Skocz do zawartości

DH 100 Vampire MK 1


solainer

Rekomendowane odpowiedzi

Przykra sprawa. A z ciekawości w takim konstrukcyjnym modelu przy tak spektakularnej kraksie jaki jest odzysk elektroniki? Rozumiem że najważniejsza sprawa by nie bylo pożaru. Czy turbina jest do odzyskania itd...?

Wysłane z mojego SM-A127F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Dziś na spokojnie wymontowałem co się dało. Poległo tylko jedno serwo z powodu zerwanej przekładni, jak znajdę zestaw naprawczy to się je wyleczy. Power box na złom, ECU od turbiny na załom. Sama turbina ma ułamany rozrusznik i łopatkę sprężarki oraz jest pognieciona. Otworzyłem ją i w środku jest nienajgorzej, myślę że jeszcze będzie latać. Baterie 5 sztuk lipoli różnych pojemności zostawiłem na lotnisku bo po takim uderzeniu bałem się ich brać do domu za to koledzy modelarze sobie je wzięli, mam nadzieję że nikt sobie domu nie spali. Opona przedniego podwozia pękła na pół, jeden mechanizm elektrona ma ułamaną wtyczkę od zasilania i się nie domyka. Trzy odbiorniki spectrum do wyrzucenia bo też po takim dzwonie nie zaryzykuję ponownego użycia. Przerwały się nawet niektóre z przewodów od serw. Odzyskałem kilka snapów i śrubek. 

Straty są duże. Gdyby się zapalił to pewnie nic bym nie odzyskał. 

 

Teraz muszę pomyśleć czym zastąpić stracony model. Mocno myślę o F9F Panther. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kesto napisał:
W dniu 22.08.2022 o 21:48, solainer napisał:

 

Teraz muszę pomyśleć czym zastąpić stracony model. Mocno myślę o F9F Panther. 

To pomyśl jeszcze o SAAB 29, całkiem sympatyczna beczka.:)

Tak ten Saab to bardzo fajny samolot, ale ja jestem zbyt cienki żeby samemu opracować model. Nie mam pojęcia jak to wszytko się liczy i dobiera aby wyszedł z tego model latający. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hehe też byłem zaskoczony. Podziękowania dla Piotra z KMS Kowala, on wpadł na pomysł zgłoszenia tego dzwona. W tej konkurencji nigdy nie startowałem.

 

Szkoda że nikt nie ma filmiku z tego uderzenia.

Podobno silnik nadaje się do odbudowy. Czekam na wycenę naprawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam zbudowałeś super nie tuzinkowy model.Zbuduj go jeszcze raz zaoszczędzisz dużo czasu i pieniędzy. Bo masz już wiedzę i rozwiązania wielu problemów które napotkałeś w trakcie budowy a to jest połowa sukcesu i oszczędności czasu budowy na którego nam ciągle brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.