Skocz do zawartości

LWS 6 Żubr skala 1/4


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oj! Robi.😏 I to jeszcze jak. Toż to prawdziwy samolot. Konstrukcja klasyczna. Prawdziwe cudo rzemiosła modelarskiego. Amerykańcy przy tak wielkich konstrukcjach stosują styropian i styrodur. A tu proszę. Prawdziwa klasyka. Czym będzie pokryty model? Po kadłubie widać ,że jest to pokrycie mieszane sklejkowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, pepcio 11 napisał:

Oj! Robi.😏 I to jeszcze jak. Toż to prawdziwy samolot. Konstrukcja klasyczna. Prawdziwe cudo rzemiosła modelarskiego. Amerykańcy przy tak wielkich konstrukcjach stosują styropian i styrodur. A tu proszę. Prawdziwa klasyka. Czym będzie pokryty model? Po kadłubie widać ,że jest to pokrycie mieszane sklejkowe?

Tak pokrycie mieszane jak w oryginale tylko blachę i wklejkę zamieniłem na herex pokryty laminatem a te puste przestrzenie pokryte będą kovelarem . Fakt klasyka , nie jestem zwolennikiem upraszczania i drogi na skróty stosując styropian czy to na kadłub czy tez na skrzydła 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

spore grono modelarzy nie używa Facebooka więc postanowiłem utworzyć post na forum

To słuszna decyzja, twarzoksiag nie dla mnie a tu na forum po zapoznaniu z tematem .... mogę tylko stwierdzić, że projekt zmiata z planszy 😁 Rozmach i rozmiar naprawdę robią wrażenie.

Przy tej wielkości, konstrukcja wydaje się bardzo delikatna a profil skrzydła dość wysoki - na jaki typ profilu (lub typy profili) się zdecydowałeś ?

 

Trzymam kciuki za ukończenie projektu i bezpieczny oblot 👍

ms

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2023 o 21:18, Grifon napisał:

Nasz kolega Michał 4x4 zrobił model Żubra, miałem okazje go trzymać w rękach i muszę powiedzieć, że to naprawdę szkaradny samolot!!! 

Francuzi tez zbudowali kilka "slicznych" samolotow:  Wprawdzie Zubr tez nie jest piekny ale jest unikalny!

 

 

 

Wspaniala robota Irek. Znowu zostaniesz miedzynarodowa gwiazda modelartstwa.  Szczegolnie jak pokazesz ogrom pracy w projektowaniu i budowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2023 o 08:50, pepcio 11 napisał:

Nie jest taki brzydki! Ot, oryginalny🙃

 

Oryginalny "inaczej". Klasyczna, francuska "szkola designerska" z tamtych lat 😂

 

 

 

Irek, a mieli "za Zubra" imbusy i Philipsy? 

 

Jak ZUBR, to tylko taki 😂

 

 

 

 

IMG_2642.thumb.JPG.033273643f6145b6c9e17f059ba962a0.jpeg

IMG_0588.JPG

  • Haha 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.