Skocz do zawartości

Extra 300 KS - 2,7 m - relacja z budowy


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
37 minut temu, Cybuch napisał:

Ja zrobiłem odpinany kierunek , konstruktor to przewidział.

Ja już po przymiarkach , bez odpięcia kierunku nawet nie ma opcji aby takiego bydlaka zmieścić do mojego auta.

Bez kierunku wejdzie na styk, więc kierunek musi być odpinany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kszczech napisał:

Z kierunkiem spokojnie wchodzi do Renault Clio

Ale to z otwartą klapą jedziesz?

Nawet przeszło mi to przez myśl w końcu na lotnisko mam raptem 4 km to i z otwartym bagażnikiem zajadę.

Ale chyba najrozsądniej było by odczepić kierunek , ale to się musi odczepiać wygodnie i błyskawicznie , bo jak zorganizuję sobie dwie godziny wolnego to nie po to aby przypierniczyć te dwie godziny na montaż kierunków stateczników itp.

No nie wiem jak to jest rozwiązane takie odczepianie kierunku i jak to działa , jak się nie zaprzyjaźnię z tym demontowaniem , składaniem i rozkładaniem modelu, to rozejrzę się za bagażnikiem dachowym , dorobię mocowania szyte na miarę i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dotarło "serduszko" do mojej extry , długo zastanawiałem się czy warto przepłacać ,extra wychodzi lekko , nie latam znowu tak dużo ,a  DLE 55 nigdy mnie nie zawiódł .No to może DLE 120 plus tłumiki JMB TRC-60-L . wiem że sporo ludzi lata tymi extrami , jakie silniki zakładacie ? no i może jakie śmigło do DLE 120 ? tak raczej do paterna 

 

 

IMG_20201107_162008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jest dostępny , ale mimo że DLE to tańsza opcja to i tak jest drogo.

Co do dle55 to też złego słowa nie powiem , zawsze zapala za pierwszym obrotem , nawet jak zostawiłem model na lotnisku i wróciłem po 2 godzinach to i tak odpalał za jednym machnięciem śmigłem bez żadnego ssania itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2018 o 21:44, cyrax_ojz napisał:

formatki lekko przeszlifowane bączkiem w celu usunięcia wąsów ze spodniej części

Trochę się uczę modelu , ale za cholerę nie mogę się domyśleć co to za bączek.

A tym razem chciał bym oczyścić wąsy.

W poprzednich modelach czyściłem tylko te kłaki które przeszkadzały , a te które nie były istotne to przeważnie zostawały, no ale po tym bączku to fajnie wygląda i ja też tak chcę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, enter1978 napisał:

Trochę się uczę modelu , ale za cholerę nie mogę się domyśleć co to za bączek.

A tym razem chciał bym oczyścić wąsy.

W poprzednich modelach czyściłem tylko te kłaki które przeszkadzały , a te które nie były istotne to przeważnie zostawały, no ale po tym bączku to fajnie wygląda i ja też tak chcę :)

szlifierka mimośrodowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Graffi_25 napisał:

Spokojnie Wiesiu nie rozpędzaj się już się pakuje przeszlifowane teraz

Dzięki wielkie.

Powiem ci że napaliłem się na ten model jak szczerbaty na suchary ,  niby w ofercie jest już długo ale mnie dopiero teraz na niego wzięło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak będzie relacja , od Krzysztofa jest profesionalna relacja a ja zrobię relację jak amator buduje duży model.

Z tym że ja mam zamiar dokładnie podliczyć ten model i na koniec będzie wiadomo ile taki model kosztuje samemu go budując i kombinując jak się da byle nie przedobrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, enter1978 napisał:

samemu go budując i kombinując jak się da

Istotne byś nie przekroczył granicy "druciarstwa i oszczędności" bo konsekwencje mogą zaboleć...

Fajnie że zabierasz się za ten model, pewnie wiele osób będzie z zaciekawieniem śledzić relację, w tym i ja :).

Gwarantuję że oblot wzbudzi wiele emocji i na końcu stwierdzenie że 2,7 m lata znakomicie i strach przed tak "dużym" modelem jest bezpodstawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.