Skocz do zawartości

MESSERSCHMITT Bf-109 F4 TROP. - AFRYKA


Lucjan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, FockeWulf napisał:

Kiedyś temat był poruszany w niemieckim FMT. Przy podwoziu z kółkiem ogonowym zbieżność obu kół przednich 2-3 °

Jest tak jak piszesz, poniżej 2 strony z książki "Budowa lotniczych makiet RC" Gordona Whiteheada. Jest też o podwoziu z przednim podparciem:

20200908_191121.jpg

20200908_191239.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, darod07 napisał:

Arkadiuszu, z całym szacunkiem ale nawet nie masz pojęcia jak bardzo "nie znasz tematu". Dopóki nie polatasz modelem o słusznej wadze z silnikiem spalinowym dopóty Twoje wywody będą wywoływały jedynie irytację albo uśmiech politowania. 

@darod07 Zapraszam do mojego tematu, (nie będziemy psuć koledze tematu) tutaj jest moja odpowiedź:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zbjanik napisał:

Lucjan- przyłączam się do pochwał i gratulacji. Z filmu i komentarza wynika, że udało Ci się odtworzyć i "ciało i ducha" Messerschmitta. Ciało to wygląd, jak zawsze super u Ciebie, a ten duch to jego zachowanie w locie. Są wśród nas lepsi znawcy tematu, ale przypomnę, że ten typ miał masę zalet, i jak wszystko, również wady- był wredny przy starcie i przy lądowaniu, szczególnie dla niedoświadczonych, stare wygi jak zawsze poradzą sobie ze wszystkim. W przypadku modelu, według mnie to, że jakoś odzwierciedla, zachowuje cechy pierwowzoru, jest jego dużą  zaletą. Do Bartka: a może FW 190, Mustang też w tej konkurencji nie byłby ostatni, czy rosyjskie Jaki, nawet Japończycy nie są u Lucjana bez szans...? Osobiście obstawiam Focke Wulfa.

Bardzo dziękuję  Zbyszku za  miłe słowa i gratulacje.  Jeżeli  Focke Wulf to tylko wesja D-9 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

od pewnego czasu   chodzi mi po głowie   KI- 61  HIEN.  Plany już  mam.

 

Bardzo dobry wybór Lucjan. 

To taki "poprawiony" Bf-109 w japońskiej wersji. 

Miałem kiedyś model tego samolotu (63')

http://www.vqmodel.com/NewVQModel_60-90size/ki-61-kawasaki-60-size.html i latałem nim 8 lat, aż zajeździłem motor,  i powiem Ci - genialnie mi się nim latało. Bardzo stabilny i przewidywalny w każdej fazie lotu.

Zresztą, nawet patrząc na rzuty widać że ma prawie idealne proporcje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mecenas napisał:

 

Bardzo dobry wybór Lucjan. 

To taki "poprawiony" Bf-109 w japońskiej wersji. 

Miałem kiedyś model tego samolotu (63')

http://www.vqmodel.com/NewVQModel_60-90size/ki-61-kawasaki-60-size.html i latałem nim 8 lat, aż zajeździłem motor,  i powiem Ci - genialnie mi się nim latało. Bardzo stabilny i przewidywalny w każdej fazie lotu.

Zresztą, nawet patrząc na rzuty widać że ma prawie idealne proporcje. 

 

IAR 80/81 tez ma dobre proporcje, a niewielu go buduje.  Ciekawe dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hieny były tez pięknie malowane, można poszaleć w tym zakresie .Jako model jedynym minusem to bardzo nietypowy obrys części silnikowej kadłuba ( maski ) ,która schodzi do dołu ,przód samolotu to trochę odwrócony na plecy Mustang .Trudno będzie upchać silnik żeby nic nie wystawało ,idealny obrys pod napęd elektryczny  ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Doskonały model. Czekam na kijankę, jest tyle samolotów, a wszyscy z tymi spitami, messerami i kucykami. Chyba nigdy nie widziałem żadnej dwusilnikowej kijanki np Ki-46 czy Ki-83. Mało kto ma jakiekolwiek pojęcie o lotnictwie japońskim. Mieli wyśmienite myśliwce, z ciekawymi rozwiązaniami jak na przykład luśnia do strzelania w brzuchy bombowców, zamontowana na grzbiecie kijanki.

FVdKgsSy-DvtL6lxVt8tIRXmYfdrjD9a7EIjmTm3

 

Ki-61 rozkłada inne myśliwce kamuflażami. Ogromny wybór superciekawych malowań.

250454c311f96044bdd88a06d28226f3.jpg

 

Kibicuję i czekam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Andrzej Klos napisał:

IAR 80/81 tez ma dobre proporcje

I na dodatek połowa kadłuba naszej konstrukcji .

 

5 godzin temu, dyra63 napisał:

Takie działka do ostrzelania od spodu latających fortec miały nawet niektóre wersje Zera

FW 190 też miał takie organy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ki-61 z forum amerykańskiego ,tak ogólnie nie ma ich za dużo.Niestety zdjęcia się nie wgrywają ?.

Tym razem zatrybiło ,nawet Iskierka się załapała ,Lucjan będzie zadowolony?.

 

2020-07-30_132745__DSC6043small.jpg

2020-04-24_090143_IMG_1587small.jpg

Edytowane przez dyra63
dodanie zdjęć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.