Skocz do zawartości

Nowy projekt, Super Sinbad 3 metrowy


kulfon250

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, kulfon250 napisał:

A jaki masz wznios skrzydeł?

 wznios - 2 st... i raczej mu nie brakuje ...

6 godzin temu, cZyNo napisał:

 

o mamo!

masz szybowiec i latasz nie używając kierunku? jak lotni nic nie dają to po co robisz miks zamiast operować kierunkiem? a może lotki mają źle ustawioną róznicowość? Miks kierunku do lotek to proteza dla leniwych. Z zasady działa tylko jednych warunkach a już w innych i tak będzie trzeba korygować kierunkiem. Dlatego lepiej nauczyć się go używać i pozbyć sie miksu jako podstawy w locie.

...to nie lenistwo, a taczej przyzwyczajenie.Sam sie uczyłem latać i być moze nabralem złych nawyków. Doychczasowe modele ładnie reagowaly na lotki ..... czasem za bardzo. Moze różnicowosć ? dałem 90 /30. Za krótko latam tym modelem żeby przetestowac wszystkie  ustawienia zwlaszcza ze ostatnio nie bylo ciszy w powietrzu. Łudzilem sie ze wyjde z kazdej opresji ....

Patryk - Arkusz sprawdze  wieczorem w domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Patryk Sokol napisał:

I pokaż co wypluje

 

Trochę trudno wpisać wymiary skrzydła z zakończeniami eliptycznymi ...i stateczniki . Trochę to zrobiłem na czuja - zwłaszcza pionowy... Wyszło coś takiego :

Sinbad .Sailplane Calc Cruciform Tail Metric May 2016.zip

 

CG miałem na +-66 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oko wystarczy, do tego co nas interesuje.

image.thumb.png.baaaba173295516cdd79eb45c35fe778.png

 

Mssz typowy problem modelu z lotkami przerabianego "na oko" z modelu bez lotek.

Tzn. Wznios zmniejszony i jest OK (nawet zbyt maly), ale przez to masz za duży statecznik pionowy (oznaczone na czerwono).

 

Trzeba by go zmniejszyć do momentu, aż ten parametr wyjdzie koło 0.03. W gratisie podniesie Ci to stateczność spiralną i będzie lepiej krążyć.

 

Ale ogólnie to możesz sobie latać jak latasz, byle steru kierunku uzywać :D 

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.