Jump to content
japim

Drukowany Kawasaki Ki61

Recommended Posts

Kurcze jakie to można pikne kopyta pod formy robić. Zamiast się pierniczyć ze styrodurem... Co ja gadam- toż to formy można od razu robić! Jak włożysz w to spalinę i przetrwasz trzy kolejki to kupuję drukarkę?

Ale spaline w drukowany kadlub? Czy w kadlub zrobiony z drukowanej formy? Pytam bo po głowie chodzi mi jedno i drugie.

Już pisałem o tym że jak ktoś wypożyczy mi do testu ASP 15 to zrobie Hiene na spaline.

POGO latał jakims WWI z takiej formy. Bylo o tym na forum zanim je wyłączyłem.

Montaż filmu trochę zajmie - ale mam fotkę :)

DSC07986.JPG

Jeszcze raz wielkie dzięki dla Jacka za filmy, fotki i pomoc.

• Upvote 1
  • Dzięki 1

wygląda bajecznie - gratuluje ?

waga chyba też jest ok. Z tego co się orientuję to zwykle drukowanki wychodzą wagowo w okolicach 1 kg model mniejszy troszke mniej a większy troszke więcej. Waga samego plastiku to te minimalne różnice ale bebechy swoje ważą i nie udaje się zejść poniżej 900g przy założeniu, że starczy "pary w kotle" na 7 minut lotu.

Model świetnie się prezentuje i na pewno będzie bardzo szybki ...sprawdzimy na zawodach w przyszłym sezonie co potrafi ?

ms

Ki 61 to kwintesencja kombatu, czysta linia, rasowy myśliwiec. Wyszedł ekstra. jakby co to mam małe asp. :)

W dniu 6.12.2020 o 13:28, japim napisał:

biorę Jacka na świadka że model lata i to bardzo fajnie mimo paskudnej pogody

Potwierdzam - lata w kazdych warunkach. A mocy ma tyle, ze wyskoczyl z mojej reki zanim pomyslalem, aby go wypuscic ?

Na nastepne loty wezme drukowanego me109, to porownamy osiagi.

Piękny.Gratulacje.Co do pakietów to się nie łudź ,my latamy na 1800 Ah 6s i ledwo wystarcza ,no chyba że masz super oszczędny silnik.Tak naprawdę to w/g regulaminu trzeba wylatać na pełnym gazie ponad 8 min. (zdaje mi się że w sumie 8,30 ale dokładnie nie pamiętam)

Pozdrawiam Wojtek.

16 godzin temu, JacekO napisał:

mocy ma tyle, ze wyskoczyl z mojej reki zanim pomyslalem, aby go wypuscic

faktycznie odszedł z ręki bez problemu .... ale miał włączony silnik ?

Jeszcze raz gratuluje udanego modelu, zamiast tej muzyczki wolałbym posłuchać ryczącego silnika ale niestety, eco-elektro-cisza.

ms

Godzinę temu, mirolek napisał:

faktycznie odszedł z ręki bez problemu .... ale miał włączony silnik ?

Jeszcze raz gratuluje udanego modelu, zamiast tej muzyczki wolałbym posłuchać ryczącego silnika ale niestety, eco-elektro-cisza.

Strasznie wiało - i absolutnie nic nie słychać. Tu inny film nakręcony tego samego dnia z tym że silnik goblina to jest mała osa, a w Kawasaki nie słychać prawie nic. Tak jak napisałeś eco-elektro-cisza.

Ale nie czuj się zbyt zawiedziony - bo będzie też wersja spalinowa :) 

Jestem pod wrażeniem. Szczerze podziwiam i gratuluje. Może rzeczywiście modelarstwo zmierza w kierunku "drukowanek", a sklejka i balsa to przeżytek. Piękny model, pięknie lata i super się prezentuje. Chapeau bas.

Marek

Zaczynają mi się podobać te drukowanki.... pomału się przekonuję pomimo ,że ze mnie straszny radykał i konserwatysta:). Fajne to ......Chciałbym się kiedyś nauczyć obsługi drukarki 3d ale ja jeśli chodzi  sprawy programowania itp. to jestem laik. Także raczej będę tylko podziwiał. 

Arku,

Obsługa drukarki 3D a projektowanie pod wydruk 3D to 2 zupełnie oddzielne aspekty. Aby poprawnie drukować projekty nie trzeba być projektantem. Aby projektować 3D pod wydruk trzeba znać fizykę druku i wiedzieć jakie rzeczy da się wydrukować a jakie absolutnie nie mają szans.

7 minut temu, japim napisał:

Arku,

Obsługa drukarki 3D a projektowanie pod wydruk 3D to 2 zupełnie oddzielne aspekty. Aby poprawnie drukować projekty nie trzeba być projektantem. Aby projektować 3D pod wydruk trzeba znać fizykę druku i wiedzieć jakie rzeczy da się wydrukować a jakie absolutnie nie mają szans.

To prawda Przemku , ale trochę obawiam się nawet obsługi , mam wątpliwości czy poradziłbym sobie z tym  , zupełnie pojęcia o tym nie mam . Tradycyjne modelarstwo znam, także póki co działam wypróbowanymi metodami. Ale kto wie? Być może kiedyś się jednak skuszę.

W dniu 28.11.2020 o 22:13, japim napisał:

Już pisałem o tym że jak ktoś wypożyczy mi do testu ASP 15 to zrobie Hiene na spaline.

Hey, napisz proszę do mnie na priv adres to podeślę OS MAX 15CVA

Jakby ktoś był zainteresowany plikami do Ki-61 to są dostępne.

Pełna wersja na Cults3d:

https://cults3d.com/en/3d-model/various/kawasaki-ki61-1-12-r-c-flying-3d-printed-model

Pliki testowe do sprawdzenia czy będzie pasować i czy dobrze się drukuje:

https://cults3d.com/en/3d-model/various/kawasaki-ki61-1-12-r-c-flying-3d-printed-model-test-pieces

https://www.thingiverse.com/thing:4687917

Ewentualnie zapraszam na PW po rabaty dla forumowiczów.

• Upvote 2

Pikny. Ale ja bym chciał zobaczyć twarde lądowanie tego modelu oraz kontakt bezpośredni z innym w powietrzu ?(czyli chleb powszedni kombatu) wtedy będę miał pełny obraz tej technologii. 

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.