Skocz do zawartości

TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kalendarz Eurotouru jest "w trakcie uzgodnień". Zasady są proste - ok. 23-25 imprez i nie więcej niż dwie imprezy w danym kraju. Czesi i Słowacy nie będą mieli w tym roku Eurotouru w Trnavie i w Kravi Hora choć najprawdopodobniej odbędą się tam zawody lokalne.

 

 

Poniższe zestawienie jest jeszcze mocno nieoficjalne i mogą być jeszcze zmiany (na pewno będą w póz 11 i 12). To TBD to od "to be decided" czyli jeszcze nic pewnego.

 

 

1859831197_Zrzutekranu2021-10-12o15_23_41.thumb.png.24ace5977082b23d2a31b4678f631129.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, cZyNo napisał:

Długie te pocovidowe ME w F5J ;) normalnie tydzień styknie :)

 

W tych waszych "szybko-lotach " to i 3 dni za dużo. ME/MS zawsze było ok 10 dni. My to, po prostu, bierzemy na poważnie ?

 

EDIT: U nas na ME jest ponad 100 zawodników (u Was to ze trzech się uzbiera , to i w jeden dzień da się załatwić). Żeby w tej setce było, że każdy z każdym to to trwa.Covid nie ma tu nic wspólnego z czasem trwania zawodów. Zawsze tak było. Ale co szkoda "ugryźć". Jureczek nie byłby sobą. No przecież. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wiesiek1952 napisał:

 

W tych waszych "szybko-lotach " to i 3 dni za dużo. ME/MS zawsze było ok 10 dni. My to, po prostu, bierzemy na poważnie ?

 

 

10 dni to nie przypominam sobie żeby w ostatnich kilkunastu latach MŚ/ME trwały. Z zasady oficjalne otwarcie jest w niedziele po południu, loty zaczynają się w poniedziałek, a zakończenie jest w sobote wieczorem. No ale jo sie nie znam :)

Czy 100 czy 50ciu - różnica żadna. Jedne klasy latają w grupach, których wielkość można zmieniać, inne w innej formie. I to wcale nie zależy od tego czy modele są szybkie czy wolne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzięki.

Odpłynąć na pewno nie odpłynę:). To jest bardziej biurokracja i wypełnianie papierów. 

Będę się starał nie zwieść zarówno tych którzy mi tą funkcję powierzyli jak i kadrowiczów oraz samej klasy.

Jestem nowy w tym biznesie :) więc pewnie będzie na początku trochę potknięć ale szybko się uczę i wyciągam wnioski.

W związku z tym mam nadzieję, że będzie dobrze.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bęc! Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki pojawiły się zawody o puchar polski. To da się? ? plus oczywiście dwa zawody o Puchar Świata. 

brawo Konrad! Brawo za chęci i za szybkie decyzje! 
co prawda dla mnie terminy kolidujące ze zboczem ale akurat to nie jest istotne. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek tak po prawdzie to zawody EuroTour to zasługa Wiesława, ja nie mam tu żadnych zasług.

Co do Pucharu Polski i Mistrzostw to już moja sprawka.:)

Tak jak napisałem wczoraj kadrowiczom szykuje 3x PP tylko cały czas szukam miejsca na te trzecie zawody w cyklu PP. Ponieważ jestem nowy od bardzo niedawna to mam cichą nadzieję, że KM przymknie oko, wyjątkowo:), jak podam termin dopiero w połowie czy pod koniec grudnia. Termin to już mam, tylko miejsca nie mam. Jedno miejsce jest w środku kraju na 100% tylko trochę wąskie jak dla nas. My musimy mieć pas szeroki na te 80-90m i to stanowi ogromne wyzwanie w znalezieniu miejsca. Pasy - lotniska zazwyczaj położone są wschód-zachód i są długie tylko, że są wąskie. My startujemy najciaśniej co 10m więc szerokość  lotniska musi być minimum na te 80-90m. Aeroklubowe lotniska a zwłaszcza dyrektorzy jak wiesz z autopsji są nam mocno nieprzychylni  i to stanowi spory problem. Do tego miejscówka w Jaworze się skończy/ła  z końcem maja 2022 bo wygasa wtedy dzierżawa prezesowi i nie wiadomo co będzie dalej. Dla tego Jawor wylądował tylko raz i to w październiku. Jeśli dostanę info od prezesa, że przedłużono mu dzierżawę to zrobimy trzeci PP właśnie w Jaworze w terminie 16-17.07 lub weekend później co mi bardziej odpowiada czyli 23-24.07.2022 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Ryszard_I napisał:

