Skocz do zawartości

Brak balsy w sklepach.


model
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Afrykanie ?... to przecież żyła złota.
Ja tam nieudane wydruki zbieram, może kiedyś linię samoróbkę się zrobi, widziałem też, że cięto PET na paski i też pozyskiwano filament. Niby teraz się nie opłaca, balsa też do tej pory była....

Wysłane z mojego M2103K19G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
W dniu 8.11.2022 o 20:42, enter1978 napisał:

W tym sklepie pojawiła się panama balsa , https://modele.sklep.pl/deski-balsowe-c-591_602.html

 No to złożyłem zamówienie :)

 

dzisiaj przyszły moje deski albo bardziej pasuje dechy 2mm przyszły szału nie ma same ciężkie klocki jest też rekord w karierze modelarskiej w kategorii 2mm  67g!

panama zawsze przychodziła elegancka ale z tego lekkiego modelu z tego nie zrobisz ....

314479550_5682756228458051_8716492439918235125_n.thumb.jpg.ebff97c870db2aa69beca70e8288dc01.jpg

 

poprzednio zamówiony kavan standard w modelemax wypadł o niebo lepiej

312400322_987153872242342_6494474003342677365_n.thumb.jpg.7d3f6178d426f5045c56cdb248138eee.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cyrax_ojz napisał:

 

dzisiaj przyszły moje deski albo bardziej pasuje dechy 2mm przyszły szału nie ma same ciężkie klocki jest też rekord w karierze modelarskiej w kategorii 2mm  67g!

panama zawsze przychodziła elegancka ale z tego lekkiego modelu z tego nie zrobisz ....

(...)

 

poprzednio zamówiony kavan standard w modelemax wypadł o niebo lepiej

 

 

Mam takie od Conrada i niestety porównując z posiadaną jeszcze prawdziwą balsa modelarską SOLARBO musze stwierdzić ,że:

- współczynnik modelarski balsy tj. ciężar/wytrzymałość mechaniczna nie istnieje co czyni takie deseczki całkowicie nieprzydatne w modelach latających

- słoje są rozwarstwione i deska cięta nożem rozpada się jak suchy makaron (nie da się wyciąć np. żebra bez ubytku materiału)

- deska piłowana na PROXXON'ie strzepi się na piłowanych krawędziach. Rzas piły wygląda jak cięcie szablą.

Czekam jeszcze na cięcie plotterowe ale bez większych nadziei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

czytając temat aż poszedłem zważyć  ostatni zakup balsy u Conrada 100 szt balsy 2mm ( 10 paczek łącznie z foliowymi opakowaniami ) waży 2940g

 

balsa jest elastyczna i nie strzępi się przy cięciu ( chodź w poprzedniej dostawie były trzy deski ciężkie i kruche )

jakiej firmy jest wasza balsa  Ja mam balsę PICHLERa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, cyrax_ojz napisał:

dzisiaj przyszły moje deski albo bardziej pasuje dechy 2mm przyszły szału nie ma same ciężkie klocki

Mi jak się okazało zabraknie 3 deski balsy 2mm, mam wyliczony materiał na dokończenie budowanego modelu , ale umknęły mi lotki i na lotki balsy nie mam.

Dostałem cynk że Modele.Sklep miał dostawę balsy to zamówiłem 20 desek, ogólnie Panama balsa jak była kiedyś w ofercie to była świetna balsa, ale to była selekcjonowana balsa, a ta którą zamówiłem to nie pisze że jest selekcjonowana.

No zobaczymy co mi przyjdzie , posegreguję ją i najwyżej na lotki dam najcięższe deski a porobię ażury pomiędzy żeberkami i powinna się zmieścić wtedy w normie wagowej.

