Skocz do zawartości

Wpływ malowania


Magik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wizualnie może być wpływająca na model

jeśli umiesz latać, to może nie zauważysz różnicy. Jednak jak zaczynasz to na pewno nic nie poczujesz różnicy w locie. Oprócz większych problemów przy naprawach :) Gdy już nie lecisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Magik napisał:

Czy pomalowanie Sky Surferem lakierem samochodowym w spreju znacząco wpłynie na model? Chodzi o jedna warstwę. Czy to dobry pomysł? 

 

Jeżeli pokryjesz model 2 litrami farby to zwiększy to masę modelu i będzie latać gorzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat wcale nie jest taki banalny o ile przez malowanie rozumiemy też przygotowanie powierzchni:

gładka powierzchnia skrzydła to podniesienie doskonałości -ale skrzydło staje się dużo bardziej podatne na zrywanie strugi...

-oczywiście parametr zależy od zastosowanego profilu

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę ze EPP to eksrrudowany polipropylen a tego materialu mało co się trzyma w sposób trwaly. Modele wycinane z pianki które maja porowatą powierzchnię mogą być pomalowane bo farba wnika w pory. Tak jak zauważył Marek zmienia sie wtedy chropowatość powierzchni i modele latają inaczej.

 

Jeżeli model jest z EPP ale wyjęty z formy i ma gładką powierzchnię to malowanie już nic nie zmieni w gestii aerodynamiki -ale farba zejdzie z niego od samego patrzenia.

 

Po co chcesz go malować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskutować można, czy dlaczego, po co i czy ma sens - ale to pierwszy model kolegi. Więc malowanie na pewno mu nie pomoże :) Nie przeszkodzi też - oprócz wagi jeśli solidnie pomaluje. I tak będzie kret, bo takie jest życie modelarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie kreta nie było :) podobaja mi się pomalowane, tylko nie wiedziałem czy spreju do samochodu się nada dlatego pytam. Co do struktury to lekkie pory są. To inaczej jakby go wygłaszanego ale ponaklejać kawałki papier ścierny wodny w niektórych miejscach? Ma to przełożenie? Jak tak to gdzie to nakleić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Magik napisał:

Czy pomalowanie Sky Surferem lakierem samochodowym w spreju znacząco wpłynie na model? Chodzi o jedna warstwę. Czy to dobry pomysł? 

Ja napiszę krótko:

Malowanie nie wpłynie na własności lotne modelu. ( albo wpłynie tak nieznacznie ,że nie zauważysz różnicy)

Nie jest to dobry pomysł, tak jak pisali koledzy powyżej trudniej taki model naprawiać.

Jeśli koniecznie chcesz ozdobić model to pryśnij ewentualnie końcówki skrzydeł na jakiś jaskrawy kolor. Lecąc nisko nad ziemią znakomicie poprawi to widoczność a jak model będzie na ziemi to też widoczność jest lepsza i trudniej będzie go "nadepnąć". Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magik, po malowaniu na pewno wzrośnie waga modelu. O ile to zależy jaką powierzchnię pomalujesz i czym. Ja np ostatnio pomalowałem sprayem samolot z depronu. Użyłem sprayu Dupli color z Castoramy. Waga wzrosła z 287g do 323g. Ale malowałem całą powierzchnię. Jeśli pomalujesz np tylko skrzydła albo nawet same końcówki to raczej waga znacząco nie wzrośnie. Ja po malowaniu nie zauważyłem znaczącego pogorszenia właściwości lotnych.

Czy malowanie to dobry pomysł? Tak, ponieważ nawet jeśli trochę pogorszą się właściwości lotne to zyskasz nowe doświadczenie którego nie da Ci żadne forum. Możesz np zacząć tylko od małej powierzchni (np fragment skrzydła) - zobaczysz wtedy jaki jest efekt i czy chcesz więcej. Przeczytaj tylko najpierw informacje na temat malowania EPP bo nie wszystkie farby się do tego nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, qbapfmrc napisał:

Przeczytaj tylko najpierw informacje na temat malowania EPP bo nie wszystkie farby się do tego nadają.

o malowaniu EPP było juz na  Forum,

EPP należy to tzw tworzyw trudnych,  i  aby malowanie/lakierowanie  było skuteczne,  czyli brak oczkowania  czy złuszczenia się  warstwy lakieru,  trzeba EPP pokryc specjalnym  podkładem, 

Po wyschnięciu mozna malować dowolnym lakierem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.