Skocz do zawartości

TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chętnych zapraszamy z Damianem do wspólnego wyjadzu do Kulmbach, Niemcy na World Cup F5J.

Zawody organizowane 20-21 MAJ 2023. My już zapisani :) team Poland.

Rejestracja dostępna https://www.mg-airsports.eu/competition/196 (trzeba dodatkowo założyć konto na profilu strony)

To będzie nasza pierwsza wyprawa na lotniska F5J w Niemczech ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zawody w Zielonej Górze się odbędą pomimo nie wystarczającej liczby zawodników.

 

Jestem po rozmowie z organizatorem i po namowie kilku zawodników Leszek zgodził się zorganizować zawody. Będzie skromnie, ponieważ obecne obciążenia ze strony AP są na tyle wysokie, że ten budżet z wpisowego nie pozwala na wiele.

Ja będę w sobotę na zawodach ale niestety tylko jako obserwator. Zdrowie nie pozwala mi jeszcze na latanie. 

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższy weekend rozpoczynają się zapisy na kultowe zawody Samba Cup F5J 2023 w Republice Czeskiej.

Więcej informacji https://f3j.com/pages/samba-cup-f5j-2023?fbclid=IwAR1ILsIhGzQ3GGam1nyqV8neehvQMadvpKLl6tCPEmFN96PDWOnqFkl-PHc

Trzydniowa impreza orgnizowana od piątku do niedzieli, 26-28 MAJ 2023.

Dla wielbicieli tej konkurencji to takie coroczne "U must B there' z mocną międzynarodowoą obsadą i z niezawodną, elektryzującą loterią fantową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zawody w Zielonej się odbędą na 100%. Przelotne deszcze to nie problem. Wiatr się stabilizuje więc nic nie przeszkodzi w organizacji zawodów. Liczba uczestników też dopisała. Będą na pewno świetne zawody.

Kto ma blisko to zapraszam na zawody w imieniu organizatora, żeby sobie popatrzeć i pokibicować. Lotnisko jest świetne z okolicznym lasem więc emocje są gwarantowane.

 

PS.

Będzie grill tyle że sobie trzeba przywieść to co kto lubi na tego grilla. 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem zobaczyłem i....

Na tą chwilę, czyli rozegranych 8 kolejek w sobotę, to klasę pookazują "stare" wygi z F3J. Leją tych od F5J strasznie.:D

Kadrowicze i reprezentanci szorują po dnie tabeli:)

Pogoda tylko rano trochę przeszkadzała. Tylko 2 czy 3 kolejki rozegrane zostały w deszczu. Potem pogoda się poprawiła. Był okres, że termika nawet całkiem mocno targała, nie mniej chyba jedna no może dwie kolejki były takie bez jakiejkolwiek termiki, takie na przetrwania a tak, o dziwo, w bardzo pochmurny dzień z nisko zawieszonymi chmurami chłopaki się wykręcali na szczątkowej ale jednak termice. 

Atmosfera świetna, nowi zawodnicy z tego co rozmawiałem bardzo zadowoleni.

 

8 godzin temu, Czaro napisał:

Konrad już jak prawdziwy Selekcjoner. Nie startuje, tylko obserwuje, ocenia, trenuje :) Masz wyznaczone specjalne pole na trenera, tylko wewnątrz którego możesz się poruszać? ;)

A żebyś wiedział. :) Byłem popatrzyłem i pocmokałem. 

A po prawdzie to już tak strasznie tęsknię za lataniem, że nie wytrzymałbym w domu wiedząc, że chłopaki świetnie się bawią w Zielonej. No ale jest jak jest i musze się z tym pogodzić. 10 maja mam ważny dzień w którym się okaże czy mam szansę jeszcze w tym sezonie polatać czy musze spisać senon na straty.

 

PS

Organizacja zawodów przez Leszka to jest mistrzostwo mi jako organizatorowi zawodów jeszcze baaaaaardzo daleko do takiej perfekcji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Konrad_P napisał:

Byłem zobaczyłem i....

Ja również,  i tak sobie myślę,że prawdopodobnie rozmawialiśmy ze sobą:) Dopiero po przyjeździe do domu skojarzyłem ,że ten Pan z którym prowadziłem konwersację na temat zamknięcia fragmentu lotniska dla modelarzy  w Ostrowie Wielkopolskim to mogłeś być Ty😉

Jeśli tak to chylę czoła : było mi miło.

Zawody piękne : Leszek jest naprawdę dobry w tej kwesti i bardzo fajnie ,że pomimo małej liczby zawodników zgodził się na organizację zawodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, cZyNo napisał:

Chyba to była noc przemyśleń 🤣 w końcu ci co powinni zaczęli latać 🤣🤣🤣 jakby z głową 💪🏻

Dokładnie. W końcu zwarli pośladki i zaczęli latać.

Damian ma już 7 tysiaków ale jeden słabszy lot za sześćset nie pozwala za bardzo wspiąć się wyżej niż 3 miejsce.

Roman jak se w końcu naprawił oczy od razu zaczął latać, od połowy soboty trzyma się na tym 3 miejscu. To jest moim zdaniem największa niespodzianka tych zawodów. Ostatnia 12 kolejka będzie decydująca bo różnica między Damianem a Romanem to tylko 20 pkt.

