Skocz do zawartości

TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Konrad_P napisał:

Nie wiem straszysz mnie, zresztą już kolejny raz. Masz jakiś problem bo nie rozumiem do czego zmierzasz.

Myślałem, że jesteś po naszej stronie ale widzę, że od kiedy zacząłeś piastować jakieś tam stanowisko to zmieniłeś natychmiast front i widzę starasz się zrobić wszystko żeby nic się nie działo w zakresie F5J. 

Jak mi nie będzie wolno to sam sobie rób zawody PP i MPoa z tego co mówiłeś to nie chcesz ich robić no chyba że się coś odmieniło i chcesz jednak robić PP i MP, jak tak to mów otwarcie to się wycofam z moich planów.

Ale cobyś nie mówił i pisał to ja jednak nadal będę robił dla siebie i swojej uciechy i podobnym mnie zawody o złote kalesony czy jak w Tarnowie o czapkę gruszek. 

 

Życzę powodzenia... Nie da się iść "pod prąd" w sosunjku do tego co mówią przepisy FAI. Chcesz być "kontra". You arę welcome... tylko mały problem - w CIAM FAI nie istniejesz. Jest dużo gorzej. Jak bardzo gorzej to się dowiesz za dwa tygodnie, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem ty to chyba hobby sobie zrobiłeś ze straszenia mnie i podcinania skrzydeł.

 

Doprowadzisz do tego, że absolutnie nikt nie będzie chciał przez ciebie zrobić jakichkolwiek zawodów krajowych. Jeśli asystent trenera kadry narodowej wyznaje taką politykę, żeby nic kompletnie się nie odbywało w kraju to rewelacja. 

 

Ja naprawdę nic nie muszę robić na arenie krajowej i w tej chwili dzięki twojemu poparciu porzucam całkowicie swoje plany organizacji PP czy MP w 2022 roku.

Mi absolutnie wystarczą zawody u naszych sąsiadów oraz zawody podwórkowe dla tych zagorzałych lataczy i przyjaciół którzy przyjeżdżają się bawić na moich zawodach. 

Naprawdę gratuluje postawy asystenta trenera.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde idę po popcorn :D

 

A taka fajna była atmosfera na zawodach w Tuszowie. Niedogadani się dogadali i polubili. Nikt na nikogo nie darł ryja. Nikt się nie popłakał. Nikt nikogo nie oskarżał o oszustwa. 

Ale przecież pokój i sielanka nie może trwać wiecznie. Trzy dni pokoju musi starczyć na cały rok 

Kurwa jak gówniarze w piaskownicy 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Konrad_P napisał:

Tu się niestety Maciej mylisz. W F5J jest coś takiego jak powtórka lotu. W przypadku kolizji dwóch lub więcej modeli w powietrzu możesz zażądać powtórzenia tego lotu.. Wówczas organizator robi nowy lot z zawodnikami którzy mieli kolizję oraz dolosowuje pozostałych brakujących zawodników aby była pełna kolejka.

tylko że to nie ma nic wspólnego z dodatkowym włączeniem silnika, jeśli modele się zderzą to albo masz fuksa i model nadaje się do lotu lub masz pecha i się nie nadaje. No chyba że w wyniku kolizji można wziąć czwarty model spoza puli trzech. 

To co napisałem to była odpowiedź na wpis Jurka że włączenie silnika jest nie fair bo ratuje model. Tylko jeśli każdy może włączyć to nadal szanse są równe, kolizja czy nie nie ma wpływu na "zysk " z włączenia silnika

 

5 godzin temu, Konrad_P napisał:

Absolutnie się z tym nie zgadzam. 

Przy możliwości włączenia silnika będziesz jak już sam napisałeś latał agresywnie. Będziesz podejmował dużo większe ryzyko wiedząc że możesz tak czy siak wrócić całym modelem. Będziesz tak długo latał i szukał termiki aż ją znajdziesz i wrócisz albo jej nie znajdziesz i też wrócisz. W przypadku gdy nie masz takiej możliwości to będziesz dużo bardziej uważał, dużo  wcześniej będziesz wracał po to aby nie rozwalić modelu lub co ważniejsze nie zgubić go.

