Skocz do zawartości

Drukowany Kawasaki Ki61


japim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Drukowanki można malować aerografem ale na "półsucho". Lepiej jednak wcześniej całość pokryć cieńką warstwą filllera. Doskonały jest biały akrylowy Boll w puszcze. Przyrost masy jest pomijalny a farba się już nie rozlewa kapilarnie. Tak samo naklejki. Rondelki to folia Oracal 551. Dobrze się trzyma i układa bo to folia wylewana. Panele szyb wyciąłem nożem na zimno. Wycięte służą jako szablon. Szybki z okładek wklejam na Canopy glue . Z przednią będzie problem bo jest nierozwijalna. 

16132190782408844716095696536138.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Moja KI z peta i w wersji z podwoziem wyszła  niemal równo 500 g. Co przy ultra lekkiej wersji Pawła z LW PLA uważam za przyzwoity, aczkolwiek nie najlepszy wynik.  Jutro jadę po silnik i  resztę i wrzucę fotki jak już zmontuję i poważę.  Zapowiada się super  model :-).

Pozdrawiam i trzymam kciuki za Wasze sukcesy.

Pioter 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Trochę walki z Enderem 3 Pro i wydrukowane :)

 

 

IMG_20210313_125020.thumb.jpg.cfc6b3242c83b998edd48072307febf9.jpg

 

 

IMG_20210313_125659.thumb.jpg.29a0acee53cf875481c8855a9cecfc69.jpg

 

 

Drukowałem z PLA

Waga drukowanych elementów 400g (bez mocowania silnika, które będzie z innego materiału lub wygrzewane  w piekarniku :))

Silnik już zamówiony, resztę wyposażenia znalazłem w szufladzie.

Brakuje śmigła 9x6.

Elementy bardzo dobrze do siebie pasują, linie podziałowe wyglądają znakomicie.

 

Część elementów które są drukowane w trybie wazy musiałem drukować za pomocą programu Printrun. Z karty co jakiś czas zatrzymywało się drukowanie i powstawał "kleks" PLA. Próbowałem różnych kart cały czas było tak samo.

 

Teraz posklejać to wszystko, pomalować i w górę :)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.