Tomek Mickiewicz o naprawie w sobotę rano zębów zaczął latać dopiero od trzeciej kolejki i notuje, no poza jednym, bardzo dobre wyniki.

O reszcie napiszę już po zakończeniu zawodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę jako kibic i sympatyk F5J ,że zawody jednak się odbyły i można było podziwiać najlepszych w Polsce .

Jako członek sekcji modelarskiej AZL trochę się poszkoliłem jako chronometrażysta i być może za rok pomogę chłopakom w kolejnej edycji zawodów.

Miło było poznać nowych ludzi , bardzo sympatycznie było porozmawiać z Konradem ( a raczej Panem Konradem powinienem napisać bo jakoś tak teraz  głupio mi pisać "ty":))

Porozmawiałem też z Jarosławem Grzesicą który udzielił mi kilku cennych wskazówek, co dla mnie budującego amatorsko modele jest niesamowicie cenne.

Ogólnie takie zawody to zawsze dobrze i przyjemnie spędzony czas i warto było przyjechać.

Kurcze , chciałbym w końcu kiedyś wystartować z Wami bo klasa naprawdę szalenie ciekawa . Chciałbym za rok. Zobaczymy bo mocno odstaję sprzętowo i troche mam tremę z tego powodu ale co tam: przynajmniej będę stanowił tło dla innych:)

Cieszy ,że klasa żyje i ma się dobrze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek, tak jak pisze Jurek. To nie tło, tylko nauka od najlepszych w kraju. Każdy kiedyś zajmował ostatnie miejsca bo się uczył. Jedni się nauczyli, inni jak ja ciągle się uczą. Trzeba startować bez znaczenia czym. Jak ogarniesz temat na słabym sprzęcie to po przesiadce na coś lepszego będzie to od razu widać. Tak przechodziło wielu obecnie startujących w Zielonej. Startowali takimi modelami, jak to kiedyś napisałem w tym wątku, przypominającymi dwie sztachety wyjęta w płotu i zbitymi do kupy. Przykładem był Krzysiek Moraczewski a potem Damian. Krzysiek startował w zawodach klasy EuroTour i o dziwo całkiem dobrze sobie radził. Co ro był za model to już teraz nie pamiętam ale drewniak. Psułu mu się na potęgę ale zawzięcie latał, był moment że chyba lotka czy klapa mu nie działała a i tak poleciał i nie był ostatni. Sprzęt nie jest istotny podczas nauki, tylko chęci i nic więcej.

 

A co do zakończonych właśnie zawodów to nowi koledzy w lataniu w termice pokazali się ze świetnej strony i mam nadzieję, że odwiedzą Wrocław w czerwcu i lipcu i wystartują w Mistrzostwach Polski oraz w Pucharze Polski. Najbliższe zawody F5J

03.06 i  04.06.2023 Wrocław Mistrzostwa Polski i 01.07 i  02.07-2023, Wrocław Puchar Polski przy czym te zawody w lipcu są/będą specyficzne. 

W tym samym czasie na tym samym lotnisku będą rozgrywane zawody PP F5J i PP F3K. 

 

A wracając do zawodów to wyniki są publikowane w dwóch miejscach. Na stronie Aeroklubu Zielonogórskiego http://rcazl.pl/aktualnosci/266-f5j-2023.html oraz na stronie Gliderscore http://www.gliderscore.com/OnLineScores.aspx 

Jak widać po wynikach między pierwszym a drugim miejscem różnica była błędu a w zasadzie refleksu chronometrażysty wciskającego stoper. Trzy punkty różnicy to 3 sekundy w 120 minutach latania zawodnika. Jak dla mnie to różnica na mrugnięcie oczu. Jestem zachwycony i życzyłbym sobie aby w kolejnych zawodach była taka zażarta rywalizacja. Walka o zwycięstwo rozstrzygnęła się w ostatnich dwóch kolejkach. Do 9 kolejki od samego początku na pierwszym miejscu był Aleksander - Olek. A wiedzieć wam trzeba że startował modelem z F3J ciężkim jak nieszczęście. Takim to zawodnicy z F5J latają jak wiatr przekracza 8m/s:) 

Kolejne miejsce wywalczył Damiam bo Romanowi ten ostatni lot nie wyszedła wielka szkoda. Roman co się odwlecze to ..... będzie dobrze.

Tak więc ogromne gratulacje zwycięscy oraz pozostały którzy brali udział w zawodach.

 

 

PS.

A Jurek Kurek jak se sprawi dodatkowy model to może być właśnie takim czarnym koniem zawodów, bo lata genialnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Konrad_P napisał:

Trzeba startować bez znaczenia czym.

Tak , to wszystko prawda. Ja nie mam jak już kiedyś pisałem na forum możliwości regularnego jeżdżenia na zawody , gdybym startował to jedynie w Zielonej Górze i może ewentualnie we Wrocławiu.

Za rok spróbuję wystartować moim Virgo. Dobrze by było przez zimę zrobić drugie skrzydła z węglowym kesonem i lżejszymi serwami aby model był lżejszy. Ale nawet tak jak teraz mogę przeież spróbować:)

To bardzo ciekawa klasa i co jest zaletą regulamin jest przejrzysty i prosty: bo np. F3k to najpierw trzeba tydzień czytać i rozgryzać regulamin aby zrozumieć  o co w tych zadaniach chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.