Skocz do zawartości

Koronawirus


Paweł Prauss

Rekomendowane odpowiedzi

Moja wioska liczy ok 500 mieszkancow z czego dzisiaj w kosciele bylo pk 80 osób.Taką instytucje powinni zamknąc jako pierwsza, żeby ten caly spendt nie maczał ręki w jednej kropielnicy,to pierwszy krok do zakażenia.Jarek popieram Ciebie w 100%

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Paweł Praus napisał:

Czyli nie takie całkiem zamknięte...

I ta drogą najszybciej można coś złapać bo władze wywołały właśnie sztuczny tłok...

Chyba że źle zrozumiałem....

 

Nie chce widziec , CO sie jutro w Niemczech bedzie dzialo . Moim zdaniem srednio madre posuniecie .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jarek996 napisał:

 

Konrad ja tam nie mam nic do osob wierzacych ( choc za cholere ich nie moge zrozumiec ) , tylko zacytowalem  jakiegos barana ( gleboko mam w d...e jakie mu dali tytuly i kto przed nim kleka )  ktory twierdzi , ze Jezus nie przenosi wirusow i dlatego mozna sie "taplac" w wodzie swieconej bez zagrozenia. 

Calkowicie na temat uwazam. Malo tego ; mysle , ze TAKIE rzeczy powinny byc NAGLASNIANE i PIETNOWANE ( tak jak mnie napietnowali , ze chce w DUZEJ grupie isc na trening kolarski ) !!!

P.S. Poszedlem w grupie 3 osobowej ;)

Tak na marginesie , to ci wierzacy sa starsznie obrazalscy .... 

Jak tak sobie wybrali , to niech dzwigaja ten krzyz i nastawiaja policzki , a nie ciagle narzekania .

Oni moga "krzewic" swoje bajki z doliny Jordanu , a ja musze stulic pysk. Gdzie tu jakas sprawiedliwosc ? 

 

Po pierwsze kropielnice są suche, nie ma obecnie wody święconej w kropielnicach, chyba, że ktoś chce zabrać sobie prywatnie do domu. Woda święcona to nie sakrament.

 

Po drugie, w sytuacji, kiedy biskup mówi o obecności Jezusa w Najświętszym Sakramencie, czyli nic ponad wyznawanie swojej wiary, nazywasz go baranem. Rozumiem, że w twoim kręgu nie jest to obraźliwe stwierdzenie.

 

I akurat ten biskup nie jest hipokrytą tak jak kilku tutaj go nazwali, bo właśnie potwierdził wiarę w religię, której jest kapłanem. Hipokrytą by był w sytuacji odwrotnej. Widzę, że jest tu też bardzo wielu ekspertów od czytania w myślach duchowieństwa, który z nich myśli o pieniądzach, a który nie.

 

Sprawiedliwość polega na tym, że robisz co chcesz, póki nie wkraczasz w cudzą wolność. Mówisz, co chcesz, póki nie obrażasz innych.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie obrazaja pewne osoby obiecujace wieczny zywot i jeszcze oczekujace badz wymagajace za to kasy w wielkim uproszczeniu mowiac ... To jak sprzedawanie na allegro towaru, ktory nie spelnia oczekiwan klienta. Lub kupowanie kota w worku, jak kto woli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Paweł Praus napisał:

Faktycznie lepiej nie wkraczajmy na kruchy lód i nie dyskutujmy o uczuciach religijnych bo będzie zadyma a tego nikt nie chce...

Popieram apel Pawła.

 

Panowie jeszcze jeden tego typu wpis i moderacja wkroczy stanowczo. 

Jeszcze raz. Tu dyskutujemy o COVID-19 a nie o religii. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak piszesz Paweł.

Każdy post związany z religią zostanie skasowany a osoba nawiązująca dostanie ostrzeżenie do bana włącznie .

Mamy być po jednej stronie barykady a nie dzielić się !! niezależnie od wyznania, orientacji, poglądów itp itd

 

Chyba napisaliśmy równocześnie Konrad  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Konrad_P napisał:

Przyjmijmy, że wpis Bartka jest ostatnim w tej kwestii.

Naprawdę każdy następny poleci do kosza a autor pożegna się z pisaniem na 2 tygodnie. 

To jest obietnica a nie puste gadanie. 

No nie dajmy się zwariować,  uważam że dla dobra ogółu powinniśmy piętnować to o czym bezdyskusyjnie wiemy że jest niewłaściwym postępowaniem niezależnie kogo to dotyczy.

To jest forum modelarskie, a modelarze są ludźmi myślącymi i temu nikt nie zaprzeczy.