A niech się tak trafi że latasz lot po locie i spacer 500-800m co nie jest czymś nadzwyczajnym zaprzepaści ci drugi lot i dostaniesz drugie zero. Jedno zero nie dramat się skreśli ale drugie to zawody z głowy.

Wersja 5.8 to handicap +10 lub na nasze ogromna przewaga w czasie latania. Nie masz z tyłu głowy gościa który Ci podpowiada, wracaj wracaj wracaj.:)

Wolna głowa i luz w tej kwestii pozwalają się skupić na samym szukaniu termiki i Cię nie rozpraszają a to jest wartość dodana to te +10 uderzeń na polu. 

i tu ja jednak się nie zgadzam :)

w kontekście całych zawodów "agresja" i tak finalnie nie będzie się opłacała, taktycznie nie ma sensu,

oczywiście niby nie masz z tyły głowy tego gościa który mówi wracaj wracaj, no bo zawsze możesz włączyć silnik i po prostu wrócić,  

jednak za ten lot dostaniesz zero , takie same jak za niedolot, 

ja wiem że byłem tylko na dwóch zawodach i to podwórkowych ale już coś tam widziałem,

zdarza się sytuacja ( i to było kilka razy) gdzie pilot który ma już jedno zero lub 200-300 nawet bez opcji emergency podejmuje ryzyko i krąży praktycznie do samej ziemi , jak złapie drugie zero to po zawodach, jak złapie bąbla to dolata to nadal jest w grze więc i tak ryzykuje 

dla tego nadal uważam że jedyne czym ryzykujemy to pieniądze, dwa zera czy to za słaby lot czy za włączenie silnika powodują że wypadamy z gry o dobre miejsce

sam w jednym locie też ryzykowałem i nie wydało, wylądowałem daleko mimo opcji silnika bo chciałem, taką podjąłem decyzję, jednak widziałem że model nie idzie w drzewa, gdybym widział że idzie w drzewa włączył bym silnik i już , dla wyniku nic by to nie zmieniło , dla mojego budżetu sporo

faktycznie w locie konkursowym gdy się leci kolejka po kolejce , silnik pozwala wrócić i ponownie wystartować w następnej kolejce to faktycznie jest plus, tylko jeśli latamy z emergency wszyscy to każdy ma te same możliwości, a to czy jest to "wypaczenie" idei FxJ czy nie tu można (przy flaszce :D  ) dyskutować 

 

12 godzin temu, cZyNo napisał:

 

Czesie w wielu swoich zawodach zabraniają używania fw z opcją emergency - bo to nie za duży kraj ale modelarze są z jajami ?

 

z tymi jajami bym nie przesadzał :)  

uważam że jaja to mają piloci Red Bull Air Race, motocykliści na Dakarze, albo Base Jumperzy 

a my stoimy na ziemi i puszczamy modele :P 

 

 

 

a tak zupełnie odchodząc od tematu emergency 

czy znajdę gdzieś jakąś " rozpiskę " czym ( jakimi funkcjami i możliwościami) różnią się poszczególne softy do altisów ?

piszecie tu o 2.x , 5.7 , 5.8 a u mnie na altisie pokazuje wersję softu 1.7 , co to za twór ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Konrad_P napisał:

 

...Ja naprawdę nic nie muszę robić na arenie krajowej i w tej chwili dzięki twojemu poparciu porzucam całkowicie swoje plany organizacji PP czy MP w 2022 roku....

 

Czyli zostałem ukarany.... U mnie jest bardzo wczesna pora ale uśmiałem się jak norka...

 

9 godzin temu, cZyNo napisał:

Ja na miejscu Wieśka raczej bym ukrywał się niż  pisałbym publicznie po tym jakiego główna narobił. Nota będę nie znając regulaminów i procedur  …

Wiesz to jest dość ciekawe podejście. Ci co manipulują z wynikami i akceptują oszustwa są OK. Ci co zwracają uwagę na nieprawidłowości to "robią gówno".  Gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej prawie dochodzimy do konsensusu. Ja rozpatrywałem sytuację gdzie każdy zawodnik ma taki soft jaki sobie wymyślił czyli, że jedni w tej samej kolejce latają na 5.7 a inni na 5.8. Taką sytuację uważam za niesprawiedliwą. Ale jeśli wszyscy mieliby jeden i ten sam soft na Altisie czyli 5.8 to choć jest to mało sportowe to sprawiedliwe. 

