Skocz do zawartości

Koronawirus


Paweł Prauss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

https://pl.aliexpress.com/item/32962996271.html

 

Z tego sklepu dwóch moich znajomych też kupiło okulary i obydwaj są zadowoleni. Teraz kosztują 294zł. Dolar leci jak szalony:)

Samemu ustawia się parametry okularów a po zakupie sklep poprosił mnie o potwierdzenie danych więc wysłałem im skan recepty. Po 5 dniach wysłali i przyszło pocztą jako paczka 48. Teraz mają nawet paczkomat.

Za takie pieniądze warto zaryzykować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm na szybko znalazlem to (jesli chodzi o zaparowanie okularow) :

 

"To chyba najbardziej denerwująca rzecz, która drażni osoby noszące okulary.  Na szczęście w kilka minut możesz powstrzymać to zjawisko, a to wszystko dzięki kostce mydła! Wystarczy, że potrzesz nim szkła, a następnie dokładnie wytrzesz miękką szmatką."

 

Sprawdze, nosze okluary sporadycznie, mimo ze powinienem, ale zona sie wscieka bo nosi codziennie i przy maseczce ma ten sam problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sbogdan1 napisał:

Pytanie do okularników, wszak też okularnikiem jestem, jak sobie radzicie  z maseczkami ?

W okularach bywa że parują szkła od chu chu ;)
Przy bankomacie musiałem kombinować jak koń pod górę :) 
 

 

Znalezione  w necie

Jak zapobiec parowaniu szkieł okularów przy noszeniu maseczki ochronnej?

Niestety nie wszystkie maseczki mają możliwość tak idealnego dopasowania do nosa oraz twarzy. Co więcej, nawet idealne dopasowana maseczka ochronna nie daje gwarancji, że okulary nie będą parować. W takiej sytuacji możemy skorzystać ze sprawdzonych sposobów, które zapobiegają zaparowaniu szkieł. 

  1. Pierwszym z nich jest umycie szkieł okularów w wodzie z mydłem, a następnie ich wysuszenie. Resztki mydła, które pozostaną na powierzchni soczewek, utrudnią powstawanie na nich mgły.
  2. Drugim, równie skutecznym sposobem, jest przetarcie szkieł okularów pianką do golenia. Ten zabieg również uniemożliwi ich parowanie. 

 

Osobiście sprawdziłem dziś sposób nr.2 czyli pianka do golenia. Fakt ciężko się nią czyści ale jest dużo lepiej, w moim przypadku pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, oki188 napisał:

Pierwszym z nich jest umycie szkieł okularów w wodzie z mydłem, a następnie ich wysuszenie. Resztki mydła, które pozostaną na powierzchni soczewek, utrudnią powstawanie na nich mgły.

Ten nie działa na pewno. Robię to od dawna i parują jak parowały.

Spróbuje ten z mydłem.:)

1 minutę temu, maxiiii napisał:

Sama recepta nie jest całkowicie wymagalna do zakupu. ale po daniu recepty zrzucasz z siebie odpowiedzialność za ewentualne pomyłki w danych. Ważny parametr to PD a nie każda recepta to ma bo sprawdza to optyk. (odległość źrenic).

Dokładnie jak piszesz, nie będzie pomyłki. Parametr o rozstawie źrenic to spróbuję poprosić lekarza o podanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pytam ponieważ chodzę od pół roku w okularach z soczewkami progresywnymi które są zarówno do czytania, do chodzenia i do komputera. Nie wiem czy o tym rozmawiacie ale jak tak to polecam. Pierwsza i podstawowa zaleta to to że nie gubisz okularów.:)

A ja zrezygnowałem z okularów progresywnych na dwoje normalnych, bo przy obróbce metalu linie proste w nich nie są proste, i można się "rypnąć".  Co poza tym jest dość irytujące..

Aby szkła nie parowały to stosuję taki spray do szkieł masek spawalniczych

https://www.weldcut.pl/product-pol-1610-Spray-do-masek-ochronnych-i-przylbic-spawalniczych-Weicon-Visor-Cleaner.html

 

albo np takie dla nurków (i nie tylko)

https://allegro.pl/oferta/izofog-jzo-15ml-plyn-przeciw-parowaniu-okularow-5115256683

https://divezone.pl/akcesoria-chemiczne/antifog-do-masek-mcnett-sea-quick-spray-60-ml.html

https://allegro.pl/oferta/spray-preparat-zapobiegajacy-zaparowywaniu-szyb-7912662481?reco_id=37a3d924-80fc-11ea-9428-246e96321100&sid=f8bddad5d737919e6c726c989b66bdbe96499e13bc806f55bd0c404f69ac7020

o zaparowywaniu - mechanizm

http://www.nurkopedia.pl/index.php/Parowanie_maski

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie od 20 Kwietnia nowe rozporządzenia a najważniejsze w czerwonej rameczce
230534255_Bez_tytuu_2.jpg.cd9b61caac8a9f8c031e34141d840c98.jpg
 
A więc przez weekend przegląd modeli i od poniedziałku z zachowaniem ostrożności  WYJDŹCIE POLATAĆ  zamiast pisać o polityce
Też mam w planach w przyszłym tygodniu polatać , ale zastanawiam się co z tymi przepisami ograniczającymi loty bezzałogowcami przez 180 dni?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, robert.pilot napisał:

Też mam w planach w przyszłym tygodniu polatać emoji6.png, ale zastanawiam się co z tymi przepisami ograniczającymi loty bezzałogowcami przez 180 dni?

 

Podaj źródło tego przepisu bo nigdzie nie mogę znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Państwowa instytucja będzie mogła przejąć wszystkie autorskie prawa majątkowe do aplikacji ??????...... dla operatorów dronów. Nowe przepisy tarczy antykryzysowej pozwolą jej też zarabiać na ich rozpowszechnianiu"

"Chodzi o art. 15 ust. 6 zzzzl. Po pierwsze za jego sprawą w okresie obowiązywania ustawy – czyli na razie przez 180 dni licząc od 8 marca - operacje bezzałogowych statków powietrznych mogą być realizowane jedynie po poinformowaniu Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej."

 

mało zrozumiałe...może ktoś to wyjaśni....bo dalej jeszcze  bardziej zagmatwane

Trochę zagmatwany temat...

 

http://www.swiatdronow.pl/tarcza-2-0-obowiazkowe-zgloszenia-lotow-i-mozliwosc-przejecia-przez-pazp-systemu-do-koordynacji

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co odpowiedzą. Może wystarczy kliknąć w DroneRadar, że się lata tu i o tej godzinie i już. 
Ja dziś racerem na polu za domem polatałem chwile - zapomniałem zglosic, tragedia
Zawsze przed lotem zgłaszam w DroneRadar...

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samoloty tez? Dla mnie ta aparatura wydaje sie typowo pod wirnikowce, ktore moga w sumie startowac prakrycznie wszedzie.
Latam tylko samolotami. W aplikacji jest opcja zaznaczenia na samoloty i wielowirnikowce. Wolę być w jakiś sposób widoczny...
Blisko naszego lotniska jest punkt nawigacyjny dla pilotów, stary most w Cigacicach, często samoloty przelatują nad nami...

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • temat został zablokowany
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.