hotelowy google maps: 51.059905175743644, 17.002604805474277

https://www.agrowroclaw.pl/index.php/pl/

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze szczęście sprzyjało lepszym i coś wygrali Tomek F. i Wojtek jakieś śmigła i kołpaki GM plus coś z JETI. Dokładnie nie pamiętam. Jak się wyrobię to dziś jakieś fotki podrzucę z finałów i dopowiem co nieco, bo powoli się odkopuję z rzeczy pracowych ;)

Plus film od Radima z samby

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze małe co nieco z Samby.

Co do zawodów to ta jak w zeszłym roku przygotowanie na odpowiednim poziomie. Pogoda jaka była to już Konrad opisał, a film powyżej to ładnie pokazuje. Lekko sprostuję wypowiedzi kolegów. Z mojej strony nie raz latałem w gorszych warunkach (zbocze) choć rzeczywiście na zawodach F5J pierwszy raz w takiej aurze(jedynie Horice z zeszłego roku mogą być blisko jeżeli chodzi i wiatr). Co do mojego latania to w sumie jestem w miarę zadowolony. Na pewno w ciężkim modelu motor mocniejszy musi być, dałoby to trochę więcej możliwości i swobody, a nie lot przez 30s prawie cały czas na maks gazu. W kolejce gdzie zrobiłem 0 czyli niedolota (włączyłem motor) mogę być tylko sobie winien w skrócie po 4-5 min większość z modeli była w okolicach kampu na 50m ja ciut wyżej i zaryzykowałem odlot z wiatrem gdzie latały 2 modele w dobrze zapowiadającym się kominie. No, ale po dolocie okazało się że komin się skończył, albo poszedł w zupełnie inną stronę( zdarzało się to często na tych zawodach) powrót nie był z jakiejś wielkiej odległości, ale ściana zawietrznej zatrzymała skutecznie. Szkoda strasznie Wojtka i ostatniego lotu, ale jak nie teraz to kiedy indziej ;) (PS. sorki za dogryzki szybko się uczę heh :D ). No i na koniec fotki z finałów bo tylko wtedy coś robiłem. Finały w sumie dziwne, ale taka pogoda rzeźba w niczym i liczenie, że coś może lekko poniesie ;)

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korepetycje u Damiana i Tomka są bezcenne. Pragnę tutaj podziękować Damianowi i Tomkowi za cierpliwość :). Bezbłędnie wyłapali moje braki i dali cynk czego się uczyć. Wczoraj pojechałem na "moją" łączkę aby przetestować nową dawkę wiedzy. Mocno eksperymentowałem z krążeniem w kominie z różnymi ustawieniami płata - cruise, speed, termik-z różnym camberem. To jest to. Zaczynam łapać o co chodzi. Przykre jest tylko to, że bawiąc się w modelarstwo rekreacyjne przez niemal 50 lat nie zdawałem sobie sprawy z tego, że dopiero modelarstwo jak to mówią zawodnicze weryfikuje umiejętności. Cieszy mnie to, że trafiłem na takich modelarzy jak Damian  i Tomek. Dowodem na potwierdzenie odrobionych lekcji niech będzie poniższy log z wczorajszego latania.    

past.png

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Ryszard_I napisał:

Przykre jest tylko to, że bawiąc się w modelarstwo rekreacyjne przez niemal 50 lat nie zdawałem sobie sprawy z tego, że dopiero modelarstwo jak to mówią zawodnicze weryfikuje umiejętności.

Nic dodać nic ująć. Tak jak pisałem kilka postów wyżej, jak już załapiesz o co chodzi w tym krążeniu to od razu przyjdą efekty. Tylko kurde myślałem, że będzie to najszybciej w przyszłym sezonie a tu proszę jaka niespodzianka. Gratulacje i szczęka powiem że mi opadał. Jeszcze trochę treningu kilka zawodów i będzie świetnie.

Bardzo fajnie, że nie odszedłeś i się nie zniechęciłeś po trudnym początku.

 

Ten wątek powstał między innymi właśnie po to żeby namawiać i promować takie, napisze to w cudzym słowie, "zawodnicze" latanie. Jedni to traktują  bardzo poważnie, inni latają właśnie po to żeby doskonalić swoje umiejętności. A jak przyjdzie przy okazji lepszy wynik to jest fajnie.

 

Namawiałem i nadal namawiam na wspólne latanie w zawodach bo tylko w tedy można podnieść swoje umiejętności. Sprzęt? Nie ma kompletnie żadnego znaczenia. Tu chodzi o samego siebie. Latałem z 300m te 10 min a po 2-3-5 zawodach już latam z 200m. Po sezonie lub dwóch tym samym sprzętem daję rade już ze 150m. A to że Tomek czy Wojtek na tych samych zawodach latają z 12-15m kompletnie nic nie znaczy.  

 

Cały czas jak mantrę powtarzam, że trzeba się odważyć, przyjechać wystartować i zobaczyć czy się będzie podobało takie latanie czy nie koniecznie. 

2-3go lipca nadarza się idealna okazja aby spróbować.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Konrad_P napisał:

Nic dodać nic ująć. Tak jak pisałem kilka postów wyżej, jak już załapiesz o co chodzi w tym krążeniu to od razu przyjdą efekty. Tylko kurde myślałem, że będzie to najszybciej w przyszłym sezonie a tu proszę jaka niespodzianka.

To zasługa korepetycji udzielanych przez dobrych profesorów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla przypomnienia żeby nie było niespodzianki:

UWAGA

Zawody MP F5J które były zapowiedziane na weekend 25-26.06.2022 zostają przesunięte na termin zapasowy czyli na weekend 02-03 lipca 2022.

 

Dodatkowo kolejny kontakt jeśli chodzi o noclegi.

W tym przypadku to Sobótka Zachodnia 10 min. od lotniska.

Są obecnie wolne 3 pokoje dwu osobowe w cenie około 60 zł za osobę.

Telefon: 602 680 302 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.