 

A co do rodzaju softu to jeśli na stronach producenta nie ma opisanego to ja nie wiem czym się różnią. 5.7 i 5.8 na pewno emergensy i nic więcej ale 1.x i 2.x nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Konrad_P napisał:

.... Taką sytuację uważam za niesprawiedliwą. Ale jeśli wszyscy mieliby jeden i ten sam soft na Altisie czyli 5.8 to choć jest to mało sportowe to sprawiedliwe. 

Jedni latają Vertigo a inni Magicami albo o zgrozo jakimiś niemieckimi modelami. Taką sytuację uważam za niesprawiedliwą. Wszyscy powinni latać jednym, jedynie słusznym, modelem.

 

10 godzin temu, wojcio69 napisał:

No nie, zaokrętowałeś czy raczej rejs życia private?emoji6.png


 

wakacje. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Konrad_P napisał:

Maciej prawie dochodzimy do konsensusu. Ja rozpatrywałem sytuację gdzie każdy zawodnik ma taki soft jaki sobie wymyślił czyli, że jedni w tej samej kolejce latają na 5.7 a inni na 5.8. Taką sytuację uważam za niesprawiedliwą. Ale jeśli wszyscy mieliby jeden i ten sam soft na Altisie czyli 5.8 to choć jest to mało sportowe to sprawiedliwe. 

Dla mnie jako sportowca absolutnie oczywistym jest to że wszyscy grają wg tych samych zasad. Jeśli dopuszczony jest emergency to dla wszystkich. Jeśli regulamin pozwala się ratować, to czy ktoś woli latać bardziej zachowawczo i się nie podpierać silnikiem zależy wtedy tylko od niego samego. Sama zmiana softu trwa kilka minut i nic nie kosztuje więc jeśli ktoś chce to ma. 

To czy jest to zgodne z "duchem" FxJ to tak jak wcześniej pisałem jest temat na otwarcie flaszki :)

Możliwość silnika lub jego zakaz wpływa bardziej na taktykę i to nawet nie pojedynczego lotu a całych zawodów. W obu przypadkach kwestia walki o wysokie miejsca praktycznie się nie zmienia, więcej jak jedno zero grzebie szanse na wynik. Można czasem trochę inaczej rozegrać lot ale jeśli każdy ma możliwość to nadal nie wpływa to na szanse poszczególnych zawodników. 

Różnica jest tylko taka z iloma modelami się wróci do domu 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Czytam te wszystkie posty i nie mogę zrozumieć o co tak na prawdę chodzi czy sprawa dotyczy prywatnej interpretacji przepisów i stosowanie altisów wedle własnego uznania, czy zawody i wszystko z nimi związane przepisy odbywają  się  zgodnie z obowiązującymi przepisami FAI których nie można zmieniać bo nam się nie podobają. Dla mnie jako sędziego w innych klasach ustanowione przepisy są święte czy nam się podoba czy nie, bo tu akurat zawodnicy i organizatorzy nie powinni mieć na to wpływu za zawodach. Każda inna interpretacja obowiązujących przepisów robi szkodę wszystkim zawodnikom i nie powinna mieć miejsca. Każdy kraj ma wpływ na zmianę przepisów i może wnioskować o nie ale to musi odbywać się z zachowaniem wszelkich obowiązujących procedur. Jeżeli zawodnik znający dobrze przepisy [ a powinien każdy je bardzo dobrze znać ] wykorzysta je na swoją korzyść to tylko można mu przyklasnąć  i nie można mieć pretensji ze wykorzystuje każdy dostępny mu przepis dla uzyskania jak najlepszego wyniku  Pozdrawiam Elpazo Władek  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.