Skocz do zawartości

Jaki samolot dla zielonego - robiony czy kupny?


kwadrans
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak jak w temacie postanowiłem zacząć "zabawę" z modelami RC. Jako iż styczność miałem tylko z małym helikopterem ze straganu za 50 zł nie mam pojęcia od czego zacząć. Wiem że są takie modele jak "trenery" ale wolał bym zbudować coś sam bo zapęd do tego mam niezły. :D Mam na oku model RWD-5 by Skazoo. Pytanie tylko jakie podzespoły do niego dobrać i czy wyjdzie to taniej czy drożej niż kupno "trenera"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Podzespoły masz na forum - przejrzyj relacje z budowy RWD. Zamówić możesz u chińczków, akurat przyjdą jak skończysz budowę. Sprawa jest prosta - depron i podstawowe materiały to koszt kilkunastu/kilkudziesiąciu złotych, najtańsze trenerki z epp to tak około 80-100 zł w górę więc odpowiedź nasuwa się sama. Tyle, że epp więcej zniesie niż depron. Wydrukuj plany, kup materiały ... i zabieraj się do wycinania. Pytań można mieć setki, zrób pierwszy krok czyli zacznij budowę, reszta wyjdzie w praniu i po drodze. Nie wiemy ile masz kasy, nie wiem czy masz radio, nic nie wiemy ... toteż ciężko o precyzyjną odpowiedź.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zechciał byś kolego podać link do postu w którym jest opisana budowa? Aparatury nie posiadam puki co mam 100 złotych swoich a i rodzice dopomogą :D Depron do RWD-5 już mam więc teraz tylko wydrukować i zacząć wycinać tak jak powiedziałeś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najpierw kup aparaturkę, odbiornik i ładowarkę bo bez tego nawet mając samolot za tysiąc nic nie zdziałasz ;) a tak będziesz mógł chociaż polatać na symulatorze, depron kosztuje grosze, nadajnik to najważniejszy zakup. Także 4 stówy musisz na początek szykować, przynajmniej 4 stówy. Jeśli nie znajdziesz, podpowiadam - w tym dziale, relacji z budowy rwd gdzie jest podane wyposażenie to oznaka, że nie podołasz przy budowie tego modelu. Zamontować wyposażenie do gotowego modelu to niewiele roboty. Może się okazać, że podczas budowy popełnisz tyle błędów, że wyposażenie zamontowane do niego będzie tylko na straty (bo model nie poleci, przykretuje, wał się wygnie, pakiet się rozszczelni waląc o coś itp). Kup sobie aparaturę i zbuduj model, nie wszystko naraz. Za 60 zł z przesyłką kolega sprzedawał na giełdzie wyposażenie IDEALNE do RDW5 (silnik, regulator, 4 serwa). Popatrz, może jeszcze aktualne (pierwsze 3 strony giełdy). Mając niewiele pieniędzy najlepiej celować w RTF'a.

 

Poszukaj na allegro oraz olx, daj ogłoszenie na giełdzie, że kupisz niedrogie i proste radio ... plany wydrukuj, powycinaj, posklejaj ... depronowe elementy sobie już możesz wyciąć i powoli składać.

 

Z Twoim budżetem celowałbym w taką aparaturę, nawet używaną.

http://hobbyking.com/hobbyking/store/__16239__HobbyKing_HK6S_2_4Ghz_FHSS_6Ch_Tx_Rx_Mode_2_.html

http://hobbyking.com/hobbyking/store/__9042__Hobby_King_2_4Ghz_6Ch_Tx_Rx_V2_Mode_2_.html

 

Nie wiem co to za miejscowość "Polska" ale ... tutaj ktoś oddaje za darmo :

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/53862-o-oddam-bardzo-mocno-zu%C5%BCyty-ale-lataj%C4%85cy-model-easy-star/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

WItam.

Dawno tu nie pisałem ale skończyłem rwd ,zaopatrzyłem się we wszystko i podczas pierwszego oblotu samolot został "skasowany" :(

W czasie lotu cały czas starał się robić 360*. W pewnym momencie w ogóle zawisł nad ziemią pionowo po czym  runą i się połamał. 

Czym to mogło być spowodowane? Moją niewiedzą , ponieważ potem zauważyłem że rzep na który była przyczepiona bateria się oderwał od taśmy? czy to może być winą? 

I jeszcze jedno czy wie ktoś jak podłączyć Turnigy TGY-6i do PC?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że nie wiem jak wpłynie brak skłonu w takim modelu, ale w motoszybowcu jak nie pamiętałem o SW (od siebie) przy starcie to w sekundę model robił pętlę i wywalał się na plecy na pełnym gazie. Było to na tyle uciążliwe, że w końcu dorobiłem skłon, którego w oryginale nie było.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.