Skocz do zawartości

Drukowany Kawasaki Ki61


japim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale spaline w drukowany kadlub? Czy w kadlub zrobiony z drukowanej formy? Pytam bo po głowie chodzi mi jedno i drugie.

 

Już pisałem o tym że jak ktoś wypożyczy mi do testu ASP 15 to zrobie Hiene na spaline.

 

POGO latał jakims WWI z takiej formy. Bylo o tym na forum zanim je wyłączyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda bajecznie - gratuluje ?

waga chyba też jest ok. Z tego co się orientuję to zwykle drukowanki wychodzą wagowo w okolicach 1 kg model mniejszy troszke mniej a większy troszke więcej. Waga samego plastiku to te minimalne różnice ale bebechy swoje ważą i nie udaje się zejść poniżej 900g przy założeniu, że starczy "pary w kotle" na 7 minut lotu.

 

Model świetnie się prezentuje i na pewno będzie bardzo szybki ...sprawdzimy na zawodach w przyszłym sezonie co potrafi ?

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2020 o 13:28, japim napisał:

biorę Jacka na świadka że model lata i to bardzo fajnie mimo paskudnej pogody

 

Potwierdzam - lata w kazdych warunkach. A mocy ma tyle, ze wyskoczyl z mojej reki zanim pomyslalem, aby go wypuscic ?

 

Na nastepne loty wezme drukowanego me109, to porownamy osiagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny.Gratulacje.Co do pakietów to się nie łudź ,my latamy na 1800 Ah 6s i ledwo wystarcza ,no chyba że masz super oszczędny silnik.Tak naprawdę to w/g regulaminu trzeba wylatać na pełnym gazie ponad 8 min. (zdaje mi się że w sumie 8,30 ale dokładnie nie pamiętam)

Pozdrawiam Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, JacekO napisał:

mocy ma tyle, ze wyskoczyl z mojej reki zanim pomyslalem, aby go wypuscic

 

 faktycznie odszedł z ręki bez problemu .... ale miał włączony silnik ?

Jeszcze raz gratuluje udanego modelu, zamiast tej muzyczki wolałbym posłuchać ryczącego silnika ale niestety, eco-elektro-cisza.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mirolek napisał:

 

 faktycznie odszedł z ręki bez problemu .... ale miał włączony silnik ?

Jeszcze raz gratuluje udanego modelu, zamiast tej muzyczki wolałbym posłuchać ryczącego silnika ale niestety, eco-elektro-cisza.

 

Strasznie wiało - i absolutnie nic nie słychać. Tu inny film nakręcony tego samego dnia z tym że silnik goblina to jest mała osa, a w Kawasaki nie słychać prawie nic. Tak jak napisałeś eco-elektro-cisza.

 

Ale nie czuj się zbyt zawiedziony - bo będzie też wersja spalinowa :) 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynają mi się podobać te drukowanki.... pomału się przekonuję pomimo ,że ze mnie straszny radykał i konserwatysta:). Fajne to ......Chciałbym się kiedyś nauczyć obsługi drukarki 3d ale ja jeśli chodzi  sprawy programowania itp. to jestem laik. Także raczej będę tylko podziwiał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arku,

 

Obsługa drukarki 3D a projektowanie pod wydruk 3D to 2 zupełnie oddzielne aspekty. Aby poprawnie drukować projekty nie trzeba być projektantem. Aby projektować 3D pod wydruk trzeba znać fizykę druku i wiedzieć jakie rzeczy da się wydrukować a jakie absolutnie nie mają szans.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, japim napisał:

Arku,

 

Obsługa drukarki 3D a projektowanie pod wydruk 3D to 2 zupełnie oddzielne aspekty. Aby poprawnie drukować projekty nie trzeba być projektantem. Aby projektować 3D pod wydruk trzeba znać fizykę druku i wiedzieć jakie rzeczy da się wydrukować a jakie absolutnie nie mają szans.

 

To prawda Przemku , ale trochę obawiam się nawet obsługi , mam wątpliwości czy poradziłbym sobie z tym  , zupełnie pojęcia o tym nie mam . Tradycyjne modelarstwo znam, także póki co działam wypróbowanymi metodami. Ale kto wie? Być może kiedyś się jednak skuszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakby ktoś był zainteresowany plikami do Ki-61 to są dostępne.

 

Pełna wersja na Cults3d:

https://cults3d.com/en/3d-model/various/kawasaki-ki61-1-12-r-c-flying-3d-printed-model

 

Pliki testowe do sprawdzenia czy będzie pasować i czy dobrze się drukuje:

https://cults3d.com/en/3d-model/various/kawasaki-ki61-1-12-r-c-flying-3d-printed-model-test-pieces

https://www.thingiverse.com/thing:4687917

 

Ewentualnie zapraszam na PW po rabaty dla forumowiczów.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.