Skocz do zawartości

Gdzie kupić silnik żarowy?


marijuz2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wielkie dzięki za pomoc, tam gdzie ja szukałem wszędzie było - brak towaru. A jednak dźwięk sunącego po niebie dwutakta to coś, czego elektryk nie zastąpi :D

A jakby taki plasticzek zamocować przy śmigle to by udawało wydech jak przed laty tekturka na szprychy roweru udawała dźwięk silnika.

Kto to pamięta ?!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Trochę odświeżę temat. Potrzebuję silnika żarowego do trenera 1,4m najlepiej coś 25-32. Szukam i niestety nic nie idzie znaleźć. W jednym sklepie ASP 32 za prawie dwa razy tyle co normalnie. Czytałem wcześniej, że zamknęli kilka fabryk itd. Czy to oznacza, że to koniec silników żarowych? W ogóle jak tak przeglądam te nasze sklepy modelarskie to albo słabo z towarem albo w likwidacji. Chiny wykończyły wszystko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za podlinkowanie. Rzeczywiście coś tam jeszcze można kupić. Szkoda, że to już resztki :( Gdyby jednak nie powiódł się zakup ( bo przy tych cenach zaczynam się zastanawiać czy jest sens do trenera na siłę pchać ten żarnik) to jaki elektryczny kupić. Model Jumper 25, rozpiętość 1390mm,  masa do lotu na spalinie 2200-2500g. Pewnie na elektryku wyjdzie lżejszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze ewentualnie te same co zalinkował Robert są dostępne u nas, trochę drożej, ale z wysyłką i ewentualnym vatem z Japonii może wyjść podobnie, no i jest od razu.

http://www.nastik.pl/silniki-spalinowe-zarowe-2takt-c-44_127.html
 

Nie wiem czy nie odpowiadam Ci ponownie, bo ostatnio w innym miejscu linkowałem też RCJapan i tego Nastika do tych samych pojemności, ale trudno :P.

 

PS: E tam w elektryka, dawaj w spalinę skoro masz chęć ;).

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, d9Jacek napisał:

Łukasz , ceny w Niemczech  niższe niż w Polsce nawewt jak doliczysz koszty przesyłki to i tak taniej wyniesie

Tak cały czas myślę. Jednak nitro nic nie zastąpi. Zobaczymy pytałem tylko z ciekawości o elektryka. Jeszcze za bardzo nie ogarniam jak dobrać silnik do modelu ale muszę w końcu uzupełnić wiedzę i o to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, luki28 napisał:

jednak nitro nic nie zastąpi.....

???...eeeee nie , można  użyć rozpuszczalnika  uniwersalnego ew . do poliuretanu?.. aceton też może być , nawet lepszy

 

edit:

Łukaszu, używaj prawidłowego okreslenia  dla silnika/silników , bo jak wpadniesz w ręce  Pawła, Kamila czy Grzegorza  to nie zostawią na Tobie suchej nitki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, witold_pi napisał:

kup OS 46 LA, chodzi jak zegarek, zapala zawsze bez problemu , będzie w sam raz do Jumpera 25

 

Tiaaa... , kiedys na tym forum była podobna dyskusja. Do podobnego trenerka koledzy doradzili AX 55, bo mocy nigdy dość... relacji z oblotu nie było ?

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla niezdecydowanych polecam wędkarstwo amatorskie. ..."Złapie, nie złapie"...

Dla zdecydowanych ale bez kasy giełdę samochodową ..."panie, po ile ten samochód..."...

 

A dla zdecydowanych z kasą piwo na weekend dla rozluźnienia  "skrzynkę proszę"  ?

 

A w modelarstwie jest najfajniej bo można najpierw kupić silniczek i się jarać jak ładnie chodzi a potem zbudować do niego model.

Wracając do tematu to polecam silniki żarowe, chyba że ktoś ma uraz do motoryzacji, mechaniki, grzebania się w brudach, itp. to nie poradzę.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.