Skocz do zawartości

Brak balsy w sklepach.


model
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bartek , odpowiem Uczciwie , nie wiem . My mamy kontakt z dwoma trzema importerami  balsy i jeśli maja na stanie drewno to mamy informacje i wedle możliwości albo kupujemy albo czekamy . Ceny się zmieniają a nie

oplaca się brać 2-3

metrów bo transport przedraża . Kilka lat temu była sytuacja, że była tylko twarda balsa , potem były dwa lata , że jej nie było nigdzie. Teraz jest w Europie u

2 może trzech pośredników . My

zamawiamy i nigdy nie wiemy

co przyjdzie czy twarda . Wiatraki biorą wszystko jak leci i pośrednicy przy takich zakupach 10-15 metrów mają gdzieś co nam wyślą . Tak brzmi to dziwnie ale tak jest jesteśmy za mali po prostu. W tej chwili jest balsa bardzo ładna i nie włochata ( tego jest wiele „ odmian „) jest jasna , biała i lekka . Na końcach belek są spękania co

oznacza ze sucho było .

jak na plantacjach bylo

mokro to przychodziła balsa różowa , włochata i twarda . Sądzę , że kupowanie balsy , Obróbka na modelarskie sorty nie dość ze trudna to jest mało opłacalna . Dziś moim

zdaniem żeby to się zamykało finansowo to

metr sześcienny szlifowanych

deseczek jakie znacie ze sklepów modelarskich musiał by kosztować 22-25 tys zł netto . Wtedy zarobi na tym kazdy po

drodze a połowa tej ceny to będzie surowe drewno . Takie moje zdanie na ten temat . Przez nasze ręce przeszło kilka tys metrów sześciennych balsy i naprawdę jedynym słownym i Rzetelnym kontrahentem była firma Graupner z która handlowalismy osobiście . 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2022 o 21:13, mike217 napisał:

Obróbka na modelarskie sorty nie dość ze trudna to jest mało opłacalna

Trudno nie przyznać Tobie racji.

Nie ma co kombinować tylko trzeba kupować to co jest dostępne , segregować i co lepsze wybierać na kluczowe elementy w modelu a odpady wykorzystywać na mniej istotne części. Innej opcji obecnie chyba nie ma.

W dniu 21.11.2022 o 15:49, model napisał:

Panama 1.5mm tak to wygląda.

Ja też kupiłem Panamę w modelesklep. i wygląda tak samo jak Twoja. Niestety niektóre deseczki są wypaczone i wyglądają jak powichrowany fornir.

Trzeba przebierać.

A może ktoś zna sposób na prostowanie cienkiej balsy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
23 godziny temu, model napisał:

Balsa Santiago jest dostępna w modele.sklep, czy ktoś już nabył ? Może podzielić się swoimi spostrzeżeniami?

Balsę z tego sklepu kiedy stacjonarny był w Warszawie kupowałem często i balsa była wysokiej jakosci.Proponuję skontaktować się z tym sklepem

Balsa graupner i cena /normalna/

Deski Balsowe (tintadlaplastykow.pl)

na zdjęciu Panama/1,5mm/ kupiona na Olx-ie po 5pln dwa tygonie temu

IMG_0232.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Potwierdzam dostałem to samo, kupiłem kilka desek ostatnio. Porażka to nie ma nic wspólnego z segregowaną balsą. Pruchno, następnym razem jadę do Czech. Nie chcę tutaj źle pisać o modele.sklep, bo z modelemax na wiosnę to samo dostałem, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyślcie sobie jak przerobić belki balsy na interesujące dla Was deseczki . Mam

balsę w każdej twardości i ilości . Problem z balsa jest koszmarny o czym wielokrotnie tu pisałem . W tej chwili odezwała się plantacja z Ekwadoru ale już wiemy ze to ściema i próba wyłudzenia pieniędzy . Cała miękka balsa idzie w wiatraki i będzie jej szło jeszcze więcej bo Chińczycy maja projekt potężnych siłowni wiatrowych . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.