Skocz do zawartości

Bleriot XI RC 1m


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Chciałbym wam pokazać mój model Bleriota XI o rozpiętości 1m wykonany z listewek sosnowych oraz płyty EPP. Relacji nie robiłem z paru powodów. Model powstał w 1 dzień. No może z detalami 2. Po drugie nie byłem pewny czy to poleci. Wymyśliłem sobie by zrobić ten model w miarę przełożonymi detalami z rzeczywistego. Tzn napęd sterów jest na żyłki wędkarskie. Ster wysokości płytowy. Cała konstrukcja jest zaimpregnowana i pozwiązywana linkami. Model do lotu waży w okolicach 250g. Napęd to silnik Emax CF2822 1543kv. Śmigło to 8x4.3SF. Pakiet 2s 1500mah. 2x serwa 9g. Odbiornik Flysky 3ch. Pierwszy prawdziwy oblot robiłem bez imitacji silnika i malowań. Teraz po nałożeniu tego widać że potrzeba porobić korekty co do środka ciężkości. 

Mimo wszystko modelem lata się przyjemnie. 

 

20200503_181029.jpg

20200503_181155.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam duży sentyment do Bleriota. Moja sugestia, więcej- prośba! Posadź w kabinie pilota- wystarczy płaska sylwetka, będzie jeszcze lepszy efekt. Mój egzemplarz był większy (150 cm rozpiętości), ale latał na silniku o tylko numer większym od Twojego Emaksa, jeśli dobrze widzę.  Loty nim to była magia. załączam link do filmu, był wątek na forum, ale po tej przebudowie go wcięło: https://www.youtube.com/watch?v=Fv9WzOyjf5w

Bleriot loty testowe_Moment.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zbjanik napisał:

Mam duży sentyment do Bleriota. Moja sugestia, więcej- prośba! Posadź w kabinie pilota- wystarczy płaska sylwetka, będzie jeszcze lepszy efekt. Mój egzemplarz był większy (150 cm rozpiętości), ale latał na silniku o tylko numer większym od Twojego Emaksa, jeśli dobrze widzę.  Loty nim to była magia. załączam link do filmu, był wątek na forum, ale po tej przebudowie go wcięło: https://www.youtube.com/watch?v=Fv9WzOyjf5w

Bleriot loty testowe_Moment.jpg

Co do pilota to z tego co wiem Marek Rokowski ma go podesłać więc napewmo się pojawi. A co do Twojego Bleriota. Wcale go tak nie wcięło bo dobrze się mu przyglądałem podczas budowy mojego. Tutaj ciężko zrobić zdejmowane skrzydło więc wielkością zrobiłem go na tyle ile mogłem. Ale Twój wyszedł świetny i prawdziwy. Mój to była technika prób i błędów. Zakładałem również opcję że może wgl nie polecieć. Poszło naprawdę sporo uproszczeń u mnie. Np podwozie. Jeszczs pry nim będę grzebał i pochwalę się efektem ostatecznym :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2020 o 23:13, meran110 napisał:

Oto mój wkład do tematu. 

"Mój" (oddałem koledze) nie ma lotek. Sterowanie poprzeczne jak w oryginale, przez skręcenie płata.

Pozdrawiam?

Ja właśnie obawiałem się sterowania poprzez skrzywianie płata. Ten model to i tak była wielka nie wiadoma czy się uda czy też nie :) Parę zdjęć z dzisiaj.

C.jpg

G.jpg

H.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
18 minut temu, grzegor napisał:

Jaki tam zastosowałeś kąt zaklinowania płata jeśli można ?

Żeby nie okłamać Cię teraz to muszę w domu sprawdzić. Zrobię zdjęcie z boku. Ale pamiętam że starałem się zrobić podobnie do oryginału bo cały model to jedna wielka improwizacja. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.