Skocz do zawartości

Koronawirus


Paweł Prauss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Konrad_P napisał:

Nie chcę zamykać tematu ponieważ jest to ważny (tak myślę) temat w obecnej sytuacji. 

lepiej niech nie będzie tematu niż ma być wykastrowany. Bo pewne tematy po prostu istnieją w całości kontekstu/sytuacji   i inaczej się nie da.

 

Proponuje pisać tylko    " koronka -och jak słodko..."        i będzie bez polityki a wartość wypowiedzi podobna jak zalecana.  Albo jest swobodna  dyskusja z zachowanie granic kultury i dobrego smaku  -albo jest tylko

                            "och jak słodko"

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w nocy znowu zadecydowano że lekarze nie muszą robić sobie prewencyjnych testów. Ludzie na pierwszej linii. Nikogo nie przekonały statystyki że w szpitalach najłatwiej się zarazić covid.

Jprdl. Ale jest super mogę sobie zrobić maseczkę w kwiatki albo misie.

K... teraz możesz mnie zbanować.bede miał więcej czasu na modele.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, robertus napisał:

Dzisiaj w nocy znowu zadecydowano że lekarze nie muszą robić sobie prewencyjnych testów. Ludzie na pierwszej linii. Nikogo nie przekonały statystyki że w szpitalach najłatwiej się zarazić covid.

Jprdl. Ale jest super mogę sobie zrobić maseczkę w kwiatki albo misie.

....................

"och jak słodko"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie od 20 Kwietnia nowe rozporządzenia a najważniejsze w czerwonej rameczce

230534255_Bez_tytuu_2.jpg.cd9b61caac8a9f8c031e34141d840c98.jpg

 

A więc przez weekend przegląd modeli i od poniedziałku z zachowaniem ostrożności ? WYJDŹCIE POLATAĆ✈️?️?  zamiast pisać o polityce :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, latacz napisał:

Albo jest swobodna  dyskusja z zachowanie granic kultury i dobrego smaku  -albo jest tylko

                            "och jak słodko"

Pierwsze primo tu na forum nie ma demokracji. Tu jest regulamin i niepisana zasada że się o polityce i religii nie rozmawia oraz nie ubliża jeden drugiemu. Jeśli się ta zasada nie podoba to trzeba sobie znaleźć inne forum. Było i jest takie i szkoda gadać na ich temat więcej.

 

Po secundo Twoje granice kultury mają się ni jak do moich. Według Ciebie jest wszystko OK a według mnie czy innego członka forum już nie. I co wówczas ma zrobić moderator, jak to wyważyć. Dupa zawsze wychodzi z tyłu jak by na to nie patrzył.

Nie będziesz politykował to nie będzie problemu, nie będzie potrzeby niczego kasować i ograniczać Ci pisanie na forum. Tu zasady kultury nie mają zastosowania bo polityka nie ma nic wspólnego z kulturą.

 

Godzinę temu, d9Jacek napisał:

bardzo zle ,że nie nie jest stosowana zasada " primum non nocere" i tego dotyczyły moje ostatnie posty a które  to,  znajdziesz bez problemu

Chyba nie czaje kto lub gdzie Ci ktoś szkodzi lub nie szkodzi.

 

Godzinę temu, d9Jacek napisał:

bardzo zle , bo "zły ten ptak który własne gniazdo kala"...to takie staropolskie przysłowie  bez podtekstów politycznych

To i gdzie Cię kala. Ja tego nie widzę.

Nie potrafisz napisać posta bez aluzji politycznych to go kurde nie pisz i będzie OK.

 

To tak jak już jedziemy przysłowiami czy porzekadłami to i ja coś zacytuję.

Jeśli mowa (parafrazując pisanie)  jest srebrem, to milczenie jest złotem. 

 

6 minut temu, oki188 napisał:

Panowie i Panie od 20 Kwietnia nowe rozporządzenia a najważniejsze w czerwonej rameczce

230534255_Bez_tytuu_2.jpg.cd9b61caac8a9f8c031e34141d840c98.jpg

 

A więc przez weekend przegląd modeli i od poniedziałku z zachowaniem ostrożności ? WYJDŹCIE POLATAĆ✈️?️?  zamiast pisać o polityce :)

Kurde nareszcie.

 

Już wczoraj stałem na parapecie żeby się rzucić z okna bo 4 tydzień siedzę w domu i rozpacz mnie już ogarnia. Na szczęście żona się wychyliła z kuchni i pokazała placek "murzynka" no i na razie zrezygnowałem z łakomstwa. 

Teraz może nie będę musiał już skakać z okna jak se polatam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Konrad_P napisał:

Chyba nie czaje kto lub gdzie Ci ktoś szkodzi lub nie szkodzi.

mnie??? czy ja swoje  posty do siebie odnosiłem i odnoszę ??

jeżeli by tak było to bys ich nie usuwał, prawda ?

 

bardzo zle , bo "zły ten ptak który własne gniazdo kala"...to takie staropolskie przysłowie  bez podtekstów politycznych

"To i gdzie Cię kala. Ja tego nie widzę.

Nie potrafisz napisać posta bez aluzji politycznych to go kurde nie pisz i będzie "

znowu to samo.....mnie ???? nic takiego nie napisałem

nie doszukuj sie wszędzie  aluzji....bo jak napiszę ,że mam psa który sie wabi Borys  czy to też aluzja polityczna będzie????

nie popadaj w paranoję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ten temat to słaby teatrzyk z dwójką może trójką marnych aktorów...

