Skocz do zawartości

RELACJA MX2 2200mm, budowa pierwszego modelu konstrukcyjnego


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Hotpoint napisał:

Rozumiem. Będziesz latał makietowo 😆

No nie do końca , powiedział bym raczej brawurowo :).

Wydaje mi się że 8 Kg to tak w granicach rozsądku, w sumie to poprzednie modele Mx, ten niebieski który wiosną odsprzedałem Erwinowi jak i ten czerwony który ubiłem , obydwa po dołożeniu wydechów warzyły 8 kg , tak że to raczej normalna waga wyszła , ale lepiej by wyglądało 7900g niż 8060g, nic to nie zmienia ale lepiej by się prezentowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wyszedł niecałe 7.8kg. Nie mam wydechów, zwykły wydech typu pitts, za to nie oszczędzałem na kleju (żaden CA) i na wyposażeniu. Także uważam za dobry wynik. Na pewno da się lżej. Nawet o te 500g lżej. Ale trzeba by użyć węglowych rur i mocno walczyć z wagą. Na pewno się da. 

324955116_5514126255366291_3463279356875560445_n.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, mar_io napisał:

Mój wyszedł niecałe 7.8kg. Nie mam wydechów, zwykły wydech typu pitts, za to nie oszczędzałem na kleju (żaden CA) i na wyposażeniu. Także uważam za dobry wynik.

Ja latałem tym modelem z wagą 7200g i latałem tym samym modelem po dołożeniu gadżetów które podniosły wagę do okolić 8kg.

Lżejsza wersja nie za bardzo latała lepiej , minimalnie mniejszą prędkość miał podchodząc do lądowania ale to naprawdę symboliczna różnica. Ale frajdy z zabawy dawał więcej cięższy model , raz że mniej bał się podmuchów wiatru a dwa że był bardziej podatny na jakieś bezwładne przewroty.

Tak że ani trochę sobie nie zawracam głowy wagą modelu

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z waga się pomyliłem. Zrobiłem błąd liczyłem części osobno bez wyciętej kabinki dzisiaj wszystko podkładałem do kupy z paliwem itd gotowy do lotu wyszedł mi 7.4kg także 400g lżej. Waga taka bagażowa do ryb ale sprawdzałem w miarę dokładna.

AA9E7880-1222-4629-8604-66A8FBF7D252.jpeg

9FAC44F4-3E88-4A49-9B78-B8CF495C4162.jpeg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wyszedł , waga tez w sam raz, szczególnie że model się chyba waży bez paliwa , tak że jeszcze z 300g masz mniej niz zakładasz.

A ja mam 8kg do lotu  , ale przynajmniej się wyważył w sam raz , nic nie trzeba było przemeblowywać , i tym sposobem akumulatory będę miał w środku ciężkości.

A tak po za tym to dziś zadzwoniłem do JPS i zamówiłem sobie krzyżaka rc factory , bo wygląda na to że duże modele będą w tym sezonie uziemione , może od czasu do czasu wyskoczę któregoś przewietrzyć ale wygląda na to że będą raczej stały i zbierały kurz, miejscówki w których latałem sa objęte zakazem lotów , i to na jedno miejsce czyli rejon w którym się kręciłem nakłada się 3 różne zakazy, paranoja, miejscówka na wsi gdzie najbardziej się nastawiałem latać modelem Mx , juz tez jest obłożona zakazami.

Ale walić to , kupiłem piankę to będę ćwiczył funnel hower pod blokiem, 1,5 metra nad ziemią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
1 godzinę temu, kszczech napisał:

Chyba najładniejszy ze wszystkich zbudowanych moim zdaniem.

Gratulacje

Dzięki. Taki brzydal wyszedł...😁

47 minut temu, enter1978 napisał:

Kiedy oblot?

Koniecznie nagraj to wydarzenie.

Ja może swojego ulotnię w weekend , bo zbudowałem , uruchomiłem i od tamtej pory stoi i się kurzy.

Muszę trafić w pogodę na łikend, przed zmianą czasu w tygodniu chyba nie dam rady bo do późna pracuję, no i przed Świętami żonka trochę będzie ścigać...😉. Muszę jeszcze silnik dotrzeć bo nówka sztuka nie śmigana. 

Oblot będzie nagrany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Shock napisał:

Białe śmigło be, czarne 👍, da radochę ;)

Białe śmigło do pierwszych lotów i treningów, czarne na zawody...

https://www.mini-iac.pl/odra-cup-1

49 minut temu, jarek996 napisał:

Mam nadzieje, ze NIGDY nic takiego nie zbuduje, bo kiedy ja bede pedalowal ???

Teraz powoli wracam do Dromadera 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2023 o 16:06, robert.pilot napisał:

Oblot będzie nagrany..

Ja wiem że dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach , ale zdradzisz jakie koszty poniosłeś budując ten model w wersji na bogato?

Ja swojego nie jestem w stanie podliczyć , bo nie wiele kupiłem, nawet zestaw od Marcina jak kupowałem to wziąłem wersję skromną bo maskę i szybę miałem swoje, podwozia miałem swoje aczkolwiek Andrzej wykonał mi nowe przednie podwozie bo jednak stare symbolicznie ale jednak się nadwerężyło, kupiłem balsę , folię i rurę w skrzydło i to wszystko , dużo podzespołów wykorzystałem z rozbitego modelu, materiału miałem spore zapasy to tym sposobem model wyszedł mi w okolicach tysiąca złotych,  a teraz wszystko się pozmieniało , ja budowałem model tego nowego Mx-a  z balsy po 8zł za deskę , którą to balsę miałem na model 2,7m , później odkupiłem wykorzystaną balsę ale już po 12zł za deskę, bo model powolutku sobie buduję, a obecnie cena balsy to jakieś wariactwo , to tak mnie ciekawi trochę ile taki model na bogato gotowy do lotu może mniej więcej kosztować. A może ktoś inny buduje lub budował i ma policzone wydatki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ir3q napisał:

Czasem nasze "GPS-y" czytają to forum ...

Oj coś o tym wiem, nie raz a kilka razy zdarzyło mi się nie to że skłamać a powiedzmy że pominąć ,albo zapomnieć wspomnieć o czymś co tam kupiłem, no i nie wiem jakim cudem ale mój GPS pokazał mi na forum w temacie co kupiłem co montuję, miał już sprawdzone ile kosztuje, a ja sie srogo tłumaczyłem.

Zdarzało się że małżonka czekała na mnie w drzwiach z patelnią w ręku , niby półżartem  ale to było jeszcze jak na wsi mieszkaliśmy a ja sklejałem małe modele do których zamawiałem np paczkę za 150zł , teraz nie robi wrażenia paczka za 1000zł  , to wychodzi na to że chyba da się do tego przyzwyczaić;).

Ale faktycznie można na forum coś napisać i wpakować się na minę:)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.