Jump to content

Latanie latawcem w mieście


zurkov
 Share

Recommended Posts

Orientuje się ktoś może jakie są zasady latani latawcem akrobacyjnym w mieście?

Czy można po prostu pójść do parku gdy jest mało ludzi i polatać czy są jakieś ograniczenia?

Interesuje mnie konkretnie Warszawa, ale jestem ciekawy jak to wygląda też w innych miejscach. 

Link to comment
Share on other sites

Hmmmm :)

Wg nowego projektu Ustawy Prawo lotnicze odwołującego się do definicji z Rozporządzenia UE:

"statek powietrzny” oznacza każde urządzenie, które może utrzymać się w powietrzu w wyniku oddziaływania powietrza innego niż oddziaływanie powietrza odbitego od powierzchni ziemi;"

a "bezzałogowy statek powietrzny” oznacza każdy statek powietrzny wykonujący operację lub przeznaczony do wykonywania operacji samodzielnie lub będąc być pilotowanym zdalnie bez pilota na pokładzie;"

No jak nic do latawca pasuje jak ulał ;) (tak samo jak do modelarstwa uwięziowego) - utrzymuje się w powietrzu dzięki oddziaływaniu powietrza i jest pilotowany zdalnie, bez pilota na pokładzie. Nikt nie powiedział, że zdalnie to musi być RC.

Co ciekawe wychodzi na to, że wg tej definicji szybowiec RC latający na zboczu nie jest statkiem powietrznym (i przez to również nie jest bezzałogowym statkiem powietrznym), bo utrzymuje się w powietrzu dzięki oddziaływaniu powietrza odbitego od zbocza (czyli od ziemi) ?

 

Ale tak serio to jak poprzednik: Latam na łączce pieskowej i na plaży nad morzem, ale zawsze z głową i nie nad głowami :)

  • Dzięki 1
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.