Skocz do zawartości

MiG-21 EDF 70mm - krok po kroku (z planami)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sporych rozmiarów ten ołówek pod EDF70. A dużą różnicę zrobi przewymiarowanie pod EDF64? Akumulator planujesz umieścić w garbie za kabiną czy w atrapie podkadłubowego zbiornika?

P.S. Polecam malowanie wg schematu jak z wystawy statycznej w Aeroklubie Poznańskim w Kobylnicy.

 

26038438360_15e2e4625e_b.jpg.f4a105818e416d3f6035c4a4f6ee34fe.jpg

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, robertus napisał:

Aż takich zdolności artystycznych nie mam aby zrobić Miecznika, chociaż mam go nakręconego z każdej strony.

O rozmiarach i wyposażeniu pomyślę jeszcze później.

 

A może w kooperacji np.: z Markiem Rokowskim (Na polskim niebie) udało by się zrobić taki zestaw z nadrukiem? Coś na wzór jego MIGów 29.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałeś Robercie o jakimś powiększeniu powierzchni skrzydeł (i dla proporcji -usterzenia) ? dało by się to zrobić bez zauważalnej zmiany dla nie wtajemniczonego oka

W zależności czego będziesz się trzymał przy ogólnym skalowaniu dostał byś albo troszkę mniejszy kadłub albo większą powierzchnie nośną ...

 

Ołówek swoje prawa ma..... łza się kręci :) robiłem przy nich w Zegrzu Pomorskim ...nie żebym sugerował w jakim ma być oznakowaniu.. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tez obejrzalem video i jestem pod wrazeniem jak sprytnie to rysujesz. Do wycinki w styropianie jak znalazl. Nie uzywasz zadnych wyszukanych funkcji czy tajemniczych pluginow z tego co zauwazylem. Jakby Ci sie chcialo kiedys, moglbys nagrac jakies tuto jak to robisz po kolei?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, skrzydła i sery powiększę - pewnie w trzeciej części

6 minut temu, wojtek-a napisał:

Wlasnie tez obejrzalem video i jestem pod wrazeniem jak sprytnie to rysujesz. Do wycinki w styropianie jak znalazl. Nie uzywasz zadnych wyszukanych funkcji czy tajemniczych pluginow z tego co zauwazylem. Jakby Ci sie chcialo kiedys, moglbys nagrac jakies tuto jak to robisz po kolei?

 

 

jedyny plugin jaki używam to unfold gdy taka rurę trzeba rozwinąć na płasko

Wszystko jest po kolei, jednak nie wiem czemu nie nagrywa się jak otwieram menu

 

PS. wszystko jest przyspieszone 4x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, ze jak juz zaimportujesz skan czy zdjecia planu na dwie plaszczyzny, to pozniej rysujesz powiedzmy "zebra" czy przekroje w odpowiednich odleglosciach. Jak to robisz? Rysujesz np. prostokat i przesuwasz kopiujac go w miejscach zeber. Robisz z tego plan/grupe i pozniej modyfikujesz, czy jakos inaczej. Nie umialem w tym programie znalezs opcji offsetu plaszczyzn?...

 

 Kiedys troche meczylem Skeczupa ale nie szlo mi za bardzo. Zauwazylem, ze (nie tylko w Skeczupie ale w nim jakos szczegolnie) bardzo wazne jest, zeby w odpowiednim momencie i z odpowiednich elementow zrobic grupy czy komponenty, zeby sie pozniej nie pogubic i moc cos zmienic jak trzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadłub robię tak jak na filmie. Poczekaj może na dalszą część to się rozjaśni a jak nie to wytłumaczę.

Skrzydło robię na oko gdy je wycinam, no chyba, że to profil kfm to wtedy trudności nie ma.

1 minutę temu, japim napisał:

Podejrzewam że to będzie płaskolot :)

 

 

No clarky na pewno nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chyba już wiem o co ci chodzi. To wręgi będą na pewno tak jak na tych oryginalnych przekrojach jak na filmie. Jak będę potrzebował jakiś przekrój pośredni to przetnę kadłub jakimś prostokątem i zrobię "interact with model" i powstanie mi wręga w tym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.