Skocz do zawartości

Extra 300 KS - 2,7 m - relacja z budowy


Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Shock napisał:

Fajny układ ale ma jeden słaby punkt, krytyczny... "Plastikowy" orczyk na serwie ;) 

To prawda , ale jest wzmocniony od spodu aluminiowym pierścieniem Przy moim spokojnym lataniu powinien wytrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem takie https://botland.com.pl/orczyki-do-serw/9198-aluminiowy-okragly-orczyk-feetech-fk-rp-001-20mm-6mm-5904422337698.html

I dają radę , produkt jest dobry, ale trzeba było sie pobawić i dorobić do tego dźwignie z laminatu.

Ale sam materiał i frez jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Shock napisał:

No i będziesz spał spokojnie :).

Szacuneczek za pozytywną reakcję na konstruktywną krytykę ...

To nie krytyka ,to konstruktywna rada - tak to mi się podoba .

Dzięki.

5 godzin temu, enter1978 napisał:

Ja kupowałem takie https://botland.com.pl/orczyki-do-serw/9198-aluminiowy-okragly-orczyk-feetech-fk-rp-001-20mm-6mm-5904422337698.html

I dają radę , produkt jest dobry, ale trzeba było sie pobawić i dorobić do tego dźwignie z laminatu.

Ale sam materiał i frez jest OK.

Wiesiu , dzięki za link .

Osobiście mam mieszane uczucia co do takiego rozwiązania .

Alu lubi się  szybko wyklepywać .

Jak dzwignia nie jest dokręca śrubkami to tak mało mi się to podoba.

Różne są szkoły , jedna mówi , że plastikowe dobrze spasowane oczywiście wykonane  z dobrego materiału  są lepsze , bo nie wyklepują się i lepiej tłumią drgania . Nie ma ideału , więc sami decydujemy co wybieramy.

Ja do tej pory latałem modelami 2,2m i miałem wszędzie dzwignie serw plastikowe .

W modelu 2,7 te powierzchnie sterowe są troszkę większe , więc warto się zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2021 o 20:49, Cybuch napisał:

No i stało się . Jestem w posiadaniu dość obszernego pojazdu , a mianowicie cytryna C5 i po dzisiejszych przymiarkach okazało się , że  z kadłubem jest problem , nie mieści się.

Pozostaje opcja demontowanego kierunku .

Macie może jakiś patent szybkiego wypinania linek ?.

 

Korzystam z takiego rozwiązania firmy Secraft i jestem bardzo zadowolony.

 

Aerobertics.be Secraft - Easy Wire Coupler (Red)

 

U nas w kraju Modelemax mają od czsu do czasu. Warto zapytać.

 

Tak to wygląda w modelu Syna i się sprawdza.

 

1024314938_2019-10-24Yak54build(18).thumb.jpg.23875ef91ceac53052bf66d4f64adc20.jpg

 

 

Tutaj jeszcze bez zamontowanej linki. Wypina się oczywiście zawleczkę sprężynującą i bolec.

 

1492099983_2019-10-24Yak54build(19).thumb.jpg.5458bf3acc06dd94fbd091d39c806cd4.jpg

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2021 o 17:54, Shock napisał:

Chyba nie .

Cenię sobie pewność działania a moja 14 SG spełnia wszystkie moje fanaberie ;) no może oprócz wspomnianego matchowania serw . Jednak w tym wypadku wolę PB...

Tak naprawdę jak w piosence - oprócz błękitnego nieba nic mi więcej nie potrzeba :)

 

17 minut temu, Sage napisał:

 

Korzystam z takiego rozwiązania firmy Secraft i jestem bardzo zadowolony.

 

Aerobertics.be Secraft - Easy Wire Coupler (Red)

 

U nas w kraju Modelemax mają od czsu do czasu. Warto zapytać.

 

Tak to wygląda w modelu Syna i się sprawdza.

 

1024314938_2019-10-24Yak54build(18).thumb.jpg.23875ef91ceac53052bf66d4f64adc20.jpg

 

 

Tutaj jeszcze bez zamontowanej linki. Wypina się oczywiście zawleczkę sprężynującą i bolec.

 

1492099983_2019-10-24Yak54build(19).thumb.jpg.5458bf3acc06dd94fbd091d39c806cd4.jpg

Dzięki za podpowiedz . Fajne to ,ale w polu , a wiem z doświadczenia , że chwila nieuwagi i zawleczka w trawie i już jej nie znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2021 o 20:49, Cybuch napisał:

Macie może jakiś patent szybkiego wypinania linek ?.

Ja skorzystałem z prostego jak cep patentu rolniczego ...;)

W swoim Su 29 też musiałem demontować statecznik pionowy i testowałem kilka rozwiązań a najlepsze było takie coś,

zamiast śrubki wpinałem zawleczkę i po temacie. Może śmiesznie to wyglądało (nie było widoczne  bo wypadało pod wysokością) ale funkcjonowało znakomicie, było szybko montowalne/demontowalne i raczej ciężkie do zgubienia w trawie. Gdzieś mam fotkę na forum tego patentu . 

 

d_3065_Zawleczka_rolnicza_5mm_1.jpg[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
39 minut temu, Cybuch napisał:

Dla mnie nadszedł najfajniejszy moment budowy modelu , to czego Wiesiu nie lubi . oklejanie i malowanie

A idź ty z twoim najfajniejszym etapem , toż to przekleństwo jest.

Ja z etapu gdzie nienawidziłem oklejania przeszedłem do tego że toleruję tą robotę , co nie znaczy że ją lubię:).

Fajnie Irek że coś działasz , fajnie to wygląda choć nie wiem jaki efekt końcowy siedzi w twojej głowie.

Co do niebieskiego koloru i latania wieczorem to mam mieszane uczucia , model robi się czarny , tyle że twój niebieski jest inny od mojego niebieskiego , mój jest sporo ciemniejszy.

Ja na razie nic nie działam choć chciał bym dopasować garb do statecznika i wkleić to na miejsce.

Niestety nie ma na to szans , w pracy mam urwanie h....a  , współpracownik zachorował na covida  , więc zostałem sam i sam obstawiam pełne doby, zdarza się że pracuję 20 godzin na dobę i śpię 3 godziny, za to jestem dzielny  i daję radę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, enter1978 napisał:

zdarza się że pracuję 20 godzin na dobę i śpię 3 godziny, za to jestem dzielny  i daję radę

W pewnym wieku odczujesz skutki , nie warto , szkoda zdrowia , bo jak je stracisz to ....... strach pomyśleć.

Co do tego co kto lubi to jak w przysłowiu " jeden lubi ogórki inny ogrodnika córki ".

Zdrowych i wesołych świąt życzę Tobie i wszystkim modelarzom  forumowiczom.

Pozdrawiam.

Może wiesz czemu nie ma opcji edycji ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.