Skocz do zawartości

Drukowany Kawasaki Ki61


japim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

koszt  takiego modelu przy sprzyjających wiatrach to około  50 zł ( filament, węgiel i klej). wystarczy wydrukować na zawody 3-4 sztuki. A po zawodach można uzupełnić eskadrę o brakujące egzemplarze. Czas produkcji jednego przy odrobinie wprawy to 5-7 dni, z czego większość czasu to drukowanie,, samo sklejenie modelu to przysłowiowy jeden wieczór.

Te modele mają jeszcze jedną zaletę, sa w 100% powtarzalne.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jedno ale: umiejętność zaprojektowania takiego cuda wywodzi się z wiedzy tajemnej niedostępnej dla wszystkich. No chyba, że ma się w eskadrze takiego Przemka co tą wiedzę posiadł. No niby można gotowe pliki ściągnąć, ale wiecie jak to jest- każdy robi model trochę pod siebie-tu coś dołoży, tam ujmie. Nawet modele z zestawów pozostawiają pewien margines. A tu wszystko jest tak zrobione, że jedyne wyzwanie to malowanie... Model super, ale brakuje mi w nim jakby to powiedzieć ... pierwiastka ludzkiego... Z drugiej strony tak pewnie wygląda przyszłość w skali 1:12. Z trzeciej strony- idealna technika no kopyta, co ja gadam- całe formy!!! Ale to już chyba gdzieś pisałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2020 o 21:44, AQUARIUS_ML napisał:

... Z drugiej strony tak pewnie wygląda przyszłość w skali 1:12. Z trzeciej strony- idealna technika no kopyta, co ja gadam- całe formy!!! Ale to już chyba gdzieś pisałem. 

 

Tak. Stronę wcześniej.

 

Mam pliki od Przemka na pewno będę drukował ten model.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przezroczystym filamencie nie widać tej drobiazgowej roboty którą Przemek wykonał. Jest sporo szczegółów w liniach podziałowych, niektóre z nich na zdjęciach to wina mojej drukarki samoróbki. 

Model drukuje się właściwie sam, Przemek dostarczył Gcody które z powodzeniem można wykorzystać. Ja częściowo robię swoje ot tak bym cokolwiek zrobił na tym etapie. 

Dzięki Przemku jeszcze raz

WhatsApp Image 2020-12-27 at 20.49.57.jpeg

WhatsApp Image 2020-12-27 at 21.19.39.jpeg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wyglada komplet napędu ;)

 

Esc mogłyby być trochę mniejsze ale są 2-6S i mają 5A UBECa. Ten zestaw jest bardzo uniwersalny, bo moze kręcić śmigłem od 8 do 11 cali. Osiągi steruje się właściwie tylko pojemnością pakietu. Tzn do małego śmigła mały pakiet a do dużego duży. 

20201230_204544.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mirolek napisał:

chyba się dołączę do tego drukowanego szaleństwa ?

 

Pół roku temu po wydrukowaniu IŁ-2M3 napisałem, że kończę przygodę z drukowankami ale... jestem skłonny dołączyć tak jak Mirek do "tego drukowanego szaleństwa". Czekam tylko na zapowiedzianą wersję spalinową. Leżakuje u mnie niezatrudniony OS 15 CV, może się doczeka :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale będzie sprzątania na polu, po walce. Już widzę te latające paprochy po kolizji :)

 

5 minut temu, Lech Mirkiewicz napisał:

Pół roku temu po wydrukowaniu IŁ-2M3 napisałem, że kończę przygodę z drukowankami ale... jestem skłonny dołączyć tak jak Mirek do "tego drukowanego szaleństwa". Czekam tylko na zapowiedzianą wersję spalinową. Leżakuje u mnie niezatrudniony OS 15 CV, może się doczeka :)  

 Tym bardziej, że wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują na to że spalina może być ciut lżejsza :) , pakiety jednak swoje ważą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.