Ale coś mnie Maciek twoja dostawa balsy nie napawa optymizmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, samolocik napisał:

selekcjonowana we wspomnianym przez Was sklepie 18zł 

Tylko że ta selekcjonowana mimo wysokiej ceny i tak jest niedostępna, niech przyjdzie to co zamówiłem i będę juz miał z czego rozgrzebany model skończyć i jeszcze mi trochę desek  zostanie. Na razie nie planuje budowy niczego więcej, jak coś ubiję to w przyszłym sezonie bo w tym juz nie latam, to do tego czasu jak by zaszła potrzeba odbudowy czegoś to może sytuacja z balsą się poprawi i pojawi się dobrej jakości w przyjaznych pieniądzach.

Ale pochwalę się jak dotrze do mnie paczka z zamówioną balsą , poprzyklejam napisy a deskach która ile warzy , jak Maciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panama premium ma dla 2mm wagę do 20g a to tez nie nadaje się do wszystkiego

 

z moich doświadczeń z balsami

 

kavan w miarę ok można by się przyczepić do tego że sękata

santiago krucha lubi pękać

graupner beton ciężka twarda

pichler kłaczata  kolega twierdził że miały różne grubości

pelikan brak zastrzeżeń gorzej z dostępnością / ceną

panama zawsze była moim wyborem niestety tym razem lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, enter1978 napisał:

selekcjonowana mimo wysokiej ceny i tak jest niedostępna

 

W modele.sklep.pl wiem, że nie jest dostępna. Dostępna, firmy "AIGNER BALSA" jest po cenie 2.99 x 4.71 = 14,08zł  + oczywiście transport ale to zależy od ilości https://www.lindinger.at/en/SUPPLIES-MISC/BUILDING-MATERIALS/Balsa-Plywood/Balsa-Wood-Planks/AIGNER-BALSA-AK-BALSA-BOARD-2-0-100-1000MM/10512

 

To raczej potencjalna możliwość zakupu na przyszłe projekty a nie dla sprowadzenia paru desek bo to się nie opłaca.

Samej firmy "AIGNER BALSA" nie znam i jej produktów w rękach nie miałem, więc ciężko powiedzieć czy jest wystarczająco dobra aby ją sprowadzać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę w przyszłym tygodniu w tym sklepie https://www.pvmodel.cz/ w Ostravie.

Jeżeli ktoś chce mogę przywieźć balsę Kavan/Pelikan nie wiem jaka będzie dostępna. Będę brał z półki bez oglądania, ważenia, sprawdzania itp. 

Jeżeli uważacie że to reklama tego sklepu to proszę mnie zbanować. 

Zapytanie o dostępność mogę wysłać już dzisiaj/jutro. Proszę nie sugerować się dostępnością na podstawie strony internetowej. Czasami nie ma czegoś na stronie a leży na półce i vice versa.

Można pisać na andrzej959@go2.pl będzie mi łatwiej i szybciej

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z balsa jest ciągle problem w tej chwili hurtowo w Europie jest tylko u dwóch importerów . Cena przygniata . Podejrzewam ze te wszystkie modelarskie sorty o

ktorych piszecie pochodzą z przeróbki belek od tych dwóch importerów . Jest to balsa z gwinei prawdopodobnie . Ja

zamawiam spore ilości i przychodzi niestety  misz-masz wagowo Jakościowy . Ostatnio

nieco staniała nawet . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może Koledzy zanim dalej będziecie narzekac na brak i ceny  balsy to

1/ sprawdzcie ile macie w szufladach/regałach/szafach pakietów LiPo i innych

2/ile juz tych baterii zostało zutylizowanych

3/ jakie macie plany zelektrykowania  starych  spaliniaków

4/odpowiedzcie  sobie na pytanie  skąd energia elekryczna...rozumiem ,że z gniazdka  ...to tak jak mleko z kartonika

5/elektomotoryzacja...slepa ulica  z kolosalnymi problemami

6/ Dyrektywa Unijna ...od 2035 tylko elektryczne auta

7/FIT 55 koszmarna wizja szlonego lewackiego ekoterorysty

8/może warto się zastanowic zanim kupi się następny pakiet

 

na na koniec zdjęcie...może tam poszukamy balsy???  jest tego w ch....

łopaty turbin wiatrowych.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.