Przenoszenie tu aktualnej, wiadomej sytuacji i jej analiza z swoimi hipotezami już nie porywa... 

Temat wg mnie już się wyczerpał...

Dał Admin paluszek z politykowaniem to smród się ciągnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, d9Jacek napisał:

mnie??? czy ja swoje  posty do siebie odnosiłem i odnoszę ??

jeżeli by tak było to bys ich nie usuwał, prawda ?

 

bardzo zle , bo "zły ten ptak który własne gniazdo kala"...to takie staropolskie przysłowie  bez podtekstów politycznych

"To i gdzie Cię kala. Ja tego nie widzę.

Nie potrafisz napisać posta bez aluzji politycznych to go kurde nie pisz i będzie "

znowu to samo.....mnie ???? nic takiego nie napisałem

nie doszukuj sie wszędzie  aluzji....bo jak napiszę ,że mam psa który sie wabi Borys  czy to też aluzja polityczna będzie????

nie popadaj w paranoję

Jacek, przestań p......ć i rżnąć głupa, ok? Była ostra reakcja moda, a Ty po raz kolejny pokazujesz, że Cię regulamin nie obowiązuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad, admini - -zamknijcie ten wątek i już.    -Wątek stał się farsą...   Nie dyskutujemy bo każdy może czuć się urażony -no to nie dyskutujemy.

 

Bo tak to jest naprawdę tylko "och jak słodko" albo" mnie nie słodko bo on....  "  

 

dawno ogólna dyskusja osiągnęła poziom przedszkola -ja też nie jestem bez winy.        

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Bartek Piękoś napisał:

Jacek, przestań p......ć i rżnąć głupa, ok ?

Bartuś, przestań p......ć i rżnąć głupa, ok....sądzę ,że Konrad nie potrzebuje pomocników, obrońców i tym podobnych quasi moderatorów...daje sobie rade  doskonale sam

a do Ciebie, wiem,wiem czasy trudne ale zajmij się czymś pożytecznym

koniec dyskusji z Tobą

co do zamkniecia tematu... temat Pawła i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że temat Pawła nic nie ma do rzeczy w obecnej sytuacji...

Owszem może On poprosić o zamknięcie, lecz od pewnego momentu może to być zrobione czy mu się to podoba czy nie .

Myślę Jacku że zbyt mocno wziąłeś sobie temat do serca... strach tu napisać cokolwiek bo Ty pojawiasz się po sekundzie po zatwierdzeniu jakiegokolwiek posta i go komentujesz, negujesz ,podważasz, dodajesz, naprowadzasz i Bóg wie jeszcze co...

Już dawno pisałem że jesteś "opiekunem" tego tematu i jednak się to sprawdza.

Konrad dobrze sobie tu radzi, ja bywam tu okazjonalnie bo dzięki Tobie temat się mi zniesmaczył- wolę info z pierwszej ręki, nie "obrobione".

Będę wnioskował w moderacji by dać Ci obecną kwarantannę ale od forum bo chyba musisz ochłonąć .

 

Nie wiem czemu transport Mriją wzbudził tyle emocji, tych negatywnych. Ja jako pewien miłośnik lotnictwa, modelarstwa odebrałem ten transport w samych superlatywach- oglądnąłem większość filmów z drugiego kręgu, lądowania, z kabiny i nie mogłem się nadziwić jak on spokojnie ,powoli, majestatycznie leci. W sensie lotniczym to dla mnie mega wydarzenie .Co mnie obchodzą koszty, czy polak zawsze musi pokazywać się z biedniejszej strony, czy tylko liczy się kasa? czy znamy faktyczne i wszystkie koszty związane z całą tą logistyką ?  Zawsze można inaczej, zawsze można taniej i drożej i hu..j . My zrobiliśmy to tak i powinniśmy się cieszyć że jakiś lekarz który być może będzie nas leczyć ma świeżą maskę, rękawiczki czy jakiś tam kombinezon...

  • Lubię to 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, d9Jacek napisał:

co do zamkniecia tematu... temat Pawła i tyle

Jak widać, sam masz zapędy quasimoderatorskie, Jacuś :)

Po prostu przestrzegaj zasad i nie udawaj, że piszesz niewinne teksty. Jak wszyscy, to wszyscy.

 

Z innej beczki: dezynfekujecie maski? Jeśli tak, to w jaki sposób?

Tu artykuł, jak podobno można to robić, nie obniżając skuteczności maski

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/nauka/1951164,1,czy-jednorazowe-maski-mozna-dezynfekowac-w-domu.read

Czyli chemia precz, włącznie z alkoholem. Sprawdza się poczciwa wysoka temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek. Napisz nam co ty zrobiłeś dobrego w czasie tego kryzysu oprócz pieprz...... farmazonów na forum i udawania moderatora. Może uszyłeś jakieś maseczki dla szpitali? Może przekazałeś jakąś sumę dla Owsiaka czy caritasu? Może dowiozłeś darmo jedzenie strażakom czy panom milicjantom? A może zatrzymałeś się na poziomie telefonu na 112 bo sąsiad wyszedł bez maseczki na własne podwórko?

I żeby nie było, nie chcę ci dokopać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • temat został zablokowany
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.