Dziękuję. Oczywiście szukałem na stronie AP ale nie wpadłem na pomysł aby kalendarza imprez szukać w zakładce "Komisja modelarska".

Ryszardzie to co nas dotyczy to praktycznie tylko w Komisji Modelarskiej trzeba szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dobrze chyba w historii Polskiego F5J jeszcze nie było. To jest chyba historyczna ilość zawodów organizowanych w kraju.

Jeśli tylko ten cholerny covid-19 nie pokrzyżuje planów to zapowiadają się świetne imprezy w kraju. Do tego jeszcze kilka świetnych iventów za granicą i powiem szczerze głowa boli od zastanawiania się na które jechać a które z żalem trzeba będzie odpuścić bo się nie da pojechać na 12 czy 14 zawodów w roku..

 

EDIT

Jestem beznadziejny w tych sprawach bo ręce szybciej czasami piszą niż głowa pracuje.

Chciałbym bardzo serdecznie podziękować Wojtkowi Byrskiemu za pomoc w załatwieniu tego trzeciego PP w Aeroklubie Żar. Wojtek gbyby nie Ty to nie byłoby kompletu PP a jak się dowiedziałem ma to swoje znaczenie. Jeszcze raz bardzo dziękuję.

 

 

Na stronie KM jest już do pobrania kalendarz w formie PDFa lub xls z możliwością filtrowania.

https://modelarstwo.aeroklub-polski.pl/kalendarz-imprez/

f5j.png

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Konrad_P napisał:

Na stronie KM jest już do pobrania kalendarz w formie PDFa lub xls z możliwością filtrowania.

https://modelarstwo.aeroklub-polski.pl/kalendarz-imprez/

 

 

Nie wierzę, piekło zamarzło chyba :D Mam nadzieję, że nie tylko projekt będzie dostępny wreszcie w formie .xls i nie będę musiał sam przerabiać tych płacht-rozkładów PKP by zobaczyć listę zawodów w interesującej mnie klasie, w kolejności wg. dat :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku dla lataczy F5J i nie tylko.:)

 

Dwie sprawy. 

Pierwsza to chciałbym powiedzieć, że w tym roku zawody F5J będą się odbywały pod egidą Aeroklubu Polskiego. W związku z czym będzie wymagana licencja. Myślę, że nie jest to jakaś przeszkoda i wszyscy sobie wyrobicie. Jest kilka stowarzyszeń lub klubów gdzie można się zapisać za rozsądne pieniądze. Przypominam ponieważ do końca marca cena za wyrobienie licencji wynosi 50 zł a po już x2

Mi jako organizatorowi przypadnie ta niewdzięczna rola weryfikacji wszystkich podanych licencji podczas zapisów na zawody. Niestety licencje nieważne, nie przedłużone, będą skutkować wykreśleniem zapisanego zawodnika z zawodów.

 

Druga sprawa to zaczęła już działać strona f5j.pl. Tak jak pisze na pierwszej stronie, będzie ona wykorzystywana przede wszystkim do zapisywania się na zawody czy to Pucharu Polski czy Mistrzostw Polski. Są pewnie jakieś jeszcze niedociągnięcia ale to co najważniejsze jest i działa. Problem mam jeszcze z API Google bo mapa się źle wyświetla ale na dniach to ogarnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.