Więc nie bójmy się głupoty nazywać po imieniu!!!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Konrad_P napisał:

A tak z ciekawostek to od poniedziałku w Niemczech przez 10 dni wprowadzono kwarantanne i będą zamknięte wszystkie sklepy w tym czasie. 

Jeśli u nich od jutra to u nas pewnie za 2 do 3 tygodni może się też pojawić taki scenariusz. Oby nie.

 

To fake-news,jakis debil to wstawil,mam nadzieje ze gnoja dopadna.

https://www.mimikama.at/allgemein/supermarktketten-nur-noch-montags-und-freitags-offen/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to faktycznie Fake-News to powinni odnaleźć tego kogoś i przykładnie bardzo, ale to bardzo surowo ukarać i upublicznić to. Takie teksty doprowadzić mogą do bardzo niebezpiecznych sytuacji i narażają ludzi na duże kłopoty. Raz, że wszyscy są w stresie związanym z wirusem to do tego dodaje się jeszcze potężny stres związany z przeżyciem przez kolejne dni bez żywności, bo jestem pewien, że starsi i już chorzy nie byli w stanie zaopatrzyć się na te 10 dni.

 

To jest czyste skurwysy...wo. Łeb urwać to mało.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może część z Was uzna to co napiszę za  daleko posunięty radykalizm ale uważam  że  w związku  ze stanem epidemicznym powinny być wprowadzone drakońskie  kary grzywny za  fake-newsy i  sianie defetyzmu. Kary bez możliwości kasacji i odwołań. Mamy stan nadzwyczajny i takie też środki powinny być zastosowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, d9Jacek napisał:

może część z Was uzna to co napiszę za  daleko posunięty radykalizm ale uważam  że  w związku  ze stanem epidemicznym powinny być wprowadzone drakońskie  kary grzywny za  fake-newsy i  sianie defetyzmu. Kary bez możliwości kasacji i odwołań. Mamy stan nadzwyczajny i takie też środki powinny być zastosowane

Wieczorem napisze Wam historię jaką własnie przeżyłem związaną z tym nieniemieckim fake-news. Ale kurde muszę się trochę uspokoić bo teraz na 20 "krzywych" umiałbym wstawić tylko jedno nie wulgarne słowo.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodałbym natychmiast egzekwowane.

 

Oraz kary za   "macanie"w marketach za pieczywa gołymi rękami.  Podchodzą babcie i macają gniotą 20 bułek zanim wybiorą jedną. Obok rękawiczki jednorazowe -ale po co kto by sobie wysiłku dodawał żeby włożyć....

I pilnowanie  odstępów -jak w miejscach publicznych kolejka i przepychanie się łokciami lub kilka osób gada śmieje się w kupie  zamiast te 2m od siebie -to patrol każdemu NATYCHMIAST parę pał przez plecy.

Babcia mówiła -  "lepsze bite niż zdechłe"  Niestety do wielu osób nic innego niż pałą przez plecy nie dotrze... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, latacz napisał:

dodałbym natychmiast egzekwowane.

 

Oraz kary za   "macanie"w marketach za pieczywa gołymi rękami.  Podchodzą babcie i macają gniotą 20 bułek zanim wybiorą jedną. Obok rękawiczki jednorazowe -ale po co kto by sobie wysiłku dodawał żeby włożyć....

I pilnowanie  odstępów -jak w miejscach publicznych kolejka i przepychanie się łokciami lub kilka osób gada śmieje się w kupie  zamiast te 2m od siebie -to patrol każdemu NATYCHMIAST parę pał przez plecy.

Babcia mówiła -  "lepsze bite niż zdechłe"  Niestety do wielu osób nic innego niż pałą przez plecy nie dotrze... 

Ja bym chciał aby to było wprowadzone w całej Unii Europejskiej. Mieszkam w Niderlandach od jakiegoś czasu i tu jest wielokrotnie gorzej z higieną niż w Polsce.

Jeśli ekspedientka podaje Ci ciastko które ma taką serwetkę/foremkę na dole (np jak w bajaderce) to o ile nie ma kremu ZAWSZE przytrzyma je również palcem od góry czyli za ciastko. Pieczywo jest podawane również bez rękawiczek (od momentu pojawienia się koronawirusa się dopiero pojawiły).

Przestałem chodzić do wszelkich pubów. Po wypiciu piwa nasza szklanka trafia na "dwa zamoczenia" do zlewu, nalewają kolejne piwo i trafia ona do kolejnej osoby, bez żadnego mycia. Widziałem to w kilku miejscach plus dostałem potwierdzenie od dwóch znanych mi barmanek, że jest to standard...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Paweł Praus napisał:

A w tle słychać język Rosyjski...

...и в этом  ничего странного  нет...потому что они везде?, в Австралии также??

но, наверное, дело не в мытье рук?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.